Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Oana, la mara au functionat semintele de in rasnite puse in iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare
Ieri am fost dupa rezultatele la papanicolau. Vai ce emotii am avut!!! Nu stiu de ce, parca eram in pragul unui examen. Dar totul e bine...nu am nimic. Nu mai las niciodata sa treaca mai mult de 1 an intre cito.
Si eu i-am dat inghetata lui Raul, asa cu teama...nu imi e ca mananca dulce, mi-era teama de rosu in gat. Dar am scapat.
Imediat am 3 sapt de cand nu fumez, dar acum e cel mai greu...vai, sambata faceam orice pt o tigara, dar m-am tinut tare, ca stiam ca o sa-mi para rau si nu am fumat nici la botez la Riana, deci ma declar nefumatoare.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Paula, ma bucur ca totul e in regula. Si inca o data, BRAVO!

edit: apropo de analize, noroc cu sarcina de mi-am facut si eu analize...
Pentru Natali, pediatrul ne-a recomandat tot in toamna sa le facem. Pana acum, nu i-am facut nici un fel de analize. Am intrebat pediatra si la un an si mi-a spus ca daca nu sunt semne evidente de vreo carenta sau boala, nu are rost sa traumatizam copilul.

Ca tot ai amintit de rosu in gat, noi am ajuns la urgente la tulcea intr-o duminica pentru febra foarte mare de la rosu in gat. Nu eram chiar de urgenta atunci, 39,5 a avut cu o seara inainte, dar cum nu ma lasa sa ma uit in gura ei, mie-ra teama de puroi in gat. Binenteles ca ne-a dat antibiotic pt rosu in gat, era un singur medic de garda la urgente si pentru copii si pentru adulti. Binenteles ca nu i l-am dat. Am luat tantum verde, vitamina C cu propolis si peste o zi i-a trecut durerea de gat.

Oana, vila la care am fost nu are nume. A fost construita special pentru inchirieri. Am primit o recomandare de la cineva, un nume de contact si un telefon. Proprietara foarte draguta si serviabila.
Singurul lucru care nu-mi place la Mamaia Nord - constructiile sunt cam ingramadite.

Mamica Nataliei, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Cris ti-am trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Salutare fetele!

Cris bine ati revenit din concediu! Ma bucur ca te simti mai bine. Ai ajuns deja la jumatatea sarcinii, ce repede trece timpul!

Crispro ne e dor de tine! Succes cu aranjamentele pentru afacere si saptamana viitoare te asteptam la povestit!

Despre constipatie...chiar nu stiu ce sa va spun in plus fata de ce au spus deja fetele, intrebati-ma orice despre diaree

Am fost cu Raducu azi la analize. Toti copiii, mari si mici, au plans. El nu a plans deloc cand i-a bagat acul in vena, doar putin a scancit cand a vazut cum iese sangele in fiola (probabil ii parea rau ca i-l ia). Am barbat adevarat!

Diseara am programare la ORL. Ma doare sub mandibula in dreapta, nu-mi dau seama daca e vreun ganglion inflamat...dar din ce am mai citit pe net cred ca e de stomato problema mea...sau de chirurgie maxilo-faciala (nu neaparat operatie).

In week-end s-ar putea sa plecam la bunici la Barlad, ca mama isi aniverseaza onomastica de Sf. Marie mica, pe 8 sept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Paula ma bucur ca ai primit rezultat bun la Papa. Si eu la fel am stat cu morcovul ca la examen pana am luat rezultatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Alice, ai fost haioasa cu ce zice Mara de ea si tati ca ei sunt frumosi! Si la mine Albert e lipit de mine. Cu tati sta daca e de joaca sau daca nu sunt eu acasa. In rest, numai dus nu fac cu el, in rest e lipit de picioru zic, am zis ca am attach, asa ne plimbam prin casa.

Crispro, sa ai un inceput bun si sa-ti mearga din plin! Abia astept sa ne povestesti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Cris2010, ma bucur ca sunteti bine! Ce cresc copiii astia, ce lucruri spun, bine, nu Albert, ca lui ii place sa fie comod, arata cu degetul si gata dorinta se implineste.

Paula, uf, ce ma bucur ca a iesit bine pap-ul. Si felicitari iar pentru fumat nu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Criss SN chiar ma gandeam la tine. Pune o poza cu SN si cu tine cu burtica. Ce simpatica a fost SN cu bebele dar si cu faza cu nasul. Copii astia tare destepti mai sunt, zau daca nu, eu ma tot mir ce conexiuni pot sa faca si ce memorie au.

Alice, f tare Mara

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

CriSN, inca nu am spus la serviciu am cosmaruri in legatura cu asta, seful meu are planuri mari cu mine, m a pus la munca din prima saptamana si m am descurcat dar tot aman si cred eu ca voi anunta mai pe la sf lunii asteia, cand deja trec de 3 luni, oricum, deja burta se vede si incerc sa o maschez . sper sa rezist pana la sf anului, inceputul lui ianuarie la serv... asta este...

Antonito, deja ii aduce jucarii lui bebe din burtica, imi ridica tricoul si pune el acolo masinute, cuburi :)))dupa un timp si le ia dar asa repede ca si cum le-ar smulge :)) e asa simpatic.

mami de Antonito din 18 august 2010 si 11+

Mergi la inceput