Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Buna fetelor.Am ajuns acasa si ma pregatesc de internare pe maine dimineata pentru chiuretaj, din pacate sarcina mea nu e bine, am fost azi la ambii doctori si mi-au spus acelasi lucru, nu este sarcina cu ou clar fiindca emrionul s-a evidentiat la inceput si acum a ramas doar saculetul si foarte putin din vezicula vitelina, dar se vede ca e in stare degradata.
Am refacut si beta astazi si e in scadere de sambata ceea ce clar spune sarcina oprita in evolutie, inca nu imi pot explica daca a fost gresita doza de clexane, daca din cauza rh negativ pe care il am eu, ceea ce e mult prea devreme sa afecteze o sarcina, daca din cauza stresului cu baba sau poate ca asa a vrut Dumnezeu.Poate ca el ma incearca dar e foarte greu, stiti ca de vineri tot incerc sa ma obisnuiesc cu ideea dar atat de rau ca azi nu a fost nici o zi, mi se rupe inima cand stiu ca trebuie sa ajung pe masa si sa il dau afara.
Din pacate la noi nu se poate face anestezie totala la chiuretaj, dar doctorita a zis ca o sa fie bine ca o sa lucreze delicat si o sa imi faca o doza mai mare de calmant sa nu simt.
Am facut analizele pentru coagulare si daca ies bune maine sigur o sa trec si peste hopul asta.

8+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Imi pare rau!
Putere multa iti doresc, sa treci peste acest moment, desi e fff greu!

Am pierdut si eu o sarcina la 12 sapt (inainte de a ramane cu Justina)-13 Martie 2011.
Am facut hemoragie si pana am ajuns la spital am eliminat bebelusul, insa nu si placenta. A tb sa ma curete.
Dupa ce-am ajuns acasa, imi doream ca in urmatoarea luna sa raman din nou insarcinata. Dar cum organismul tb sa vindece, nu aveam cum sa raman.
Dae eu vroiam si al doilea bebe. Nu concepeam asa ceva.
Au trecut 3 luni si eu tot nu m ramaneam.
Deja, ma resemnasem, iar in a patra luna (acum doi ani) am ramas insarcinata cu Justina.
Ce bucurie!

Asa ca, nu-ti pierde speranta, o sa te ajute Dumnezeu si vei avea pruncul (ii) mult dorit (i)!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Am si eu o intrebare: sunt fete din Constanta, la aceasta odisee?


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Ioanact, imi pare rau de experienta prin care ai trecut

In legatura cu cartea, nu stiu dak am voie sa spun editura, sa nu fie reclama, uite, pun initialele, CV, insa dak dai o cautare pe net cu numele cartii sigur gasesti si poti face comanda

12+
Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_55

Ioanact, imi pare rau de experienta prin care ai trecut

In legatura cu cartea, nu stiu dak am voie sa spun editura, sa nu fie reclama, uite, pun initialele, CV, insa dak dai o cautare pe net cu numele cartii sigur gasesti si poti face comanda

12+
Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Te intrebasem de unde ai luat cartea, nu editura.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Ca tot mi-am amintit ca intrebati de eco... care cum se fca.
Eu la prima sarcina am facut numnai eco abdominale. Si aveam 5 saptamani cand am mers prima data. Deci se poate si asa... acum mai depinde si de dr.

Nicole acum iti vad mesajul prin care te prezinti (acum ca revin putin in spate). Incearca te rog sa scrii mai multe mesaje (in fiecare cate ceva.,.,. de ex Data nasterii tale... orice-ti trece prin cap, ca sa faci 10-12 mesaje sa te vedem ce ai scris in timp real.

Am recuperat si eu si sunt la zi cu mesajele scrise de voi.

Ioana felicitari ca ai aflat sexul lui bebe! Super! Sa fie sanatos! Am avut si eu problema asta la prima sarcina, dar pana in al 2-lea trimestru era ok, la locul ei!
Si nu m-am protejat excesiv cu stat in pat sau chestii de genul... m-am comportat normal! Cu ridicatul greutatilor confirm si eu ca i-o amintesc ca ma feream!

O zi minunata va doresc!





Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele ,

Am primit rezultatl de la DT si este bine din cate imi dau eu seama.
Nu am ajuns cu el la dr pt ca dr este in concediu .
La noi la DT nu s-a vazut ce este sau ,dar dr mi-a zis ca este prea devreme eu am facut Dt la 11 sapt .
Bun venit noilor ,sarcini usoare si bebei sanatosi si frumosi

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
12+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


ioana_55 am gasit cartea si editura.
Cred ca e frumoasa!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna fetele
Am reusit si eu sa citesc din urma
Urez bun venit noilor burtici, sarcini usoare va doresc si bebelusi sanatosi si frumosi
Mihaelaimi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa pierdere, iti tin pumnii sa vina cat mai repede bebelusul mult dorit
Ioana 55felicitari pentru baietel, ai fost foarte norocoasa ca s-a vazut asa devreme
Aruam bravo pentru DT bun, eu am mari emotii

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ioanact,progesteronul se da gratuit cu reteta gratuita de la medicul de familie dar cu o scrisoare de recomandare de la un ginecolog care are contract cu casa de asigurari.
Ioana55 felicitari pentru baietel,sper sa ramana asa.Si noua ne-a zis la prima sarcina ca e baietel si de fapt era fetita,la fel si la prietena mea,dar sa fie cum vreti voi si cel mai important sa fie sanatos.
Bine ati venit noi burticute si sper sa ne bucuram impreuna de saptamanile care ne raman pana la termen:)
Eu am reusit sa-mi mai revin cu foamea excesiva,ce-i drept am sarit vreo doua mese de seara si e mai ok acum:).Mie si daca imi este greata tot am pofta de mancare,nu stiu cum se poate asa ceva???
Seara frumoasa la toate!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

nicole tm,bine ai venit!
Esti din Timisoara?

6+

Mergi la inceput