Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule draga, la cat te cunosc eu, eram precisa ca asa ceva ti s-a intamplat, inainte de a citi postarea ta


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pupacesc burticoasele

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Micshu, cum a trecut de prima zi de facultate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Floric,

acum am inteles ce tot spuneam eu despre tine ca ai un anume umor/talent, insa acum are si un nume: esti "doamna Birlic" de la odiseea ghioceilor: un amestec de inocenta, talc, sentimentalism si ghidusenie

gianina,

am la mine papuceii cu floricele, pana in 6 daca ies in pauza, te sun, daca nu, vin diseara pe "strada ta,/ in calea ta,/floricele sa-ti aduc,/si un zambet cald sa-ti fur" ;)

bazarul merge ffff greu, aveti idee de ce?

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 12 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Micshu, cum a trecut de prima zi de facultate? Ati trecut in grupa urmatoare? Stiu ca voi sunteti intr-un continuu an scolar.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

nu a fost nimic deosebit (exceptand faptul ca au avut o mega petrecere cu 4-5 personaje)
toate sunt asezate pe fagas de ceva timp, ca doar am incept al III-lea an de gradinarit, nuu?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule- noi am trecut in grupa mica - in plus va avea ora speciala de gimnastica (pe langa pictura si muzica de pana acum), engleza va deveni intensiva si va debuta si cu germana (sper tot intensiv)
regretul meu ramane cu baletul dar ma consolez macar cu dansul, pana una-alta

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am vazut ca s-a discutat ceva de imunizare:
peste vara, cand a mai avut vre-o tentativa de muci, i-am dat imediat imunorezistan si de-a doua zi era aproape ca noua
icepand cu octembrie (sau noiembrie? - trebuie sa vad exact cand imi trec cele 3 luni de pauza) reluam bronho-vaxomul
iar in rest... first defence-ul sa traiasca ii voi da cate o sticluta pe luna probabil din noiembrie
asta-i planul nostru (pe langa sucul de morcov+patrunjel+telina+pruna/portocala baut dimineata pe stomacul gol inainte de a pleca la gradi, stat cat mai mult afara la aer/soare, pupacit innestire in putinul timp cat suntem impreuna)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

si acum, continui seria semintelor de mei

ma ajutati cu o reteta cu linte?
as vrea ceva ca fel principal la care sa pot atasa/include ceva carne, deci nu salata sau supa

multumesc,


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pai, cum bre, sa treci in grupa mica? la voi e ca la facultate....primii 3 ani is grei pana treci in anul 2.

Am inteles eu tehnica dar m-a bufnit rasul cand am citit ca a trecut in grupa mica desi ea e la gradi de cand a facut-o mama ei (sau pe aproape).

Cat despre programa...e super misto. Numai sa o tina cheful si interesul.

Fetita unei colege are 5 ani si a dus-o la profesor particular la engleza. 30 lei ora. Ora se desfasoara "de-a joaca". E distractiv. Eu as fi interesata sa il duc pe Rares la germana. Nu stiu de ce dar mi s-a pus pata pe germana. Eu nu stiu nici sa arat cu degetul in germana dar sa mai vorbesc...Astept un pic sa vad daca si cat fac la gradi, desi mi s-a spus ca in primul an sanse sa treaca de Buna ziua si La revedere, nu sunt.

Mergi la inceput