Licurici de ianuarie-februarie 2009 (169)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
dar stiti ce va ziceam mai acu vreo 3 ani: asa sadica o sa fiu cand or veni dimineata de la discoteca si i-oi trezi... ha ha ha


credeam ca ai uitat promisiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moi????? never ever
de prea mult timp o clocesc ca sa o uit..... [:-))))]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Salutare la toata lumea! Am inceput si noi preschool de 2 ori pe saptamana cate 3 ore care vad ca ii place. El, dragul de el abia asteapta sa mearga si el la “coala” nu numai fratele. Desi scoala a inceput cu bine noi ne-am ales cu o raceala generala. Asa ca am si eu la activ niste nopti dormite pe sponci caci “nasul, nasul” mereu.
Noi am scapat de diaper de mult si noaptea dar mai are accidente. Nu ma trezeste sa mearga la baie dar se trezeste daca déjà a facut sa il schimb. Cand ati scris voi chiar ma gandeam sa ma vait ca avea accident la fiecare 2 zile si a fost cat pe ce sa pun inapoi scutec. Da am zis ca nu are rost si vad ca acum e mai bine. Are legatura cu cata apa bea, ca acuma ajunge peste tot si daca nu isi adduce scaunel si daca nu vedem cam cat bea o incurcam:)))
In rest nu prea avem noutati, service casa scoala, habar nu am cand trece timpul si parca imi e ciuda ca fuge asa repede si numai in trebi gospodaresti parca sunt:(((
Selene bine ca merge bine. Eu m-am tot uitat sa vad daca scrii pe undeva ce si cum ca as fi vrut sa stiu si eu cam ce zice dr. si cum coopereaza copilul.
Sanatate la toata lumea si trupa

PS: roxana noi am inceput impinsul si sa vezi ce "ajutor" am de la pisoi, ca mereu ma intreb de ce nu doarme si el mai tarziu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Daiopri, nu am mai scris, pentru ca mi s-a adus la cunostinta ca sigur n-o sa fiu sincera cu d-na psihoterapeut, ca doar sunt fata desteapta si stiu sa manipulez situatia in favoarea mea. Da-mi PM si iti spun acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxana gata am fost
are megacolon
sper ca nu boala aia urata
da e dilatat tot colonul
asteptam sa mergem sa vada pozele si tica sau altcineva de prin bucuresti
cred ca din cauza asta vomita jet cand era mica
si ia atat de greu in greutate
offfffffff
imi doresc sa nu fie boala aia nasoala
si sa nu fie nevoie de intervenite chirurgicala
irigografia a decurs bine
asta pt ca antonia e un copil intelegator
cat de cat
i-am explicat in fiecare zi din saptamana unde mergem si ce facem
si nu i-a fost atat de greu
in schimb eu am plans de numa
asta e
e greu pt o mama sa stie ca al ei copil e bolnav
sau are o problema
bine macar ca acum stim

VA UREZ UN AN SCOLAR SI DE GRADI FRUMOS
SI USOR
SI FARA PREA MULTE RACELI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
si succes gradinarilor si scolarilor anul acesta!!!
cum a fost, cum ati lasat juniorii la gradi? ma refer la cei ce au inceput azi, ca stiu ca avem si destui veterani....
Eva a fost ok, a fost incantata de pantofii de gradi cu HelloKitty si de dulapiorul ei personalizat cu abtibild cu ratusca... si cam atat. mai vedem si zilele viitoare.
Camelia, succes, sper sa rezolvati cat mai repede problema.
Daiopri hehehe te cred!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Mult succes la toti scolareii si "gradinarii", sa aiba un an bun, in care sa invete multe si sa se bucure de aceasta noua etapa!

Multa sanatate la bolnaviorii mari si mici!!

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna,

Mult succes si din partea noastra tuturor gradinarilor! Vad ca toate fetitele au pantofiori cu Hello Kitty :).

Ilinca trece si ea intr-o alta etapa de astazi. A mers cateva ore sa cunoasca copiii si doamnele de la Jardin d'enfance. Ma rog, a cunoscut mai mult jucariile . Sper sa se acomodeze in timp.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

boon, copchila suparata foc pe mine ca n-a avut gustare la ea . recunosc ca m-am gandit dar nu am mai pus. in concluzie a zis ca maine isi ia 2 barni la ea. peste 30 de minute s-a razgandit si a zis ca isi ia 3
deci cam astea concluziile dupa prima zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Pai gustarea n-o primeste de la gradi?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput