URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Buna seara!
Am vorbit cu prietena mea si mi-a spus ca Luca va fi operat duminica la clinica Euroclinic-Regina Maria de pe C.Floreasca nr.14.Nu i s-a mai facut RMN cred ca afost f.concludent cel de la Cluj si din pacate...e nevoie de intreventie chirurgicala. o sa mai revin cu detalii!! Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Fetelor, asa cum a scris si Lumi, interventia va avea loc duminica la Regina Maria; maine ise vor mai face un set de analize lui Luca, va fi vizitat si de anestezist si va fi operat...
Mirela, daca poti ajuta-ne cu detalii despre Regina Maria.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Duminica, la Sf Liturghie, ma voi ruga ptr Luca.
O sa fie bine, sunt convinsa.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
sper din suflet sa avem vesti bune, cea ca il vor opera e deja imbucuratoare!
Laura, daca ai vesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Lulu77 multumim pentru rugaciune, il va ajuta pe Luca.
Roxi voi veni cu orice veste.
Va multumesc pentru sprijin.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Va multumesc tuturor pentru donatii; mai jos cateva confirmari prin BCR, cele prin Paypal din pacate nu le pot face.

Confirmari:
Indu: 100 euro
Maria Rubi: 50 lei
Monnvas: 100 lei
Kiki31: 100 euro
K. D. si R. 100 lei (prin Kiki31)
Mariuca-sara: 50 lei pentru bazar


Voi face si un centralizator cu banii donati pana acum (donatii anuntate la subiect si/sau pe PM) despre care am fost anuntata.

Fetele mi-au spus ca s-au mai facut donatii, dar ca nu s-a scris si la subiect; eu totusi va rog sa scrieti si aici, pentru mama lui Luca sigur conteaza sa vada cata lume o sprijina si-i este alaturi.
Daca totusi nu vreti sa se stie donatia, va rog trimiteti macar un PM si-mi specificati numele complet, suma si faptul ca nu doriti confirmarea la subiect.

Eu va multumesc tuturor.

Asteptam inca vesti despre Luca...Doamne ajuta sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

As avea niste hainute de pus la bazar pentru Luca. Din pacate nu ma pot ocupa de tot ce inseamna postarea hainelor la bazar, mai ales trimisul cu posta. Este cineva (din Bucuresti eventual) care ar vrea sa se ocupe de asta?
Pot face poze la produse si sa le trimit pe email cui ar vrea sa le preia.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Cricor merci pt ajutor.

Am luat legatura cu administratorii DC si fac tot posibilul sa ne ajute; le multumesc mult pentru implicarea lor si pentru faptul ca incearca sa faca ceva pt Luca.

Pana acum am adunat 955 lei si 320 euro.
Va multumesc tuturor.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Am vorbit cu Laura-mama lui Luca si i-am povestit mai in detaliu despre acest forum si cit ne straduim fiecare din orice colt al lumii sa-i fim alaturi si m-a rugat sa va multumesc in numele ei.
Asa ca ...OAMENI de pretudindeni va multumesc ca sunteti alaturi de prietena mea si ca o sprijiniti atat moral cit si financiar.
Cind va avea timp mi-a confirmat ca va lua legatura cu voi si va va impartasi toate trairile ei...care sper si ma rog la D-zeu ca vor fi cit mai pozitive pentru ca Laura este un om minunat care are multi prieteni si este o MAMA adevarata care merita sa-si vada copilul mare si sanatos!
Sa va spun si despre Luca...poate cu asta trebuia sa incep...este bine acum si si-a dorit ca ambii parinti sa fie internati si alaturi de el in spital inainte si dupa operatie.
Va doresc un weekend placut si sa auzim doar de bine!
Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Laura - am vazut ca ai tot pus mesaje care asteptau un raspuns de la mine. Asa cum a scris si Anda - prin care am trasmis mesajul - nu eveam acces la internet.
Intre timp stiu ca ti-a raspuns si Florin.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput