Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ROXY, EU MA BALONEZ DE LA VINETE...DE-MI PLEZNESC HAINELE PE MINE...DAR NU MA LAS TOT PAP...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac nici Anastasia nu prea vrea de manuta dar o mai tin eu cu forta sa se invete ea vrea sa mearga singurica, sa mearga ea pe unde vrea, prin boscheti, pe colo, pe colo... dar culmea, cand trecem starad ma ia ea singura de manuta deja stie.
aaaa...si dupa ce papa fructe sau ceva si nu mai vrea sau a ajuns la cotor merge singura si arunca la cos

irinuca ai noroc cu asa soacra, sa stai atata cu ea si sa nu aveti nici un conflict super asa, ca nu are nimic de comentat.
sa stii ca nici eu nu pot face mai nimic cu ea treaza. umbla peste tot, nu sta locului o clipa. mai fac curat repede, ea vine ia carpa si sterge si ea....strang jucariile apoi vine si le scoate iar...deja nici nu le mai strang, doar le dau la o parte sa nu calcam pe ele
seara cad lata, inainte stateam mai mult si eu. acum o culc pe ea si sunt si eu direct cu cornu-n perna, sunt franta seara de zici ca trag la jug. afara nu mai zic...ce ne alearga... dar imi place asa, este frumos sa fie nazdravana.

cami sanatate multa Petrei si poate nu ia si Antonia. chiar ca s-a nimerit nasol acum ca si nasiti. dar la dr nu ai fost sa vezi ce are?

ailed ce face Andra? mmm...ce retete de creme de cioco.... ce bine suna. ai facut cioco de casa? poate mai fac si eu o tura ca asa buina iese.
eu n-am nimic de la vinete, mananc tot castronul odata
fiecare este diferit, de aceea trebuie incercat aia, aia...vezi ce-ti face bine, ce nu....ca nu se potriveste la toti.
asa ca alina06, tu mananca ce poftesti si vezi pe parcurs ce-i prieste puiutei si ce nu. dar varza, fasole, mazare nu te-as sfatui, astea chiar nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina ma bucur ca te-ai relaxat in concediu deja ai 12 saptamani?

bb_yasmi cum este Lucas? mai bine? n-am ajuns inca sa citesc cum este....sper ca este bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki cum de l-ai lasat tu pe Vlad sa plece? cred si eu ca ti s-a parut ciudat cu atata liniste in jur
eu zic ca este bine si pentru tine si pentru el. a schimbat si el mediul, fetele celor din jur... si eu am de gand s-o las pe Anastasia la buni pentru cateva zile dar sa vad cand...

bb_yasmi ma bucur ca este bine Lucas, am citit acum. ce-o fi fost? insolatie? a stat mult in soare? dupa 11-12 nu-l mai lasa ca este foarte puternic soarele si nu prea bun. bine ca este bine si a si papat

madutza spor la treburi lasa netu' ce dansatoare esti si tu la nunti asa si trebuie. nasol ca la botez nu a fost la fel ca tot aveati antrenament
ce distractie pe Cristi si Cata, cred ca le fac bunicii toate poftele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota




roxy, ma duc sa fac cartofi dauphinoise si pui cu branza si ciuperci

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ce ma enervezi.....
cum sunt cartofii aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

somleac sunt superbe pozele Ilinca este ca o broscuta cu burtica umflata, asa-mi plac bebeii cand ii vad cu burticile lor este asa scumpa, roscata si grasulina sunt tare frumosi puiutii tai si Daria este o adevarata acrobata, ce spagat face
mi-a placut tare mult si plaja, superba....munte, mare....chiar imi place mai ales ca erati asa aporape. zi-ne si noua unde este exact si cat costa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am intrat sa spun ca am ras cu pofta cand am citit- o pe DELIA: e delicioasa DODO,parca ar fi fata mea.Ai reusit sa ii faci o poza? E dulce rau de tot,nii nu te poti supara.
Cum se face puiul ala? Da- mi si mie reteta te rog.
Fug la treaba si revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, vinetele cad destul de greu la stomac. Chiar stiu o mamica careia dr i-a spus sa nu dea vanata la copil pana la 3 ani ...

Am terminat si eu etajul..fac o pauza mica si ma apuc de parter..si aici e mai mult de treaba dar tb sa termin azi. prin magazine sigur nu mai ajung...sotul pleca la un meci cu baietii, deci in seara asta o sa fim doar fetele acasa
Lui Cristi ii e dor de casa, de ieri ii tot spune mamei ca vrea acasa, dar ii trece cand vede piscina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Printul inca doarme asa ca am intrat sa va mai scriu.
MIKI sa ne spui cum a dormit Vladut fara voi.Ma bucur ca te- ai mai linistit.
ROXY si mie imi plac copilasii nazdravani.Si eu mananc la vinete ca o sparta.
MADUTA ma bucur ca ne- ai scris si ca v- ati distrat la nunta.Spor la treaba.
LAVI ma bucur ca Lucas e mai bine.Da o fi fost insolatie,bine ca i- a trecut.
IRINUCA f frumos ca te intelegi bine cu soacra.
CATANK voi ce mai faceti mami? Sunteti bine?
Azi am fost ca de obicei afara,am facut baita ca transpira Rares si e asa cald,iar zilele urmatoare va fi si mai si.Offf, vreau caldura dar nu canicula asta cumplita.
Azi se duce sotul sa ia trusoul,abia astept sa il vad.
Cam atat ,nu mai stiu ce voiam sa va zic.
Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

MADUTA ce voiai sa cumperi? hainute pentru copilasi? Se vad rezultatele la logopedie?

Mergi la inceput