Spiridusi de ian/feb'06 ... Incep scoala! (29)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici...cum se face 6 ceasul cum sunt in picioare, zici ca cine stie ce treaba amdar si adorm la maxim.,..23nimic nu vad la tv

GIO mie imi e indiferent in ce zi, numai sa poata si fetele....daca stai in Teieste ff aproape de mine. Sunt sigura ca te descurci cu masina, numai ca in Buc e mare problema cu locurile de parcare mai ales in centru , asa ca ai amre grija ce si cum.

aseara am fost la film la mall cu gasca ...Ralph strica tot(parca)...simpatic , i a placut lui papan...Bianca s a dus la Agentul 007 cu copiii mai mari,frumos si filmul ei.Era la lume la mall de am crezut ca e un spectacol ceva.

ieri ,G a terminat de zugravit sufrageriapentru ca azi ne vine mobila. Bine ca vine ca m am saturat sa stau cu cutiile in mijlocul casei.Canapelele vin abia saptamana viitoare, acolo intampinam o problema pt ca nu putem sa le asezam asa cum am fi vrut noi .Am cumparat 2 canapele , 1 de 2 locuri si 1 de 3 extensibila.Modelul este pe gustul meu , numai ca dimensiunile s cam mari....hmmm, vedem ce si cum.

eu zic asa ...sa ne vedem miercuri la 12, locatia care vreti voi daca nu va place la locul de joaca la Piata Alba Iulia....eu altul nu stiu.
va rog frumos, sa stabiliti azi ce si cum ca sa mi fac si eu programul

Marakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

pup si vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata mamici

Din 26 oct. n-am avut laptopul acasa; fost la curatat pt ca luase un virus nou, puternic si nu mi se mai deschidea deloc.Nici acum nu sant multumita pt ca imi incarca greu paginile si imi tot apare cate un mesaj de fehler din cand in cand.Teo nu mi-a facut reinstal la windows, doar l-a curatat timp de 3 zile dar a trebuit sa astept pana si-a facut timp pt asta.
Cosmi te cred ca m-ai dat disparuta Cand lipsesc de aici e una...dar daca lipsesc si pe fb atunci chiar e ceva suspect
Mama a plecat aseara, mi-a dat emotii pt ca inca nu sosise cu tata casa la ora la care trebuia.Am sunat in disperare si intr-un fina, au ajuns acasa dupa o ora si jumatate de la aterizare Nu vazuse mama valiza pe banda si abea dupa o ora a gasit-o la bagaje pierdute Socrosenia nu a avut bunul simt sa vina sa o salute pe mama deloc! Nu s-au vazut deloc, a avut tupeul si nesimitirea sa faca o invitatie prin socra-miu, sa se duca mama singura cu ei sa manance in chinezesc. Normal ca mama a refuzat, si daca ma invita pe mine, tot de un refuz aveau parte.
Angelo merge bine cu scoala, va ca lectiie din clasa le face corect.De maine incepe si ora de inot; vor avea marti cu scoala iar miercurea cu hortul. Miercuri am intalnire cu invatatoarea, vreau sa aflu progama scolara
Gio deja esti in Bucuresti Copiii unde sant? Ce as fi venit si eu la intalnire Sa ne povestiti cu a decurs intalnirea si plsssssssss faceti poze
Mama a ramas foarte dezamagita de Giorgos cand a vazut ca nu face absolut nimic, niente, nada in casa In afara ca se joaca cu Angelo,nu ridica un pai. Stam cu sertarele de la bufet cazute de sapt pt ca s-au stricat sinele si nu se duce sa cumpere altele sa le schmbe. Ne-au darmat peretele in debara pt ca se infiltrase apa, au venit muncitorii si au ridicat alt perete, au zugravit dar ce au lasat in urmaaaa.....este totul alb, trebuie sa iau la mana tot ce aveam in rafturi pe partea stanga...ar fi putut si el sa se apuce sa ma ajute cu asta......credeti a deschis macar usa debaralei? Foarte, foarte puturos Se plange mereu ca munceste...de parca alti barbati nu se duc la munca, romanii nostri se ocupa de casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Scriu de pe tel asa ca nu ma pot intinde.

Noi suntem in Alba inca, maine plecam spre Bucuresti.
Stabiliti voi locatia si ora ca sa o anuntam si pe Bee.
Aveti careva nr ei de telefon?

COSMI nu conduc eu masina in capitala, mai bine cu ...nu stiu, caci si cu taxiurile mi-e groaza, la cat sunt de nesimtiti.

MARAKI bine ca esti ok, of imi pare rau ca G e tot la fel:((. Despre socrosenie, no comment.

