Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna seara!

Mihaela, si eu stiu ca Bhcg creste in sarcina cu ou clar, dar cum a vazut embrion data trecuta? Echo ti-a facut cu sonda abdominala?
Imi pare rau ca trebuie sa treci prin tot stressul asta.

Felicitari tuturor cu vesti bune de la echo.
Mie mi-e din ce in ce mai rau....cu Diana nu am avut nimic, acum sunt ametita si cu o stare de voma aproape toata ziua. Si as manca non stop.
In fine am lasat-o pe Diana la tara cu bunicii si mi-e dor tare de ea. Abia astept sa vina acasa.

Eu imi fac analizele la inceputul lui septembrie...si mai avem o vizita la gineco pe 30 aug.





Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Felicitas, Diana merge la cresa din feb si i-au trebuit 4 luni de acomodare, adica pana sa nu mai planga si nu mai zic de imbolnavit...am tinut-o acasa si trei sapt sa se faca bine si dupa trei zile a facut febra...deci curaj la inceput de drum.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Am uitat sa va zic ca am fost iar la eco aseara si bebe are 7,2 milimetrii fata de 3,2 cat avea vineri si inimioara bate cu 122 batai pe minut. Cica e bine prins si perfect ok din pdv ecografic. Maine merg la Fundeni sa vorbesc cu asistentele Dr Uscatescu sa vedem daca incep Clexane sau nu.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote






kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Kmy te rog cand poti sa corectezi in antet data nasterii lui Miriam este 01.03.2011 din aceasi odisee cu Iustin. Multumesc

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+



nu stiam de unde mi se pare asha de cunoscut userul tau!!!
eu nu am reusit dupa nastere sa tin pasul cu voi!!!!cu chiu cu vai abia il tineam in sarcina, ati fost niste "posesoare de fluturasi" fffff active!!( de fapt sunteti inca)

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna seara gavidutze!!!!

Am fost si noi la eco,avem 7,2 mm si ne bate inimioareSaptamana viitoare ma duc la analize.
Va pupic pe toate!!!!

Cosmi 6+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott




felicitari pt inimioara!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna seara gavidutze!!!!

Am fost si noi la eco,avem 7,2 mm si ne bate inimioareSaptamana viitoare ma duc la analize.

Cosmi 6+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare




BRAVO COSMINUTA!!!
Ma bucur enorm de mult pt tine
Iti doresc sa ai parte de sarcina usoara si bebelus super sanatos si la termen
Va pupam pe amandoi

Paulafericita 34+ cu Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor.
Cosmi, si bebe al meu avea la ultima eco 7,2 milimetrii si batai de inimioara. Poti sa imi zici te rog cate batai pe minut? Vad ca la tine ultima mestruatie a fost pe 6.07, la mine a fost pe 3.07 si vad ca DPN-ul tau pe undeva pe 12 aprilie, la mine e intre 9 si 11 aprilie (9 dupa varsta calendaristica si 11 dupa cea ecografica) deci s-ar putea sa ne vedem la maternitate si sa impingem sincron. Unde nasti?

Mie D-na Viorica, asistenta Dr Uscatescu mi-a zis dimineata ca daca totul merge bine cu Aspenter nu e cazul sa ma grabesc sa incep Clexane, ca nu e nevoie si ca daca cumva facem o schimbare o sa fie decisa de Dr Uscatescu deci sa vin pe 27 sa vorbesc cu dansa.
Cu alte cuvinte m-am trezit cam degeaba azi dimineata la 5:30.
Homocisteina nu recolteaza ca nu au reactiv, la Synevo nu se deconteaza de CASMB aceasta analiza deci trebuia platita cu 150 ron si pana la urma n-am mai facut-o. Oricum cred ca ar iesi ok rezultatul acum ca am tot luat B-uri.
In rest toate bune. Dimineata cand am eliminat invelisul capsulei de Utrogestan mi s-a parut ca e cam rozuliu si m-am speriat sa nu sangerez dar n-a fost sangerare. Am bagat NoSpa si mai bag unul acum sa fiu sigura ca e relaxare maxima pe acolo.
7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burtici!
Multmesc Cosminutza petru modificari si felictari pentru echo.
Kmy_black asa e cu copiii, abia mai poti face ceva .


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Rosanne multumesc de incurajari. Asta este trebuie sa trecem si prin asta.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Emilia si Cosmi, felicitari pt eco!

Eu in continuare nu am nici cea mai mica urma de greata. Doar sapt trecuta am avut o zi cu greturi cat sa imi ajunga, dar cred ca am mancat ceva ce nu mi-a priit, in speta usturoiul pare sa fie de vina.
Stau asa cu un stres pana sapt viitoare, mi se pare enorm 3 sapt fara eco, parca nu trece timpul mai repede...

Mai e cineva fara simptome de sarcina? La Aida avusesem niste mici greturi dimineata cand ma spalam pe dinti, atat. Dar acum nici alea. Sunt ce-i drept sanii mariti...

8+

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput