URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
Andreia, eu iti multumesc pentru donatie; de banii in lei nu stiu nimic, mai verificam pana la sfarsitul saptamanii, poate vor intra.

Va multumesc tuturor.

Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=40433
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=40428
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=40427
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=43734

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Laura, Luminita, Ella, mai aveti vesti de la Luca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Bietul puiut! Sper din toata inima sa fie totul bine. Cat timp mai ramane in spital? Dumezeu sa-l aiba in paza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:


Buna seara,
imi cer scuze ca in ultima vreme nu am postat nimic despre Luca ,netul nu merge grozav la ei acum insa pot sa va postez mai jos trairile lor spuse de tatal lui Luca:

"Buna ziua si salutare tuturor . Azi e zi libera aici,asa ca stam si nu facem nimic decat plimbari prin zona. Bineinteles ca venind aici doar cu haine de toamna si fiind vremea pe care ati vazut-o...ne-am racit toti trei...."Super",nu? Din fericire doar o forma usoara de raceala,mai mult ne curge nasul , fara febre si alte alea. Lumea ma intreaba cum suntem.....Ce pot sa raspund la intrebarea asta? Daca as sta sa-mi descarc sufletul in fata cuiva......nu mi-ar ajunge 3 zile....Suntem bine,atat de bine cat ne permit conditiile , starea lucrurilor. Nu ma plang , Doamne fereste ! Suntem recunoscatori tuturor ca am reusit sa ajungem aici, medicina e la standarde foarte inalte. Doar ca...numai sufletelul meu stie in ce vartej mi se invarte , nu am curaj s-o intreb pe Laura ea cum e...e destul sa ne uitam unul la altul ca sa ne bufneasca lacrimile pe amandoi . Dar astea se pot ascunde,si le stim doar noi , voi trebuie sa stiti ca suntem bine , ca suntem optimisti si ca toate merg foarte bine. Din fericire Luca e foarte rezistent , face fata radioterapiei foarte bine , la consultul de ieri exact asta ni s-a spus. La sfarsitul lunii noiembrie , inceput de decembrie vom reveni acasa . Nu stim pentru cat timp , nu stim daca mai revenim aici,multe lucruri nu le stim, pentru ca nu depind de noi , noi doar le luam in calcul pe toate , ne "intindem antenele" pe fiecare varianta si incercam sa o alegem pe cea mai potrivita. Dpdv medical probabil ca aici ar fi bine sa facem si chimio dar aici ne lovim de partea financiara . Dpdv financiar ar fi mai usor sa facem chimio in Romania , dar acolo ne lovim de partea cu lipsa protocoalelor de aici , lipsa substantelor, materialelor etc,etc. Deci.....de aceea multora din cei care ne intrebati ce vom face mai departe le raspundem ca nu stim , pentru ca sunt zeci de factori de luat in calcul. Spun asta pentru ca unii ne sfatuiesc sa facem asa,altii asa.... ma repet...din nefericire nu depinde de noi cum vom face mai departe . Ca sa stam aici inca 10 luni cat va dura chimo ne costa 50.000 de euro din start doar tratamentul , bani care trebuie depusi direct in contul spitalului , la care se vor adauga chiria , mancare,etc,etc. Am luat in calcul si varianta de a veni o data la 3 sapt aici sa facem perfuziile si sa plecam. Dar un drum de Germania cu 2-3-4 zile de stat undeva...tot cam acolo iesim financiar . Plus....ce facem daca ar trebui sa stam internati citeva zile din diverse motive? Deci nici asa nu prea merge treaba. Ma rog....vedem noi cum vom face . Am scris tot "carnatul" asta pentru ca telefonic e greu sa vb cu fiecare , netul merge cam impiedicat aici , si din gura in gura......uneori m-am sa zic..amuzat de varianta care a ajuns la a ....5-a "interpretare". So....asta e varianta oficiala a starii de acum :). Aaaaaa , sa nu uit , pentru colegi si nu numai.....maine sau sambata voi posta poze sa vedeti cum arata cel putin pe dinafara (curtea, spatiul din jur) o clinica UPU de visavis de noi . Bai dar ma "nerveaza" nemtii astia cu nervii :)))))) Si cica aici in sud nu sunt asa tipicari si constiinciosi ca cei din nord...pppffffffff. :)))) Va imbratisam cu drag pe toti , va salutam , va multumim din nou pentru tot ce ati facut si faceti pentru noi. Cu drag Luca , Laura si Alin ."
Sunt convinsa ca o sa le fim alaturi in continuare si abia astept momentele in care sa pot sta cu mama lui Luca sa radeam si ne sfatuim ca inainte... si sa uitam de acest cosmar!!!!!
Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Lumi, multumim pentru mesaj; eu am fost saptamana asta in concediu si nu am luat legatura cu mama lui Luca, dar Lumi..nu-si lasa prietenele la greu .

Asadar Luca e un baiat rezistent si cuminte; sa de-a Domnul sa reziste tratamentului si sa se intoarca asaca sanatos.


La confirmari, vreau sa mai adaug 65 lei de la M pentru perechea de pantofi donata de ea, am vandut-o si am depus cei 65 lei in contul mamei lui Luca.
Va multumesc tuturor pentru ajutor si sa ne rugam in continuare pentru ei.


Laura





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

"Multumim din inima tuturor pentru gandurile frumoase si pentru incurajari. Va iubim mult pe toti si ne gandim si noi la voi cu drag. Abia asteptam sa ne facem bine sa incepem iar sa iesim prin parcuri,la joaca , la scoala , sa ne vedem cu voi,sa ne jucam impreuna,sa radem,sa glumim. Va imbratisam pe toti!" acesta este mesajul tatalui lui Luca pentru prieteni, rude, cunostinte, dar si pentru voi, persoane care chiar daca nu-l cunosc ii ajuta, ii sprijina.

Din pacate starea lui Luca nu este un excelenta...daca pana acum a rezistat eroic, acum incep sa apara efectele negative (unul dintre ele caderea parului) si azi a facut si febra si au amanat tura de chimio.

Sa ne rugam pentru Luca, sa-i fim aproape.

Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Of, saracutul Multa putere Luca, tie si parintilor tai Doamne ajuta ca toatea astea sa devina o amintire urata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multa putere, Luca! Te vei face bine si te vei juca curind alaturi de prieteni si familie!

Laura si Alin, multa putere si incredere ca tot acest cosmar se va termina cu bine!

Iar pt voi Luminita si Laura_S cite o pt tot ce faceti pt Luca si familia lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

multa putere,Luca!lupta in continuare!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput