Burtici de mai-iunie 2013

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Felicitari mony_omv!
mcoca sa aveti un an usor la scoala si sa invatati bine :)
Aseara in drum spre casa ne-am gandit sa ne distram si noi putin, prin urmare ne-am oprit direct in Ikea sa ne uitam la patuturi si mobila pentru camera bebelului. Foarte devreme, dar pentru cateva minute chiar a fost foarte distractiv si dragut sa ne facem planuri. Acolo erau numai femei cu burticile mari mari.. la noi nici nu e confirmat de medic, ddar deja am mers sa ne uitam dupa mobila.
Sotul si-a pierdut toata seara uitandu-se pe net la magazine cu hainute de copii :)
sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mony, felicitari!!!! La doctor, ..., depinde de doctor :). Oricum dupa 5 saptamani de amenoree ca sa se si vada ceva.

Vad ca esti noua pe forum. Scrie 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa-ti apara posturile in timp real.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Flafi, merci! Ce frumos e sa visezi si sa faci planuri. O sa fie bine la doctor!


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Sunt convinsa ca va fi bine la doctor am eu un sentiment bun :)
Iar alt sentiment este ca avem fetita, sunt foarte curioasa daca instinctul ma va insela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Felicitari mony-omv !
La doctor poti sa te duci cel mai bine dupa ce faci 5 saptamani ,altfel risti sa nu se vada nimic.Eu la baiat am fost la 5 sapt. si 2 zile si s-a vazut un punct.
mcoca multa bafta la scoala si un an cat mai bun fetitei tale!
flafi cunosc entuziasmul asta de la inceput ,este un sentiment frumos de care o sa-ti aduci aminte cu placere cand bebe va fii copil mare si pe care ai sa vrei sa-l retraiesti inca o data.


Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Vioika, merci! Multa bafta si voua in noul an scolar!


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Vioika, merci! Multa bafta si voua in noul an scolar!


Vicky si Printzesone




Multumesc!
Dilema mea e legata de analizele cerute la gradi ,anul acesta am schimbat gradinita la baiat si aici ne-au cerut pe langa analizele copilului si analizele parintilor ,printre care si" raze " la plamani.
Eu na-s vi vrut sa se stie de sarcina deocamdata dar in situatia aceasta va trebui sa dau explicatii de ce nu fac respectiva analiza.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Felicitari tuturor! In cazul meu um e 5 august, dpn 12 mai 2013.
Poate sa imi spuna cineva in saptamana 4 daca simte ceva discomfort asemanator cu cel resimtit la menstruatie? Am citit ca in aceasta saptamana se fixeaza ovulul de uter, pana acum a plutit. Mai simte cineva ceva dureri, un fel de intepatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mony_omv

Felicitari tuturor! In cazul meu um e 5 august, dpn 12 mai 2013.
Poate sa imi spuna cineva in saptamana 4 daca simte ceva discomfort asemanator cu cel resimtit la menstruatie? Am citit ca in aceasta saptamana se fixeaza ovulul de uter, pana acum a plutit. Mai simte cineva ceva dureri, un fel de intepatura?

mony_omv ,da ,dureri mai simt si eu ,si sunt normale atata timp cat nu sunt insuportabile si nu sunt insotite de vreo scurgere colorata in maro sau rosu.
La mine UM e 4 august ,deci suntem pe aproape.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum4+

Mergi la inceput