Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

baby kiss, ia repede vitamine (Femibion de preferat, ca Medyn se comanda in Germania si dureaza 10 zile pana vine comanda) si un Aspenter la 2 zile. Pe mine astea m-au ajutat sa recuperez diferentele la BETA HCG si la dimensiunile bebelusului (6 zile calendaristic versus ecografic si crestere beta lenta 83,8 dupa 48 ore 123,7 iar dupa Medyn si Aspenter in 92 ore ajunsese la 635,9).


7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Katy vezi ca la simptome jenante in sarcina parca erau fete care au trata candida naturist. Mie una antibioticele de orice fel imi dau fiori. Scriau ceva de tampoane cu iaurt probiotic parca . o cura de 2 saptamani.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

baby kiss, ia repede vitamine (Femibion de preferat, ca Medyn se comanda in Germania si dureaza 10 zile pana vine comanda) si un Aspenter la 2 zile. Pe mine astea m-au ajutat sa recuperez diferentele la BETA HCG si la dimensiunile bebelusului (6 zile calendaristic versus ecografic si crestere beta lenta 83,8 dupa 48 ore 123,7 iar dupa Medyn si Aspenter in 92 ore ajunsese la 635,9).


7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan


:) emilia, iau aspenter 1/zi si femibion si cetebe si magne B6 si acid folic si vit E inca din preconceptie. sincer, nu cred ca la tine de la vitamine a crescut bebe. poate de la aspenter sa fie, dar nu de la femibion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

cos_minutza ma bucur din suflet ca ai reusit
sarcina usoara si la termen cu bebe sanatos si papacios

ai grija de tine, o sa vezi ca zboara timpul

te pup si iti doresc numai bine



19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Miha tin pumnii sa vi cu vesti bune. Poate totusi dr. s-a inselat la ultima eco. Doamne-ajuta sa fie bine!

12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Casandra de-acum o sa fiu si eu atenta, poate incepe si al meu sa dea din picioruse. De-abia astept. Oricum parca mi s-a marit purtica si cand stau pe o parte se duce si burta cu totul. Ce ciudat se vede.
Lore, aproape jumatatea odiseei, inca pe atat si iti ti puiutul in brate.

12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_kiss

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

baby kiss, ia repede vitamine (Femibion de preferat, ca Medyn se comanda in Germania si dureaza 10 zile pana vine comanda) si un Aspenter la 2 zile. Pe mine astea m-au ajutat sa recuperez diferentele la BETA HCG si la dimensiunile bebelusului (6 zile calendaristic versus ecografic si crestere beta lenta 83,8 dupa 48 ore 123,7 iar dupa Medyn si Aspenter in 92 ore ajunsese la 635,9).


7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan


:) emilia, iau aspenter 1/zi si femibion si cetebe si magne B6 si acid folic si vit E inca din preconceptie. sincer, nu cred ca la tine de la vitamine a crescut bebe. poate de la aspenter sa fie, dar nu de la femibion.


Eu cred ca a fost combinatia intre cele doua pentru ca am mutatii care cauzeaza trombofilie si aspenterul a ajutat la fluidificarea sangelui si de aceea s-a irigat mai bine embrionul si B-urile au avut un rol esential pentru ca cele 2 mutatii ale mele afecteaza homocisteina si deci organismul meu nu prea absoarbe B-uri si bebe nu poate creste fara ele.

7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

katy pup

da, asa este, Doamne ajuta!
pe la odiseea noastra nu prea am mai intrat, iar
daca vezi ce am in casa, dezastru si nu pot face mai nimic ca e burtica mare
si mai e si soacra pe capul meu si nu pot intra la calc deloc

acum am intrat special sa verific ce face miha ca am vb cu ea pe mess si era distrusa

asa am dat peste cosminutza si am zis s-o felicit

te pup si pe restul fetelor si va doresc din suflet la toate sarcini cat mai usoare si la termen

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.Am ajuns acasa si ma pregatesc de internare pe maine dimineata pentru chiuretaj, din pacate sarcina mea nu e bine, am fost azi la ambii doctori si mi-au spus acelasi lucru, nu este sarcina cu ou clar fiindca emrionul s-a evidentiat la inceput si acum a ramas doar saculetul si foarte putin din vezicula vitelina, dar se vede ca e in stare degradata.
Am refacut si beta astazi si e in scadere de sambata ceea ce clar spune sarcina oprita in evolutie, inca nu imi pot explica daca a fost gresita doza de clexane, daca din cauza rh negativ pe care il am eu, ceea ce e mult prea devreme sa afecteze o sarcina, daca din cauza stresului cu baba sau poate ca asa a vrut Dumnezeu.Poate ca el ma incearca dar e foarte greu, stiti ca de vineri tot incerc sa ma obisnuiesc cu ideea dar atat de rau ca azi nu a fost nici o zi, mi se rupe inima cand stiu ca trebuie sa ajung pe masa si sa il dau afara.
Din pacate la noi nu se poate face anestezie totala la chiuretaj, dar doctorita a zis ca o sa fie bine ca o sa lucreze delicat si o sa imi faca o doza mai mare de calmant sa nu simt.
Am facut analizele pentru coagulare si daca ies bune maine sigur o sa trec si peste hopul asta.

8+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna ziua,

Dau buzna si eu la topicul vostru pentru ca sunt o viitoare mamica de buburuza ,cu DPN 30.03.2012 .


O sarcina usoara pana la capat sa aveti si ce e mai important sa fiti sanatosi atat voi cat si buburuzele din burtica!!!




Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput