Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heeelooooo

va pupic!!!

si multi de la mamosul ,vorbaretul, nazdravanul, mancaciosul ( evident kkaciosul :)) si somnoriciulLuchi...
deci tot asa a ramas........dar cu ceva mai multi nervisori :))

mada, delia, strumf poooop! am vazut ca ati intrebat de noi! am fost cateva zile la b. felix unde a fost fffff frumos si relaxant! copiii au fost superrrr fericiti, au stat ca pestii in apa :) doar sa manance ieseau ( si L sa faca nani) a fost frumos!! si cu buni cu noi....
am fost si la calarie cu copii, pe ponei. I este fascinata de toateeeee animalele!

aly, superb micutul carliontat!

alina ce ma bucur da te citesc!!!

strumf prin TM nu ajungi??? ce frumos ca o sa va vedeti...

nu mai stiu ce vroiam sa mai spun.....

aaaa mada si noi la fel cu cremvurstii si restilca si voi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?
eu mi-am facut o cafea si o sa pun si scortisoara sa vad cum este

strumphitza de ce ti-a fost rau, ce-ai avut? ce fain ca vii in tara si o sa te vezi cu fetele. ce as mai fi venit si eu.
se trezeste piscoata la 6 dar zi mersi ca nu se mai trezeste si noaptea. eu zic ca este bine asa. daca te culci si tu mai devreme dormi ca valiza

irinuca gratarul a fost cum ai zis tu...yamm yammm... si am facut si poze la voi la cat se incepe nunta de se sta asa mult? la noi incepe la 4 si pe la 1-2 se pleaca. bine, daca vrei mai poti sta
a fost tare bine ieri, deja se simte aer de toamna, nu mai este caldura aia, este asa bine.

madutza, irinuca, ailed multumesc fetele, de raspunsuri in legatura cu cremvurstii si mezelurile. eu nu i-am dat niciodata pentru ca noi nu mai cumparam de mult asa ceva si nici alte mezeluri. noi luam numai carne proaspata si o pregatim noi in multe feluri. sunt sigura ca i-ar place si ei cremvurstii sunt curioasa ce-o sa manance la gradi cred ca d-astea...

vas bravo pentru pipi si caca la olita tu cand incepi munca, tot in februarie? nu te mai gandi ca incepi munca, hai sa ne bucuram din plin de timpul care a mai ramas liber alaturi de puiutii nostrii

lparpala cand ati fost la Paraadisul Acvatic? poate ne intalneam pe acolo, noi am fopst in timpul saptamanii ca ma enerveaza in week-end ca este full. ati stat la bazinul de afara?
ai intrebat dr de vena aceea? sa nu mai faci efort, stai linistita

bb_yasmi voi ce faceti?

mandreeac hai sa ne povestesti cum a fost

si Anastasia si-a dat drumul la limba zilele astea..., a inceput sa repete tot dupa noi, zice si ea 'alta', 'altul', 'maine', 'clar', ii arat o masina si ii zic uite ce masina mare zice si ea 'maie'=mare, cand intreb eu ceva ea zice 'daaa?' asa lung si cu intonatie, asa dulce este

merg sa-mi pun cafeluta in ceasca.

toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy poop tocmai ce am scris!
uitasem de deea!!!! mie dor de postarile tale!!!!!

cateva "propozitii" de a lui L : " da veau! nu veau! nu dau! nu da ina! lucas a nani! mami du puci ( sa ii aduc papucii :)) ! nu tiu ( nu stiu)! mami a nani! mami veau bobo :)) mami veau tuc ( suc)..... si altele.....

cu olita..... hmmm mie rusine de mine cannu am chef sa ma chinui putin si as cam lasa o pe buni :p

cu somnul doarme la fel de bine ca si pana acum!
intrebare mai sunt asa kkaciosi la odisee... 4-5 ori/ zi

si despre mine... am trecut pe tratamente, sampoane, balsam de par bio doar din produse naturale.... de frica sa nu raman fara plete :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally este un frumos Edy are asa un par frumos si carliontat si este asa expresiv, face niste mutriteee dulci sunteti o familie tare frumoasa

bb_yasmi da, am vazut dupa aia ca ai scris bravo Lucas pentru vorbit.
eu ziceam ca mai avem mult pana sa zicem propozitii dar ma minunez pe zi ce trece ce cuvintele scoate, maine poimaine ma trezesc ca face si ea propozitii scurte ca asa repede evolueaza, creste, prinde totul asa repede
cand venim de afara da sa se descalte si apoi merge fuga la baie sa ne spalam... deci ramai paf ce repede prnd ei si stiu ce au de facut...
cu olita eu nu am insistat chiar deloc cred ca ar fi cazul, nu?

cafeaua cu scortisoara este foarteee buna, mi-a placut

merg sa-i fac si lui buni una ca ne-a sunat ca vine pe la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaa!
Mai fetelor, ma zapaciti cu o cafea cu scortisoara!

Yasmi, Luca al meu faca kk tot asa. Ieri a facut de 4 ori. Azi, pana acum doar o data, probabil fiindcaa mancat mar copt dimineata si asta il mai strange la stomac. Ii place tare mult marul copt, dar cum au fost atatea fructe acum vara, nu i-am mai dat de mult. Dupa ce l-am terminat, se uita saracul in castronel sa vada daca mai e .

Apropo de par, si mie imi cade ingrozitor. Toata casa e plina de parul meu. DUpa ce am nascut a inceput avalansa de par... Il mai tin pana la botez si apoi ma tund mai scurt si incerc si eu niste tratamente de regenerare.

Lparpala, ce a crescut si burtica ta! Nu te necaji cu pitica ta. Sunt multi copii asa, sa nu ai impresia ca doar voi. Si Luca se mai trezeste noaptea si nici nu vorbeste cine stie ce, nici nu sta pe oala. Fiecare la timpul lor. Nu raman ei nevorbiti si cu pampers pana la 5 ani...

Roxy, pe la noi nuntile incep pe la 7 seara si se termina la 3-4 sau chiar mai incolo dimineata. Noi am fixat botezul la biserica la 14 si apoi vom merge la restaurant direct. Dar nah, botezul e o petrecere mai mica. Noi acum vom fi maxim 30.

Eu lui Luca nu i-am dat crenwursti inca. Noi nu cumparam mezeluri. Dar ii dau pe painica smantana (din aceea mai slaba), cascaval, unt, gem (facut in casa), miere, piept de pui maruntit si pus pe unt, ou tare si moale, omleta, ficat, tot asa maruntit si pus pe paine.

Iar seara avem in meniu: iaurt, de cele mai multe ori cu miere si biscuiti,branza Fagaras, copanel de pui, gris cu lapte, orez cu lapte, fidea cu lapte, papanasi cu smantana si putin gem. Cam asa si le alternam... Am baiat papacios, din punctul asta de vedere stam bine

Incerc sa pun poze, daca mai dorm copiii.Daca reusesc, va anunt.
Puup!



Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Gata, pus poze!
Va pup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 ai 2 comori minunate sunt asa frumosi si scumpi. bebelina este o dulce, cand ii vad piciorusele si manutele asa micute imi vine s-o pap
tu cum faci marul copt? il pui pur si simplu in cuptor intr-o tava sau cum? si cu ce i-l dai?

am pus si eu cateva poze

am terminat de sters pe jos, de spalat baile si mai am vasele. alea le las ultimele ca poate, poate nu mai trebuie sa le spal eu poate se spala ele intre timp... m-am uitat si sunt tot acolo, deci....la treaba cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

am ajuns acasa rupta de oboseala, stau putin si fug la puii mei

lparpala, hai intra sa ne spui cat de dragala e pitica

roxy, nu te gandi ca la gradi le dau prcarii, La cristi in afara de un sanvis cu sunca de pui dimineata (si nu in fiecare) zi, macarea e f ok. Supa/ciorba plus o mancarica la pranz din pui sau curcan, apoi un fruct, iar la gustarea de dupa-amiza tot un fruct sau un pachet de biscuiti.
Cu olitza nu cred ca tb sa insisti tu, doar sa stie ca o are si la ce se foloseste, apoi vezi tu daca e interesata de ea

yasmi, ma gandeam ca veti merge la Felix Cat timp sta mami tau la tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, ramasesem datoare cu un raspuns la tine i-am facut Mariei tiramisu si niste saratele care au un succes nebun la noi in casa http://vegetarian-gustos-si-sanatos.blogspot.com/2010/01/biscuiti-sarati-din-frisca-galletas.html si pui la cuptor facut in felyul urmaor: se iau pulpele se spala, se sareaza si se freaca cu usturoi( granulat sau taiat feliute si se baga la cuptor , asa cum sunt fara apa sau ulei pe foc mare si ies de zici ca sunt prajite, dar sunt sanatoase.. si a vrut sa-i fac eu cipsuri de cartofi.... dc nu papi si tu mar copt?
yasmy, eu am incercat odata sa o pun pe Andra pe oala si ne-am umplut de kk amandoua.. deci mai asteptam...misto ca v-ati relaxat
mada, si la maria la gradi primea papa buna si le mai dadeau si praji de casa
roxy, ma bucur ca ti-a placut cafeaua cu scortisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, puup!

Mergi la inceput