Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

didi


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui piscotel2011

Ioana, deci si pofte...io cred ca esti mult prea sigura si deja pentru tine nu mai e nici un suspans...asa am fost io la prima sarcina...toata lumea imi spunea cand faci testul? de ce nu-l faci? io nu stiu cum poti sta fara sa-l faci? nu esti curioasa? Doar ca io eram sigura ca sunt insarcinata din prima zi de intarziere si l-am facut la doua saptamani de intarziere cand deja nu mai era nici un dubiu avand in vedere ca menstruatia era ceas.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+


Buna!
Pai, 2 sapt ar insemna pe 2 Sepembrie. Si cum am m zis cineva (scuze ca n-am retinut numele, m dureaza pana va invat pe fiecare) ca s-a pozitivat testul la 3 sapt.
Va dati seama ca sunt curioasa!
Desi am avut (am) simptome si inainte de a face cele 3 teste.
Mai astept un pic.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ioanact sau te poti duce direct la eco cum am facut eu.La 5-6 saptamani sigur se vede. La transvaginala sigur,sigur.Ce sa mai dai banii pe test.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu de fiecare data am icercat sa ma duc cat de repede la eco pentru ca sa se elimine ipoteza unei extrauterine. Am o cumnata care era sa moara din cauza unei extrauterine .

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna fetelor, vin si eu cu noutati!
Am fost azi la doctor, totul pare sa fie ok, bebe masurat de 6 sapt si 5 zile (eu stiam ca azi implinesc 7 sapt) dar mi-a zis ca fiind eco vaginal (am uter retrovers, asa ca momentan nu se vede pe burtica) e posibil sa nu il fi prins intreg. Urmatoarea intalnire, la 13 saptamani, cand imi va face dublu-test. Pana atunci imi fac analizele toate si la orice nelamurire/neplacere/suspiciune - il sun.

Ma bucur tare ca l-am vazut pe bebe, aveam mici emotii, la 5 saptamani nu s-a vazut decat saculetul, asa ca acum sunt linistita.

In rest, eu cu greturile stau mai bine, parca s-au mai domolit, pofte nu am aproape deloc (poate doar lamaie!) si mi se pare ca incepe sa mi se rotunjeasca burtica, a devenit mai tare si mai ...balonata
E fascinant, mai ales ca eu nu am cu ce sa compar, sunt la primul bebe/prima sarcina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna

Didi, putere sa mergi mai departe si peste ceva timp sa aveti alt bebe!

Mie mi-a interzis doctora s-o ridic in brate pe Diana, dar nu am cum sa fac asta, mai ales cand mergem in parc. Dar nu o mai duc in brate pe distante nici macar mici. I-am spus ca am un bb mic in burtica si ma pune sa-i arat unde, ma intreaba daca doarme si daca merge cu noi la magazin....

Azi am fost la echo si bb are echografic cu patru zile mai mult decat cronologic. M-a chemat pt DT la 12,2 sapt, dar daca are decalarea asta mare si atunci nu mai facem DT ci trecem la TT. Eu o sa mai fac echo si in alta parte la 11-12 sapt sa fiu sigura ca e totul bine.



Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 8+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

La Diana am facut test la 5 zile de intarziere, nu am avut simptome deloc la inceput. Dupa nastere m-am am ajuns sa am ciclu de 26 de zile si la trei sapt de la UM au inceput sa mi se modifice sanii...stiam ca sunt gravita dar nu-mi venea sa cred si in ziua 26 a iesit a doua liniuta pala pe un test expitrat, apoi la 2 zile si mai clara de data asta pe un test valabil. Fiecare sarcina e unica.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 8+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Ioanact sau te poti duce direct la eco cum am facut eu.La 5-6 saptamani sigur se vede. La transvaginala sigur,sigur.Ce sa mai dai banii pe test.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Am luat test.
Si cum plec dimineata la 6:40 si ma intorc la 17:40, unde ma asteapta 2 fetite, greu ajung la eco. Nu stam nici aproape de oras (suntem la 70 km de CT).
Bineinteles ca va tb sa merg la eco, dar o sa ma programez.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna mamicile.
Cosmi, am primit pe mail rezultatul la DT. Este bine din cate am putut eu sa interpretez, luni ma duc la dr si el imi va spune ce si cum. Tu cum te simti?
Arriana imi pare rau ca ai trecut prin asta. Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen. Legat de mancare eu zic sa te bucuri ca poti manca. Eu am slabit 3 kg de la inceput, de-abia de vreo saptamana are si bebe pofta de mancare. dar dupa ce iau 2-3 guri se satura si nu mai vrea. Acum am incercat cu vitamine si parca-parca... mai merge. Totul e sa mananci sanatos si in combinatii care nu ingrasa. Si eu am avut dureri de cap puternice pt ca sunt sub tensiune doar ca nu am mai suportat cafeaua. Mai nou beau putin nes si vad ca nu au mai fost probleme.



13+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ioana si eu cred ca e baietel. Felicitari pt caruciorul albastru. Cred ca o sa nastem cam in aceeasi perioada. Sper sa stea cuminte bebe pana la termen in burtica. Si la mine burta e f. jos, sub buric. Parca in ultima saptamana a inceput sa avanseze in sus.
Ioanact din ce cauza ai pierdut prima sarcina?
mai am de citit din urma si va raspund.


13+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput