Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


'Neata!

Mi-am facut azi dimineata testul, si a iesit negativ.
Nu-mi ramane decat sa astept si luna asta sa vad daca-mi vine menstruatia.
Sotul zice ca sunt, la ce pofta de mancare am.
Dar, nu vreau sa-mi fac sperante.

Insa, vin si cu o veste buna. Fratele meu, ieri a cerut-o in casatorie pe viitoarea cumnata.
Si, a acceptat.

Pana una alta ma bag in butoi, pana vin cu vesti sigure.

O zi buna sa aveti!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) + ?
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna dimi!
Va invit la o !
Eu tot racita sunt, abia respir, ufff oricum nici inainte nu respiram bine...
Ioana fa-ti un beta si scapi de incertitudinea asta.
Eu am intrerupt utrogestanul, cica gata de acum nu mai e nevoie.Asta e de bine caci experimentez greturi din ce in ce mai putine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata fetelor!

Am fost plecata mai multe zile asa ca acum am reusit sa ma pun la curent cu noutatile. O saptamana cat mai usoara va urez.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna buburuze
Apropo de cafea ca tot ne invita Pony voi mai beti cafea?
Eu am renuntat la ea poate ma beau o cafea la 2-3 sapt si aia cu mult lapte.Acum Pony mi-ai facut
Voi cu ce va dati pt vergeturi ?
Eu momentan folosesc ulei de masline extravirgin,dar cate o mai creste burta as vrea sa folosesc o crema ceva ,dar nu stiu care sunt mai bune.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
13+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

aruam eu folosesc o crema de la Palmer's pentru prevenirea aparitiei vergeturilor cu unt de cacao, vit E, colagen, elastina si unt de shea. Se gaseste in magazilele DM.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna !
Da, eu mai beau cate o cafeluta din cand in cand , mai slaba, mai cu lapte fiindca am constatat ca daca nu beau deloc am probleme cu fierea.
Despre vergeturi din pacate nu va pot da nici o indicatie fiindca la prima sarcina m-am transformat in zebra - aveam asa de multe pe burta ca l-am speriat pe dr. Eu mostenesc de la mama tipul cel mai prost de piele- fara elasticitate,plina de alunite , etc. Asta e, am invatat sa traiesc cu ea si am constatat ca la un an de la nastere cand revenisem la greutatea aproximativ normala pentru inaltimea mea ( 1.76 ) aproape ca nu se mai vedeau.
Vineri am fost la dr de fam. ca sa-mi i-au o adev. In sfarsit am primit carnetul de gravida si spre stupoarea mea cand ma uit pe adeverinta vad ca mi-a scris 12 sapatamani. Pe toate calculatoarele de sarcina pe care am calculat - celecare i-au in considerare si perioada intre cm mi-au iesit ca as avea azi 14 saptamani. Nu frate, dr nu i-a in calcul decat prima zi a ultimei ovulatii si 28 de zile intre cm. Ei camatat despre frustrarile mele. Las' sa fie bebe sanatos


13+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata si de la noi!

Gata a trecut si weekendul asta...nunta a fost frumoasa, dar acu ma resimt...am un somn de pic pe tastatura desi am dormit ieri 4 ore dupa nunta, 4 la pranz cu pitica si aseara de la 10...se pare ca noptile pierdute nu mai sunt pentru mine ori bebica din burtica e somnoros nevoie mare...

Piscotul mic s-a comportat exemplar unde am lasat-o, a dormit pana la 9 dimineata desi acasa la 6.30 e in picioare, a papat, n-am avut nici un stres!

Ioana - imi pare rau de test...poate analiza de sange e concludenta!

Cafea beau si io una pe zi ...adik o fac dimineata la serviciu si pana plec o termin...daca o beau prea repede ma ia cu tremurat asa ca...si acu tot am baut, dar parca nu ma tine treaza...deseara cred ca iar o sa vorbeasca al meu singur ca io o sa doooooooorm:))

Va poop. Ma intorc la ale mele! O saptamana faina sa avem!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Neata burtici!
Aruam,eu folosesc ulei de migdale dulci presat la rece amestecat cu o crema de corp cu unt de cacao,mie imi face tare bine.
Eu beau cafea,o canita mica in fiecare zi deoarece am si tensiunea mica si daca nu beau ma doare capul si sunt ametita.Dr nu mi-a interzis doar ca mi-a recomandat sa nu depasesc o cana pe zi dar eu nu beau atat :)

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Ptr vergeturi la prima sarcina am folosit nu stiu ce ulei din farmacie, era o sticluta mica mica de-mi ajungea de maxim 5 ori (Poate stie vreo mamica despre ce vorbesc ca io nu-mi amintesc acu deloc); vergeturi vad ca nu am acumulat desi am avut ditai burtoiul...acu nu ma dau inca cu nik...n-am timp nici sa ma dau pe fata d-apai pe burta...oricum nu a crescut burtica prea mult deocamdata asa ca imi mai permit sa astept:))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Multumesc ariana...despre uleiul de migdale era vorba:))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput