intrerupere anticonceptionale

intrerupere anticonceptionale | Autor: vero05

Link direct la acest mesaj

buna.am si eu o problema pentru cine ma poate ajuta...am luat anticonceptionale cam 2 ani si m-am hotarat sa renunt la ele pt ca mi-au aparut varice...ultima luna in care am luat a fost martie-mi-a venit ciclu pe 9 martie dupa care nu am mai luat anticonceptionale.problema este ca apoi dupa ce le-am intrerupt ciclu mi-a venit pe 21 aprilie,apoi pe 7 iunie si ultima data pe 12 iulie.acum suntem in 31 august si nu mi-a mai venit de pe 12 iulie...imi intarzie de la anticonceptionale?am facut si un test de sarcina dar a iesit negativ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

E posibil sa-ti intarzie din cauza ca organismul tau revine la normal.Din ce am citit iti vine menstruatia la 6 saptamani.
Ar fi bine sa te protejezi, mai ales daca nu vrei sa ramai insarcinata.
Primul rol al anticonceptionalelor e sa opreasca ovulatia.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vero05 spune:

mersi pt raspuns tomalavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Cu placere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Am patit-o si eu ca si tine, sunt deja 8 luni de cand nu mai iau anticonceptionale si nu ma pot lauda ca s-a reglat desi inainte de ele eram ca ceasul. Sper sa realizeze mai repede organismul meu ca nu mai e pe pilule.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vero05 spune:

la mine era neregulat inainte sa iau anticonceptionale dar nu chiar asa...atunci imi venea cu intarziere de cateva zile,acum a trecut prea mult-21 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Prietenei mele nu i-a venit ciclul deloc vreo 6 luni dupa ce a intrerupt anticonceptionalele si apoi a mai avut nevoie de vreo 2 ani ca sa i se regleze cat de cat...

Pe de alta parte eu n-am avut nicio problema de genul asta. Cred ca depinde de organism.

Mergi la inceput