Beta HCG mic

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

camrynna,ti-am raspuns aici.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174117&whichpage=13




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

nici nu stiu ce sa spun . e clar ca nu e cresterea de beta asteptata . si la progesteron asa mic ...

si eu cred ca ar trebui sa mergi la un alt medic . desi e cam mic , cred ca ar trebui sa se vada ce si cum . clar nu astepta sa ti se faca rau .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

in ce unitate de masura este exprimat PRG???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

buna , Samira , multumesc pt. raspuns ... in nm/L ( nanomol / litru )
am facut eu conversia in ng/ml si mi-a dat 24 si ceva proge , si conform site-ului unde navigam eu azi-noapte e in limita normala !!!

Gaby , cu Dzeu inainte ,,,, ma rog la Dumnezeu sa se elimine odata !!!!!!!! ca nici intrauterina daca e , nu creste cum tb. si deci nu e viabila ! pt toate fetele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cata putere trebuie sa ai . dumnezeu sa te intareasca sa treci si prin asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

camy,formula de transformare din nmol/L in ng/ml este

valoarea in nmol x 0,314...deci 60 x 0,314 = 18,ceva.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

si banuiesc ca nu e f bine...se poate ca din cauza lui sa nu creasca sarcina ?

iau 3 supozitoare de 400 mg pe zi..cyclogest ( tratament de sustinere cu prog. )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mda...ar putea/trebui sa fie mai mare....dar am vazut si sarcini duse la termen cu progesteron asa de micut pentru o sarcina.
aportul de prg il poti solicita medicului tau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

progesteronul este scazut tot in caz de extrauterina.La mine nu mai poate fi cazul de o sarcina normala , chiar daca e in uter ...la asemenea beta , sarcina are defecte ,nu creste...

pe medicul meu de FIV nu l-a interesat valoarea progesteronului, nici faptul ca am mici sagerari roze si maronii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu la primul FIV am avut beta 13 si progesteron 12. la 48 de ore beta a scazut, progesteronul ramasese la fel si a inceput sangerarea care a dat in cm. la mine a fost sarcina biochimica sfarsita prin avort menstrual. bine ca nu a trebuit sa ajung iar la chiuretaj.
nici dr meu nu a recomandat sa fac analiza progesteronului, am facut-o de capul meu, cand i-am zis nu a fost de acord cu marirea dozei. aveam utrogestan 4*200/zi. oricum, pus intravaginal, se absoarbe local, iar valoarea din sange nu e chiar egala cu ce se intampla local.
tu in tratamentul de sustinere ai si altceva in afara de progesteron ?

Mergi la inceput