Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Multumesc fetelor de urari.
Danina ma bucur ca esti si tu aici, i-a s-o aducem si pe Piscot sa facem gasca mai mare...
In limita timpului liber (f putin la numar) incerc sa citesac ce-ati scris pana acum.
Kmy_black multam' de primire, dar acum ca am intrat aici nu am de gand sa mai intru si in cealalta odisee. Sper sa nu fie vreo problema...
O seara placuta tuturor!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 4+


nu este nici o problema, stai unde te simti bine!am incercat sa deschid un cap nou cu odiseea pt mai-iunie insa gestul meu nu a fost apreciat de o "mamica"( se pare ca a deranjat-o numele ales pt odisee, la care adauga si faptul k o gravidutza ar treb sa deschida subiectul si de comun acord cu altele sa aleaga numele)+a fost intarita aceasta idee si de o moderatoare, drept pt care am cerut inchiderea subiectului( dorintza respectata)!!!
intrucat buna mea intentie s-a transformat intr-o "deschizatoare de odiseei" ma retrag, nu inainte de a va dori la toate o sarcina usoara si la termen!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Kmy am citit si eu acum si nu e cazul sa te retragi de peste tot, eu zic sa ramai pe langa noi si sa ne ajuti acolo unde poti, plus ca iti ocupi si tu timpul cu ceva si inveti lucruri noi de pe DC.
Fetelor eu sunt binisor, sufletul doare tare, fizic mai doare dar nu foarte tare, mai tare cand stau pe fund simt ceva deranjant, as fi vrut ca aceste senzatii sa le traiesc in urma unei nasteri si atunci cand mi-as fi tinut copilul in brate sigur nu le mai bagam in seama.
Am vazut ca sunt gravidute noi, sarcini usoare si la termen, va doresc sa aveti cei mai frumosi si mai sanatosi bebei, asa cum imi doresc si mie cat de repede.
Astazi am fost la spital si am facut vaccinul pentru rh, am mai scapat de o grija, de acum trebuie sa urmez tratamentul si pauza o luna apoi control si vedem ce urmeaza.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna seara tuturor buburuzelor de martie-aprilie! Ma alatur si eu voua, cu un bebe de 6 sapt in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!!

Katy cu e cu DT-ul,ai primit rezultatul.Ma bucur ca bebe e bine
Baby iti tin pumni pt luni si sunt sigura ca o sa vezi si tu inimoara
Lorena mltumesc frumos.Felicitari pt baietel.Wow esti deja la jumateDoamne ajuta in continuare
Miha imi pare tare rauMulta putere iti doresc.Bine ca nu a trebuit sa platesti vaccinul pt Rh
simplicity bine ai venit si sarcina usoara in continuare
arianna05 cumplit prin ce ai trecutSunt sigura ca de data asta va fi bine,va avea Doamne Doamne grija de bebe din burtica
Irinukaaa bine ai venit si sarcina usoara in continuare.Nu conteaza DPN-ul esti bine venita
Ioanact sper sa te alaturi oficial curand.Doamne ajuta
piscotel2011 bun venit si tie,sarcin usoara in continuare,ce de burtici care au acasa deja piticiO sa avem cine sa ne sfatiasca si linisteasca pe noi astea mai panicoase la prima sarcina
Felicititas,Didi,Casandalin,Danina si tuturor burticilor multi
Emilia unde umbli?

Azi dimineatza am avut o greata de aabia mi-am putut manca iaurtul.Na nu-i bai creste bebelasul lui mama drag

O seara placuta!!!!


Cosmi 7+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna fetele,abia ne-am intors de la dr si am si intrat pe la voi sa va dau vestile bune:bebele e ok,a crescut am vazut si inimioara.Dupa masuratori e cu 2 zile mai mare:).Deci bebele ok eu cu o pofta nemaintalnita de.mancare,cred ca as fi in stare sa mananc si pamant dar si mai rau e dc nu mananc:ma apuca.ameteala,imi scade gecemia,ma ia cu trrmurat si cu rau de nu mai stiu de mine. A mai patit careva din voi la fel ca eu incep sa.ma sperii,la.sarcina trecuta am luat 4 kg pana la 6 luni,nu vreau sa compensez acum.Daca aveti vreun sfat orice,e bine venit:)
Seara frumoasa la toate burticile si la viitoarele burtici.Pupici

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ariana felicitariCu mancatul nu stiu ce sa-ti zic,eu nu mananc mai mult decat de obicei,atat doar ca pap mai multe fructe si dulciuri care cam lipsea din meniul meu zilnic.Incearca sa ai tot timpul la indemana ceva de rontait,poate te ajuta

Cosmi 7+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicole_tm

Buna seara tuturor buburuzelor de martie-aprilie! Ma alatur si eu voua, cu un bebe de 6 sapt in burtica!




Bine ai venit si felicitari,sarcina usoara in continuare.Scrie vreo 10-15 mesaje sa scapi de moderare.Mesajele iti apar mai tarziu si noi nu o sa le observam.

Cosmi 7+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Buna dimineata burtici!
Ioanact bine ai venit! Sa fie cu doua liniute.
Cu riscul sa mi sa sparga mie toate oalele in cap, dar cu precizarea ca nu vreau sa judec pe nimeni, vreau doar sa critic avortul in orice forma la cerere sau terapeutic.Nu il faceti sub nici o forma.
Cred ca orice fiinta are dreptul la viata din momentul in care i-a dat-o Dumnezeu. Ca e la 3 luni sau 6 luni tot copilul tau este. Plus ca de multe ori s-a intamplat ca testele sa indice mutatii genetice si dupa avort sa se constate ca era un copil sanatos.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Buna seara!
Multumesc!
Legat de avort, nici nu ma gandesc la asa ceva.
Nici eu nu sunt de-acord cu avortul.
Un copil e o binecuvantare!
O seara buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandralin

simplicitydin cate am inteles eu pe la voi si prin SUA dr nu considera sarcina viabila decat dela 12 saptamani incolo. Ceea ce personal mi se pare o tampenie dar asta e sistemul lor. Daca nu sunt exagerat de scumpe cred ca poti sa megi sa-ti faci una ca sa stai tu linistita ca e bebe ok.

12+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png


Da,cam asta e mentalitatea lor. O eco la particular ajunge si la £200, cam multisor as spune eu. Dar vin luni in tara asa ca o sa imi vad bebele saptamana care vine(sper sa fie totul bine).


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui arianna05

Buna fetele,abia ne-am intors de la dr si am si intrat pe la voi sa va dau vestile bune:bebele e ok,a crescut am vazut si inimioara.Dupa masuratori e cu 2 zile mai mare:).Deci bebele ok eu cu o pofta nemaintalnita de.mancare,cred ca as fi in stare sa mananc si pamant dar si mai rau e dc nu mananc:ma apuca.ameteala,imi scade gecemia,ma ia cu trrmurat si cu rau de nu mai stiu de mine. A mai patit careva din voi la fel ca eu incep sa.ma sperii,la.sarcina trecuta am luat 4 kg pana la 6 luni,nu vreau sa compensez acum.Daca aveti vreun sfat orice,e bine venit:)
Seara frumoasa la toate burticile si la viitoarele burtici.Pupici

6+


Ma bucur de vesti cu starea de rau,nu prea stiu ce sa iti spun,sper sa treaca perioada asta cat mai repede


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput