Ce se (mai) poarta? - midlife crisis!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

aaa sa nu uit si o alta achizitie pe care doar mama naibii stie unde o port este un tutu roz . roz era singura culoare disponibila iar eu imi doream cu ardoare un tutu de multa vreme, l-am vazut, mi-a placut asa ca l-am achizitionat. Ma gandeam sa-mi cumpar un manechin acasa si sa-l imbarc cu tutu -ul, parca lumineaza sifonerul destul de negru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Marina, esti de milioane...de mult imi doresc si eu un tutu roz. Mi-am satisfacut cumva "nevoia" cu balerini muuuuulti ( a nu se intelege balerini ci www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=11826490" target="_blank">balerini ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

vezi la ce e bun forumul, mai schimbam si noi o idee

si sa stii ca daca ziceai ca vrei sa asortezi la balerini ma gandeam la pantofi, daca ziceai la balerin ma gandeam la domnul dansator, nu te suspectam asa din prima ca iti asortezi tutu-ul cu doi domni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

du-te pe la benetton - au o colectie de toamna-iarna foarte frumoasa prin NY, deci banuiesc ca si prin CT.

office, dar trendy si au si alte culori frumoase, ca vad ca iri doresti mai colorat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Benetton nu prea imi plac...nu mi se potriveste croiala si in ultimul timp calitatea lasa foarte mult de dorit.

(Lucrez in NYC, locuiesc in CT - mutata relativ recent: 2 ani - dupa 20 de ani de New York, inca ma ajustez la viata suburbana)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ce m-am distrat citindu-va!

deci nu sint singura nascuta in cuaternar!

eu am renuntat la tinute gri si negre exclusiv de muuuuult..de pe la 30 si un pic, cind am renuntat la munca de birou.
cu cit mai colorat, cu atit mai bine! am si rochii negre sau combinatii de alb cu negru dar nu multe si foarte elegante.

eu mai nou sint "in love" cu tot ce creeaza Michael Kors, inclusiv incaltari... rochiile lui sint absolut bestiale. a avut o colectie de vara mortala anul asta, din pacate vad ca pe site e deja aia de toamna, nu pot sa va arat dupa ce am salivat intens lunile trecute.
si imi mai place BCBG Max Azria, mai convenabile la pret decit Kors si la fel de superbe:

http://www.bcbg.com/store/dresses-2768993.html

mi-as lua din toate cite una

asta e super eleganta dar e alb-negru :)
http://www.bcbg.com/product/index.jsp?productId=13005580&cp=2769162.4370075&clickid=cat_leftnav_txt&parentPage=family

iar de colectia Herve Leger, ce sa mai vorbim!

http://www.bcbg.com/family/index.jsp?categoryId=3805084&cp=3376885&clickid=cat_leftnav_txt

I WANT!
http://www.bcbg.com/product/index.jsp?productId=12617519&cp=3376885.3805084&clickid=cat_leftnav_txt&parentPage=family

de fapt, ce zic eu...80% din rochiile alea le-as vrea




"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Le-am admirat, Allure...si mie imi plac BCBG de multi ani si de multe ori am recurs la rochiile din colectia magazinului dar doar la ocazii unde se impuneau (nunta, etc).

Iar Herve Leger mi-ar fi tare greu sa "pull off" la servici...mai ales aia rosie (care-i senzationala, de acord) cred ca as ateriza direct in lobby de la etajul 6!

Imi dau seama ca devin circotasa, virsta bate-o vina!

Imi plac lucrurile de la Kate Spade!

http://www.katespade.com/designer-clothing/clothing,default,sc.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ocebine,cu accesorii ai incercat? Pot schimba foarte mult tinutele banale.

Mie imi plac culorile considerate ´´banale´´ adica negru, gri, bej,alb, bleumarin. Nu vad de ce ar trebui sa renunti la ele.
Sunt cele mai bune culori pentru ca se tranforma cum vrei tu!

De exemplu, ia o rochie gri mediu, gen sarafan,si pune o curea portocalie in talie. Niciodata griul ala nu a aratat mai bine . Iar daca esti si blonda, combinatia asta iti va face fatza sa straluceasca si asta da semn de tinerete !

Ia-ti pantofi bijuterie. Iti Schimba toata tinuta.

Rosu... rosul este facut pentru femeile de peste 35 de ani. Nu stiu, e ceva cu vibratia culorii, maturitatea poarta culoarea asta intr-un anume fel. Cu siguranta de sine :)

Investeste intr-o geaca de piele neagra si poarta-o la o rochie colorata pana la genunchi(peste). Ia-ti botine .

Ma scuzati, dar ce e tutu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Ma scuzati, dar ce e tutu ?

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Fustitza aia infoiata, clasica pentru balerina (am aflat si eu nu de mult, din cartile fiica-mi )

Mergi la inceput
Mergi la inceput