FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 28

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Felicitari, draga mea! La asa beta frumos, nu mi-ar fi de mirare sa fie 2 bebei! Sa fiti sanatosi si sa ai mare grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Pentru Tusferi...mesajul de mai sus!

Ivisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
a fost 250 euro FET-ul
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Danny multa bafta, asteptamm vesti bune.
Miracol te pup si iti doresc din tot sufletul sa treci peste supararea si durerea care nu te-a ocolit. Toate cunoastem aceasta durere si suntem alaturi de tine.
Matusico nu cred ca este nevoie de anestezie generala. Eu am facut trei histreosalpincografi fara anestezie. Cred c nu depinde f. mult de ,,mana de lucru'', la una dintre ele a fost infernal, dar la celelalte doua a fost bine.
Fetelor astazi am fost la control. Dr. a zis sa fac o ecografie intravaginala, iar vineri merg din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

rodica la control insemnand ce? control "cu mana"? mie nu mi-au facut decat eco....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Miracol, dupa cum m-am uitat eu oe tabelele de beta, ar trebui sa fie 2 si chiar asa, as fi la limita superioara cu beta. Conform valorilor de referinta de pe rezultat, sunt pe la 7 saptamani, ceea ce nu are cum, ca abia sunt in 5. Deci sper sa fie 2. Imi place foarte mult atitudinea ta! Optimismul e foarte important. Incerc si eu sa nu ma mai panichez si sa nu ma mai raportez la experientele trecute. Da, de 3 ori a insemnat pierderea sarcinilor, dar de data asta e altfel. De cate ori ma incoltesc indoielile incerc sa imi alung gandurile negative. Nu v-am zis ca ieri, tot asteptand rezultatul beta, online, am gasit un mesaj necitit, l-am deschis si era betaHCG 34 Dupa cateva minute de soc am realizat ca era o analiza din 2010, dupa ce pierdusem o sarcina... Tot stressul ala prostesc nu mi-a adus nimic bun.
Deci, draga mea, imi pare bine sa vad ca esti puternica si mergi cu curaj inainte. In aprilie anul asta eram eu, pe topicul asta, raportand beta<5. Ne vine tuturor randul sa reusim pana la urma, cu perseverenta. Te pup cu mult drag si cu siguranta ca o sa vina randul tau sa raportezi un beta baban!

Dorinta, cand ne dai si tu vesti bune?
Alina si sa te bucuri de o perioada frumoasa de graviduta!
Fumi, sa vezi ce zboara timpul...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

alina pup si eu mama cu tot cu samburache din dotare
smaikule vezi ca te-am trecut pe prima pagina la babe, dar astept sa-ti dai acordul scris Felicitari maxime!
matusico sa ma scuzi, dar eu sunt aglomerata si mai pierd din informatii: tu faci histerosalpingografie sau histeroscopie?
Eu le-am facut pe amadoua: la histerosalpingografie n-am fost anesteziata deloc, dar se poate face cu anestezie locala; la histeroscopie (din astea am facut doua) am avut anestezie locala, dar se poate face si cu anestezie generala. Daca faci histeroscopie si nu ai rezistenta mare la durere, poti cere anestezie generala.



Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

O balerina si un biciclist
am vazut ieri seara la morfofetala!
Fetita isi intindea piciorusele si manutele ca si cum s-ar incalzi pentru o proba de balet!
Baietelul, mai nazdravan, dadea din picioruse ca si cum ar merge cu bicicleta!
Acum am inteles de ce simt in burta un bombardament continuu
Fiecare dintre ei cantareste 500g, totul bine.

Amalia iubita eu am facut 3 histeroscopii diagnostice, toate fara anestezie, depinde foarte mult de mana cui ti-o face.
La fiecare dintre ele am avut dureri diferite, cam ca de ciclu sau mai puternice un pic.
Apoi am facut si doua histeroscopii operatorii in care mi-au eliminat doi polipi uterini, doar la acelea mi-au facut anestezie, una totala si una partiala.
Tusferi dupa valorile de beta cred ca ai facut BINGO! cred ca sunt doi!!!
DannyM te asteptam cu beta baban!
toate fetele si va urez o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna dimi fetele.Va tot citesc scriind despre emotii si stres ...eu cred ca fiecare trece printr-o perioada de stres mai mult sau mai putin violenta,cred ca e ceva normal avand in vedere ca fiecare dintre noi are la activ cel putin un esec si o dorinta arzatoare de a reusi acum cu ultima sansa.Eu am fost un pachet de draci pana la 5 luni cand am inceput sa simt bebele miscand zilnic ,a fost un pic mai lenes sau eu nu eram destul de receptiva ca nu-l simteam .Apoi a urmat o perioada de liniste pana la 7 luni ,cand ma anunta doctorul meu ca trebuie sa avem grija cu sarcina asta fixata foarte jos ....va dati seama ca acum orice miscare mai violenta a lui bebe sau orice durere ma panicheaza ,deci cred ca astea asa merg ,totul e sa ne controlam cat putem sa n-o luam raznaAm cumparat si eu la foc automat strictul necesar pentru bebe ca ...deh ....poate vrea afara mai repede si sa nu ma ia prin surprindere.Ma consolez cu gandul ca are 2100 g si daca vine mai repede va fi un luptator ca mami a lui si va evolua bine .Va pup si va doresc o zi faina si linistita

minunea mea 32 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Bichi felicitari pentru perechie sa fie sanatosi si tu si tati pe linga ei sa va bucurati de minunile ce vor veni in viata voastra sigur nu va veti plictisi si sa le dai un pup mare de la matusica
merci de info acum ce o vrea DD nu ma mai stresez atata ca doar nu oi muri e bine ca am un medic care ma asculta si ma simnt foarte in siguranta cu el

Ari histero fac fata petrecareata
Miracol servici usor
Loana pupa matusica micul buzat din burtica

fetelor sa aveti o zi linistita
burticile jucause

amalia tsakoniati

Mergi la inceput