Copiii raman in Alba, cat suntem noi plecati.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna dimineata.
Eu astept sa aflu daca avem sau nu terapie miercuri... daca nu, locatia imi este indiferent unde se va afla, ajung fara probleme. Oricum, am treaba si la facultate sa iau o adeverinta care tine loc de diploma , numa' in tara asta se poate asa ceva, sa nu se elibereze INCA diplome de licenta, sustinuta anul trecut. Bleahhhhh.
Cred ca in acest moment locul de intalnire depinde mult si de locul de cazare al Giovei.
Va doresc o saptamana productiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Am vb azi cu Bumbi, ea nu poate in prima parte a zilei, e la job.
Eu ma vad cu ea si seara, dar vrea sa va vada si pe voi.

Poate daca ne vedem undeva in cetru, fuge si ea de la banca putin :)).

Voi sunteti si cu copii, tineti cont de asta.

Daca stau in centru, ma voi descurca....SPER.
Daca stam pe langa lacul tei, iau legatura cu COSMI si vin cu ea.
Ma descurc eu, nu va faceti probleme. Important e sa ne vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

fetelor pai haideti sa ne hotaram ca parca vad ca nu ne vedemeu am propus asa ca va las pe voi sa decideti ce si cum


Asteryarodaca e vb de SH sa sti ca asa le au amgit si pe c oelegele mele, dar una mai ,, cu vana,, s a dus si n a mai plecat de acolo fara diploma...asa ca

n am nr lui BEEdar poate ne ,,aude,,

Marakino...sa inteleg ca G a uitat promisiunile facute???hmmm,..incearca alte metode

vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Dragelor... pai eu pot sa fac asa...

Gio daca stai in Tei te culeg eu cu masina cand vin de la RAR fiindca trec fix prin TEI.

Eu zic ca putem sa mergem la Unirii... daca vreti mai ieftin... la MC Donalds s-a amenajat la etaj un loc de joaca pt copii unde se pot juca in voie si costurile sunt doar consumatia. Daca vreti mai scump... e locul de joaca din incinta Mag. Unirii unde copii se joaca.. platim joaca cat stau ei...iar noi putem comanda pizza de la restaurantele de-acolo de sus.

Cum vreti voi... Cum am zis nu stiu cat stau la RAR... am programare pt ora 10:00 si cat va dura pana imi fac ei verificarile si eliberarea actelor... verisoara-mea mi-a zis ca in jur de 2 ore...atat a stat ea pt ca e masina adusa de-afara si trebuie sa ii faca nu stiu ce omologari . De-acolo si pana in Tei fac aprox. 20 de min daca este f. aglomerat...daca nu... pot face si 10 min...
Deci... daca va riscati sa asteptati dupa mine... ar insemna sa ajung cu GIO (daca ar merge planu' asa...) in jur de ora 13 la Unirii.
Daca nu.... vin cand ma eliberez unde va stabiliti voi.

Astept rasp. vostru. Pupici!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Eu aveam un nr de tel de-al Brandusei.. da' nu stiu daca mai este valabil...



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Nu mai stam in Tei :)).
Imediat intru pe booking sa rezerv hotel pi sentru :). Nu stiu care inca.
Sotul a ajuns tarziu de la Cluj, am sarbatorit-o pe cumnata si ne-am intins.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata fetelor....
va scriu de la noul meu laptopsper sa ma tina cat mai mult fara incidente

eu sunt de acord sa ne vedem unde vreti voi, dar sa tineti cont ca l aduc si pe papan si se joace si elmi e indifernta locatia . Apropo , vine cineva cu spiridusul??

noi suntem....ne treziram si noi dupa 1 saptamana de cand am comandat canapelele ca nu prea au locpt ca mobila de este un picut mai maricica nu ne am dat seama cum stau lucrurile, asa ca ieri am avut niste momente tensionateG care mi reprosa ca am luat cele mai mari canapele gasiteiar eu care ii spuneam ca nu trebuia sa mai atasam mobilei niciun dulap.
Nu mai zic ca nici culoarea canapelelor nu se mai potriveste cu mobila,se potriva cu ce gandisem noi dar cand ne am dus la magazin sa comandam mobila era dintr un pal ieftin si arata urat....am plecat la mobexpert ,am facut comanda de mobila ,fara sa ne mai ducem sa schimbam stofa canapeleisi uita ne dupa 1 saptamana de stat cum am intrat in priza ieri.....ma duc laa canapele si aia imi zice ca putem anula comanada , dar ne opreste avansul...900 roni.Dupa un schimb de replici cu sotul in telefon a facut el un compromis si a zis ca schimba dulapul....sa sperm ca va merge .

m am intins cat o placinta.......fetelor dati de veste ce si cum


va pupacesc

Mergi la inceput