URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Luca a intrat la ora 10 in operatie, la ora 18 nu era iesit. El era ok, dar cica e o treaba migaloasa.
Pe urma trebuie asteptat rezultatul de la biopsie, din ce am inteles eu.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

O veste buna! Luca e in postoperator,vorbeste intelege ce i se spune.Totul e bine!Operatia a inceput la ora 10 si s-a terminat la ora 19.45.
Recuperare usoara pui mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Sanatate multa si recuperare usoara! Ce veste buna! Sa dea Domnul sa fie urmata numai de alte vesti bune. O imbratisare stransa si parintilor, bunicilor, prietenilor apropiati, celor care trebuie acum sa fie puternici, sa il ajute pe Luca sa se faca baiat mare si sanatos.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Da, fetelor, Luca e bine; desi operatiile de acest gen dureaza cam 4 ore, asa cum i-a spus si dl. dr. Stoica mamei lui Luca, datorita unor complicatii operatia lui Luca a durat aproape 10 ore....dar s-a sfarsit cu bine, Luca este ok, vorbeste, e coerent, e bine. Tumora rezecata va fi trimisa la laborator pentru analiza si teoretic in 2 saptamani ar trebui sa se stie natura ei; daca e maligna urmeaza radio sau chimio, daca e benigna, doar recuperarea. Sa ne rugam in continuare sa fie totul bine.
Vreau sa va multumesc tuturor pentru ajutorul financiar, dar si pentru rugaciunile voastre. Dumnezeu si-a intors fata spre noi si ne-a ascultat si acum ne mangaie sufletul cu aceasta veste bune - Luca e bine si a trecut peste o operatie de 10 ore.

Noapte linistita tuturor.
Va ,
Laura





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Oh Doamne, ce trebuie sa fii fost pt parinti sa astepte atitea ore sa le iasa puiul din operatie! Multa putere lui Luca la refacere si parintilor sa fie alaturi de el! Cel putin primul pas e facut!

Au trebuit sa plateasca ceva pt operatie? Cum sta cu costurile pt recuperare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Multa sanatate, pui frumos! Sa te refaci repede si usor si sa dea Domnul ca tumora sa fie benigna! Doamne ajuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
costurile operatiei sunt in jur la 36.000 lei, din care am inteles ca s-a platit deja un avans de 25.000 lei, la care se vor adauga spitalizarea parintilor (700 lei/zi), plus masa si analizele, probabil se va ajunge la 40-45 mii lei.
Daca va trebui sa faca si radio sau chimio costurile vor creste, inca nu stim cu cat.

Am fost si noi (eu, Lumi si inca o colega) la sedinta foto organizata pentru Luca si am ramas impresionata de faptul ca erau multi oameni acolo; Doamne ajuta sa adunam cat mai multi bani sa poata face macar radio in Germania sau Franta.

Va multumesc tuturor.

Laura





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Ce veste buna de dimineata! Ne rugam sa nu fie maligna tumora!
Recuperare usoara, pui frumos!

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

O vestea buna la inceput de saptamana.
Luca, te astept peste ani de zile sa ne povestesti despre copiii tai, esti un invingator si ma rog in continuare ptr tine.
Recuperare usoara dragul meu!

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Laura, multumim! am citit cu sufletul la gura vestile.... sunt exceptionale!!!
sanatate multa lui Luca!

Mergi la inceput