Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

MARY, eu am vrut sa iti creez un album dar nu am reusit deca nu pun poze in el.....

somleac, frumoase poze, frumoasa familia...frumos concediu!!! dar pe tine nu te-am vazut :((

alina, ce ma bucur ca ai aparut!!!!! te ajuta socrii??? foarte bine!! poze cu copilasii nu ne arati???macar una....

alexina, , ma bucur ca ati avut un concediu frumos. hai arata ne si tu burtik si pe printesica teea!!!

cu restul revin dupa ce ii dau laptele la junior....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki, te- am citit si rascitit si mare dreptate ai.O sa ii tot explic,sunt sigura cama
va intelege ca e un copil tare bun.Multumesc din inima ptsfaturi.
Delia ,mami m- ai facut sa rad.Nu am solutii se pare.

Ce sa vamai zic de puiul meu,decat ca ne iubim din ce in ce mai mult si adoarme numai pe mine.Isi cauta ceva locul ca sunt plina de oase ,dar si- l
gaseste pana la urma.Asa imi place sa ilsimt,l-'as pupa in continuu si cat e treaz il albesc.
Noapte buna mamicilor!
Lavi a mai varsat Lucas? Sper ca e mai bine.Doamne ajuta!
Cami cum se mai simte Petra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andreea, nu, nu a mai varsat, decat azi dimineata o data! si a papat si ciorbica si fructe si lapte acum seara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Mary te ajut eu maine, ca nu mai deschid calc acum, ca o trezesc pe pitica.
Pup
Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi
va pupik pe toate!!!!!
azi sunt pe aproape.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
eu inca sunt singura la servici, n-a ajuns nimeni si am adus o cioco sa o mancam aici si ce credeti, am reusit deja sa o dau gata toata singura
dar a fost f buna cu biscuiti amareti si cranberries

am intrat sa felicit pe somleac, am vazut pozele aseara..Doamne ce frumosi sunteti, minunati..cred si eu ca ai facut 5 la cat sunt de frumosi..si blonzi cu parul balai..m-ai omorat chiar, cu cine seamana blonduti ? cu sotul banuiesc, nu ? aaa, si am tras cu okiul si la pozele de la botezul ilincai ce frumosi ati fost, aveti o poza in care sunteti toti 7 e de pus in rama

mandreac, ma bucur daca am reusit maacr sa te linistesc..oricum metodele mele nu sunt nici pe departe ideale..dar adaptez pe drum

alina, ti-au dat deja fetele idei cu alaptatul..si eu am baut la ceai de marar si schinduf de nu cred ca as mai putea sa pun gura pe el acum..si galafor, galactogil..l-a mine a contat..bine, nu mai mult decat odihna, implinirea sufleteasca, fericirea, linistea, bucuria..

bbyasmi, ma bucur ca e bine luchi..andra mea credc a inca are dureri de burtica, inca nu arata kk prea bine dar nu mai e diaree..bine, nici cu regimul nu ne-am omorat ca nu vroia nimic, nici laptele de regim nici altceva..

tin sa va dau un anunt important..aseara am petrecut prima seara dupa 3 ani si 4 luni si cateva zile, fara puiutul meu scump..e la bunici in deplasare, abia am reusit sa-l convingem sa plece ieri ( desi initial a fost dorinta lui )..inca n-am sunat sa vad cum o fost prima noapte la el, am emotii.. eu in schimb aseara ma simteam tare ciudat, era mult prea liniste..

cu madutza ce o fi ? ca n-am vazut-o pe aici..

va pup si va urez o zi frumoasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata miki!!! ei...dar a fost si relaxanta linistea, nu?? lasa ca va prinde bine si voua putina liniste iar lui schimbarea! eu de abia o astept pe buni de abia astept o cina in oras apoi o seara petrecuta doar cu sotul meu...

da Lucas este bine, multumesc! doar in acea noapte a varsat, poate a facut insolatie sau ceva....

eu m am apucat sa fac salam de biscuiti....
sa iti fie de bine cioco....si eu le pap ca pe aer...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, crema de la tortul de la catank, merge f bine si pe blat de pandispan...
eu mai am o reteta de crema fiarta de cioco
se pun 2 oua batute cu 7 linguri zahar si 2 linguri de apa la fiert pe foc mic, cand s-a ingrosat se adauga 50 g cacao si o sa se faca ca un cocolos , dar nu te speria freaca pana se integreaza...apoi da-o jos de pe foc si pune 250 de unt taiat bucati si freaca pana se incorporeaza... cand se mai raceste pune rom...la asta blatul se insiropeaza cu apa cu rom....
sau uite aici creme yammy:http://www.justlovecookin.com/p/retetele-pe-categorii.html, cauta tarta cu crema de cafea
http://pemasadinbucatarie.blogspot.com/2011/01/tort-cu-crema-de-mascarpone-si-krantz.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, si eu am papat cioco acum , dar de casa.. mai am apropae o sapt pana stiu daca pot sa ma risc cu una alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia mersi frumos! dar altceva cautam....m am hotarat la acesta http://www.haisagatim.ro/2009/06/tort-cu-afine.html am cumparat tot ce imi trebuie pt al face

Mergi la inceput