Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaa!
Bine ai revenit strumphy!

Roxy, Delia, Andreea, Yasmi, va multumesc, fetelor, pentru complimente. Asa e, fetita seamana cu mine. S-a intors roata, ca la Luca, toata lumea zicea: "vaaai, dar tati te-a facut singur?". Acum mi-a zis pediatrul de cum a vazut-o:"Wow, dar mami te-a facut singura, ca semeni numai cu ea!"
Oricum, apropo roxy si de Anastasia: "fata lui tata" si "baiatul lu' mama". Eu tot cred in asta, chiar daca fizic vorbind, lucrurile stau invers. Luca e un mamos, iar asta mica, atunci cand ii vorbeste taica-su face niste ochi cat cepele si se uita fix la el. Zici ca-l vede . La mine nu se uita asa. Bine, imi dau seamaca e si explicatia ca pe mine ma aude mai mult si poate s-a obisnuit cu vocea mea, spre deosebire de a lui. Dar am eu asa o intuitieca va fi "fata lu' tata".

Cat despre cei doi frati, ati vazut: unul blond, una bruneta! Si totusi, daca ma uit la pozele lui Luca de cand era mic, seamana pitica si cu el cand era mic

Andreea, multam pt link-uri. Ma duc acum sa ma uit.
Va pup si sanatate multa piticilor bolnaviori!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA FETELE! STRUMPHY bun venit inapoi, despachetezi si pregatesti din nou pt venirea in tata nu?[left] eu ma pregatesc ca in seara asta merg la o nunta la niste prieteni! pup fetele si we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va pupic si eu!!!
sunt in pregatiri, pe la 18 incep sa imi vina invitatii

strumf bine ai revenit!! de abia astept pozeleeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!

roxy,tortul arata bineee sa vedem cum o sa fie la gust desi nu ar avea ce sa fie rau...cu o crema de iaurt, cu zmeura si cealalata crema de vanilie....iar deasupra fructe de padure si piscoturi

si eu de abia astept sa plecam saptamana viitoare la baiel felix....putin relax asa... ca merit si eu, nu??

alina....ce frumos sentiment te cuprinde cand auzi ce bine iti seamana fetita, nu???? eu nu am auzit pana acum decat: fetita e leita tati....baiatul la fel sa va traiasca comorile!!!

merg sa imi continui treabaaa.........si ii tin pumnii vecinei mele prietene (tot Lavi o cheama) sa ii iasa testul de sarcina pozitiv (bb2) am zis ca ala sa fie cadoul meu!!!!!

edit: o uitasem pe mary, distractie placuta diseara!!! aaaa si sunteti 2 frumoase!!!! mi-au placut pozele....

aaaa si irinuca la multi ani mamei tale pt ziua sa!

aaaa si cre' ca am omis sa va spun ca imi dorm copilasii de la ora 12.... amandoi.....

aaaa si mai sunt 2 zile si un pic pana vine buni!!!!

gata!!!! acum chiar va las.......da....normal, o felie de tort va las si voua!!



poooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi si Mary distractie placuta dragele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

strumph, bine ai revenit acasa Abia astept povestiri si poze multe. Mallorca, Gibraltar, frumos, frumos Joi sau vineri au ajuns vederile Parca au trecut ff repede 2 sapt

yasmi, cum a fost petrecerea?

mandreeac, f frumoasa rochita, m-am uitat si eu de costumase pt baiatei

cami, tu cum mai esti? Para ultima data zicei ca nu se simte bine Petra. Sunteti ok? Ati botezat?

La noi aseara au venit o pereche de fini si am stat pana tarziu, iar azi eram zombi amandoi, iar in seara asta am fost la ziua baiatului cel mic al altor fini, s-au zbenguit copii maxim

In schimb nu stiu ce sa fac cu Cristi ...ma innebuneste cu frica monstrii si bau-bau i-a spus un coleg de gradi de astia si in fiecare seara am aceeasi placa ca lui ii e frica...am zis ca e o faza..ca trece..dar o tine asa de cateva luni..iar pe mine nu ma mai tin nervii Am luat-o pe toate partile..ca el e puternic si are muschi si nu tb sa-i fie frica, ca are ca aliati tigrisorul si oita cu care doarme, ca Tatal nostru si ingerasii au grija de el...el o tne pe a lui ca ii e frica...fetele cu copii mai mari ati trecut prin asta?

