Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata !

insanatosire grabnica micutului Vlad!
noi am scapat(Doamne ajuta!) si pina acum nu am avut inca nevoie de antibiotic.

se pare ca si Eric s-a incadrat la copiii care inca nu au 6 ani dar au inceput scoala la fel ca Matei.juniorului ii place deocamdata la scoala,e incantat si de ora de sah si asteapta nerabdator sa faca si vreo litera.pina acum le-a tot dat de colorat(nu chiar pasiunea lui cea mai mare)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Lexi, de aceea te-am intrebat ca si eu tot de aia mare vreau sa cumpar- da-mi niste sfaturi ce ar trebui sa urmaresc. Merci.

Beatrix- succes in clasa I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Lilina, of, ce rau imi pare de Vladone! multa sanatate, sa depistati repede ce e!
Cris, multumim pentru sfatul cu Biosept, eu una nu stiam de el, am bagat la cap, o sa ma aprovizionez si eu din tara.
Despre trambulina, pe mine m-a interesat in primul rand sa aiba plasa de protectie, burete pe margini (marginea aia albastra), sa sustina cat mai multe kg (asta pe care o avem noi sustine vreo 150-200 de kg mi se pare) si sa fie cat mai stabila posibil. Noi o avem exact pe www.amazon.de/Hudora-Trampolin-mit-Sicherheitsnetz-305/dp/B007JUQZQ2" target="_blank">asta
Am inscris-o si noi ieri pe Maria la scoala, la noi in cartier, in Luxemburg abia in aprilie incep inscrierile... Tot de ieri am inceput si sedintele la logoped, va face deocamdata 10 sedinte, cate una de 45 de minute pe saptamana. Sper sa se vada rezultatele. Ei ii place foarte mult.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

multumesc fetelor
Cris, merci, chiar am vazut in ultima vreme multe preparate de la Fares, o sa incerc poate cu alta ocazie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Lexi - merci mult, una asemanatoare am vazut si eu la Intersport. Cred ca saptamana asta o voi cumpara.

Succes cu Maria la logoped. (Dar de ce trebuie sa mearga la logoped?)


Osna - mult succes in continuare.

La noi la scoala nu cred ca se vor face suplimentare ceea ce cred o sa fie groaznic- la gradi fceau dansuri, sah si engleza, si ii placeau tare mult.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Bogdan Ioan si Maria Elena!
Cris, trebuie sa mearga la logoped pentru ca, desi merge deja de 3 ani la gradinita si are zilnic contact cu germana (nu numai la gradi ci si cand iese la joaca), totusi nu vorbeste decat cuvinte razlete, nu formuleaza nici macar propozitii scurte. Educatoarele ne-au spus ca logopedul ar putea s-o ajute in sensul asta si sa-i dezvolte vocabularul. Sper sa se vada rezultatele. Distractie placuta cu trambulina!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi Bogdan Ioan si Maria Elena!

la noi vreme urata si ploaie mocaneasca...deja a venit toamna.
sambata merg cu matei la o ora de calarie,la o ferma de langa noi...au mai fost cativa vecini si copiii tare incantati au venit acasa.sper sa ii placa si juniorului.

faina trambulina Lexi,din pacate noi pina nu ne vom muta la casa nu putem avea una,stam la etajul 2.

plec sa iau baiatul de la scoli,sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Neata fetelor!!!!!


Intru pe fuga, azi am ffff multa treaba si vreau sa ajung acasa mai repede, caci ne petrecem!!!! e ziua dariutei, nu-mi vine sa cred ce fata mare am!!!! vom face o petrecere micuta, dar abia astept!!!! dariuta mea are 6 ani!!!! Doamne, nu pot sa-ti spun decat ca-ti multumesc ca mi-ai daruit 6 ani de fericire si sa te rog sa-mi daruiesti alti muuuulti , multi ani la fel!

va pup fetelor, sa aveti o zi minunatata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

La multi ani fericiti Daria si Teodor si Patricia!sa cresteti sanatosi si cuminti!
Roxana petrecere frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani, Daria, Teodor si Patricia! Petrecere frumoasa azi!
Osna, cred ca va fi tare frumos la calarie, si fii-mea ma tot bate la cap s-o duc, avem o scoala de calarit in oras. Sa vedem cum ma organizez ca sa ajungem si acolo.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput