** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (89)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

LA MULTI ANI VICTO! SA AI VIATA LUNGA, SANATOASA SI PLINA DE IMPLINIRI!
Puiutz imi pare rau pentru Raducu, pupam sa iasa repede maseluta, bat-o vina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Mamicute dragi, pot sa ma plang si eu la voi?
Stiti ca acum o luna jumate Rebeca mi-a facut GMP. Bun! de atunci e tot bolnavioara. Dupa GMP, cam pe cand incepusera sa se usuce bubele a inceput sa tuseasca, la inceput rarut, apoi din ce in ce mai des si mai violent. O tuse seaca. La 2 saptamani de la debutul tusei am ajuns cu ea in urgenta (desi mai fusesem de 3 ori pana atunci) la pediatrie pentru ca tusea pana voma si nici nu mai manca. Bun! DIagnostic: suprainfectie bacteriana, tratament aerosoli (la greu - vreo 5 ture pe zi) si antibiotic. Duminica trecuta am terminat antibioticul, parea sa fie bine. Doar ca de ieri iar a inceput sa tuseasca - ieri usurel,pe zi. Azi a tusit toata ziua si acum tuseste rau in somn. Aceeasi tuse seaca. Deja ma gandesc daca nu o fi vreun semn de astm, mai ales ca ea a avut diagnostic de DA cand era bebelus. Maine ma duc cu ea din nou la pediatrie sa vedem ce ne-or mai zice. Tare imi e teama ca nu mai plec nicaieri, asa visam la 1 saptamana linistita departe de casa...


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

mami victo, iti doresc tot binele din lume, sa ai o viata minunata, cu multe impliniri si bucurii la tot pasul, sa fii o rasfatata a celor 3 baieti iubiti din viata ta


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Adriana sanatate multa lui Rebe Bebe noua cand am avut viroza eruptiva ne-a recomandat pediatra biosept de la fares, antibiotic natural. cisteste despre el si intreaba doctorita. noua ne-a facut tare bine si am citit de bine despre el...poate reusiti sa plecati totusi

LA MULTI ANI PAULA!! MULTA SANATATE SI FERICIRE IUBITA SI CLIPE LINISTITE! ESTI O MAMICA EXTRAORDINARA, CU DOI COPIII FRUMOSI SI DESTEPTI! TE PUPAM

eu zilele astea am tot stat tarziu la serviciu, mi-am revenit , asa ca nu mai iau nici un tratament, ma gandesc sa imi cumpar totusi niste spirulina...acum mor de somn, dar astept sa se termine de facut ciorbita sa merg la nani. am si friptura la cuptor, ca de, e si bunicul in vizita, sa ma laud si eu cu ce stiu sa fac

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor

Azi va ofer eu cate o cafea si un croissant

p.s. va place semnatura mea?

puuup

mami de Antonito din 18 august 2010 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Palomina, felicitari!!!!! Sa ai o sarcina usoara si frumoasa!!!
Adriana, diagnosticul de astm nu se pune atat de repede. Rebe a facut bronsiolite? Eu stiu astmul e legat de respiratia greoaie, nu de tuse. Multa sanatate

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

PALOMINAAAA..FELICITARI!!! nu am stiut ca mai vreti un copilas. sau a fost mai surpriza, asa?:)

Multumesc tuturor pt urari!! sunteti niste dragute!

din pacate ieri am fost si la un pahar de vin dar si la dr, conjunctivita mi=a revenit, gatul nu mi-a trecut, asa ca de azi sunt pe antibiotic si pt una si pt alta, ca ma chinui de aproape o luna si nu mai pot. plus ca de luni merg la serviciu si am nevoie si de ochi sanatosi, si de voce, ca de altceva...

nici nu ies azi afara cu M, va iesi dupa amiaza cu sotul..ochiul mi-=e tare rau, f rosu, cu multe secretii, de-abia vad cu el.plus ca e viral ..ma mir ca nu s-au imbolnavit copiii mei.
asa ca va astwept la palavragit aici sau pe Fb, ca ma plictisesc singura :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

neata si de la mine!
Victo, la multi ani cu intarziere si cu scuzele de rigoare, sa fii sanatoasa!
adriana, sanatate muuulta pt rebelina, eu zic sa mergi mai repede la medic cu ea si incearca sa faci rost de 2 pareri de la 2 medici!
Palomina felicitaaari, sa fii sanatoasa si bebe sa fie sanatos!
Puiutz, sigur e maseluta??? offf, sa se faca repede bine raducu!
azi e vineri, abia ast sa ajung la tudor, luni il aducem la buc ca va incepe cresa, avem si nunta maine, cumnatul isi semneaza sentinta
pe mine ma dor toate oasele, sper sa nu ma pocneasca vre-o gripa!
va poop

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Palominaa, felicitaaaari!! Ai tinut ceva secretul sa fiti sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Da, fetelor, a fost surpriza, mai ales ca mi-a venit si ciclul peste sarcina. Ne-a trebuit si noua ceva timp sa ne obisnuim cu ideea.... Oricum, o sa fie greu dar vom trece noi peste toate, sanatosi sa fim.

Victo, la multi ani pentru ieri si multa santatate

mami de Antonito din 18 august 2010 si 10+

Mergi la inceput