Fug si eu in pat acum, maine mergem la un unchi al sotului in vizita si vreau sa duc niste praji greceasca

Somn usor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ah, inca ceva
Alina superba pitica, asa e, e copia ta fidela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

cafeluta de la Londra bunaaaa si aromata!!! va era dor ? mie una mi-a fost dor de cafeaua mea italiana si espressorul meu... nu stiu cum dar alta cafea nu imi mai place aveau astia pe vas o cafea americana, abia am baut-o 2 sapt pe unde mai coboram prin orase cautam cu disperare semn de lavazza sau Illy pe la cafe baruri si restaurante dar nu am gasit nicaieri, in schimb am baut un espresso bun rau de tot in Lisabona, in rest pe unde am mai baut cafea a fost ok, mai buna decat cea americana, dar necomparabil cu cea italiana eu raman fan Lavazza

Piscoata mea s-a trezit numai de 2 ori bunnnn in comparatie cu 4-5-6- fara numar din vacanta.... si pentru ca a dormit n patut in camera cu noi, am tot auzit-o foindu-se ca are asa niste furnici in fundisor de se foieste nonstop deci eu somn in vacanta asta nu prea, ce ma mai lasa Nick dimineata dupa ce se trezea ea si plecau la baby club sau amiaza cate o ora...dar asta numai cand eram pe mare si navigam, ca atunci cand eram pe uscat ancorati in vreun port mergeam sa vedem orasele

Va multumesc de reprimire, bine ca nu ma renegati ...acum imi beau cafeluta si o sa incep sa incarc poze pentru doritoare

Revin mai tarziu cu linku`n dinti

O duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pt natalia de alina.n si de ama si
pt Petra de cami si pt fratele lui Cami si pt toti Adrianii si Adrianele si Nataliile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am fost si noi afara de dimi de la 8.30 cat era racoare inca. se face iar cald. ieri a fost groaznic, nici aer sa respiri nu aveai... nu stiu incotro ne indreptam ...vremea, clima, natura nu mai tine deloc cu noi...dar o meritam... atata poluare si goana asta dupa bani au distrus totul. defrisari....na ca incepe sa se simta incalzirea globala. vreau zapada multaaaaaa

strumphitza bine ai revenit tot acasa la tine este cel mai bine ce cafea buna ai facut..mmmm hai ca asteptam pozele

mandreeac este superba costumatia de botez a micutei o sa fie ca o papusica foarte frumoasa

bb_yasmi mmm... suna bine tortul cum ati petrecut?

alina06 da, in majoritatea cazuriloe asa este, fata lui tata si baiatul lui mama

madutza nu stiu cum ai putea sa-l convingi pe Cristi ca bau-bau si monstrii nu exista. chiar astept si eu sa vad ce zic fetele. ce ma enerveaza fazele astea cand alti copii au tot felul de baliverne in cap si ii mai sperie si pe alti copii. ar trebui discutat cu parintii lor si cu educatoarea, nu? sa nu mai zica nimeni asa ceva.

fetelor, ajutati-ma...de ieri am o diaree nu stiu de la ce m-am stricat asa rau la burta. si marti am fost putin apoi a trecut , ieri am mancat piersica si struguri si iar m-a luat.
am iesit aseara toti 3 la plimbare si a trebuit sa intru urgent intr-o salcie. noroc ca erau stradute mai launtrice si o salcie mare si pletoasa si m-am bagat acolo am luat si hartie igienica de acasa ca stiam eu
ce remedii bune stiti? mi-am facut ceai de menta acum si o supa de orez cu morcov. si sotul este cam stricat la burta, deci nu numai eu.

toate mamicile si fluturasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, imodium..... iei doua prima data si cate una dupa fiecare scaun daca mai sunt...

Mergi la inceput