Oportunitati de munca la domiciliu (5)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

M-a intristat anuntul asta... E un exemplu clar al exploatarii omului de catre om...

Need experienced Hindi speaking translators for a project of 10,000 words. Bid only if you can work for below $2 for per 500 words.

The job requires a meaning ful sensible translation instead of a word to word translation.

Payment will be made immediately provided the work done is 100% complete.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Macar stii la ce te inhami...Oricum, e libertatea de a alege a fiecaruia.

N-am mai urmarit sa vad ce schimbari au aparut odata cu migrarea pe freelancer... Mi-au trimis mail zilele trecute ca au migrat contul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Selene, da sunt anunturi de genul asta si oferta pe masura.De cele mai multe ori angajatorul va primi o munca pe masura ofertei sale, din punct de vedere al calitatii, adica foarte slaba.

Mi-amintesc la inceput cand am angajat primul indian, am cautat individual, nu companie.
Aveam nevoie de cateva sute de contacte intr-un excel, cam vreo 1000 si l-am anagajat pe un nene indian. Buuun, a mers bine, dupa primele 100-150 de contacte adunate ce crezi ca facea nenea, imi dadea copy-paste tot la contactele deja adunate,pentru ca eu il plateam pe numar.
M-am prins si ei stiu ca noi avem sharp mind cand am vazut ca se misca mai repede ca mine si n-avea cum ca nu era doar copy-paste, era nitel de cautat.

Din pacate calitatea serviciilor este foarte slaba, desi India a devenit o putere in industria IT, ei castiga prin numar. Desigur companiile mari, nu sunt ieftine deloc, uneori nu te atingi de serviciile lor, dar si rezultatele sunt net superioare.

Sfatul meu, asemenea anunturi nu le lua in seama, caci e munca irosita si poti gasi un angajator care orice i-ai face sa nu fie multumit si sa iti dea si un feedback negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Nici nu le-am luat.

Azi era un ofertant pe Elance, tara aparea ca fiind Olanda. 5 dolari pentru 1.871 de cuvinte de tradus din engleza in romana.

Ceea ce e... sub orice critica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

negri pe plantatie


Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellemissela spune:

Buna, fetelor! Urmaresc de mult timp subiectul, nu am postat nimic insa. xxxwoman, vreau sa te rog sa ma treci si pe mine pe lista de asteptare a proiectului tau, daca este posibil. Am cunostinte solide de limba engleza, invat repede si sunt rabdatoare, pot lucra cel putin 6 ore pe zi. In plus, mi-ar prinde tare bine partea financiara.
Am incercat sa-ti trimit PM dar nu pot. Multumesc mult!
Sper ca Mosul a fost darnic cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Uff...

E un proiect mai aiurea asta, ca e multilanguage.... Am un om nou, mai am pe cineva in asteptare... si deadlineul pentru proiectul integral e 31 decembrie.. Mi-e si frica sa ma apuc sa mai instruiesc persoane noi dar si cei vechi au "obosit" partial...Nu e greu dar tre sa fii putin atenta la inceput... dupa ce prinzi smecheriile merge fara probleme majore.

O sa incerc sa-ti trimit eu PM maine sau sambata sa discutam eventual pe mess sau skype in week-end, in cursul saptamanii nu-mi vad capul.. Am nevoie de cineva care sa lucreze la un 5 - 6 ore pe zi, mai ales ca la inceput merge mai greu...

Detaliile le discutam pe mess, e cel mai ok asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellemissela spune:

Astept PM de la tine si discutam ulterior pe mess sau skype. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Daca nu l-am trimis aiurea, ti l-am trimis acu vreo 2 ore... daca n-a ajuns a ajuns sigur in alta parte :)))))

Am zis eu ca-s bramburita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neti_neti spune:

buna fetelor!
xxxxwoman, revin si eu cu rugamintea de a ma trece pe lista ta, pentru situatiile in care vei mai avea nevoie de colaboratori.
nu stiu cum sa iti trimit mesaj privat.
multumesc!

o zi placuta tuturor!

T

Mergi la inceput