FIV la Clinica Promed System(3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

gabriela,nu eu am deschis odiseea turca ...alte fete au facut-o.
am ales si eu clinica din Turcia insa

la promed nu am facut FIV...am facut la Medlife cu echipa de la Promed.....adica Predoi,Bolintineanu,Mustata...pe vremea aia erau inca la Medlife...si Albisorul era...dar era la inceput de drum...facea doar ecografii pe care le dadea celor "mari"

nemultumiri am avut foarte multe...si nu neaparat legate de actul medical in sine...ci de "calitatea" umana a echipei respective.
astazi nu as mai permite cuiva sa ma trateze asa cum m-au tratat ei atunci...dar dehhhh....atunci eram si eu mica si proasta si credeam ca tot ce zboara se mananca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tiny...de tamys chiar nu imi mai aduc aminte ce avea.
aristica...are rezerva scazuta, endometrioza,e mutanta...are sot cu OATS.
ea spune ca la Acibadem a obtinut cei mai buni embrioni din viata ei de Fiv-oasa.

mai e si morena o alta fata care a reusit la Acibadem in primavara asta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna fetele

sami la dr predoi deliana ai fost?te-a tratat rau?si dr embriolog andreea mustata la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

dap....cu ea am terminat.
am inceput cu el....si pe parcurs m-a pasat ei-ea,care abia se intorsese la munca din concediu de crestere a copilului...am fost prima ei pacienta

s-au purtat intr-o maniera jenanta care nu face cinste unui cadru medical.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

De embrioni de calitate am nevoie si eu.... Cred ca de aceea nu am reusit pana acum!
Eram curioasa daca la vreuna din ele sotul avea azoospermie. Sa imi fac si eu putine sperante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

samijenanta cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

vreau sa stiu si eu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Iube, m-am uitat la eco si nu am vazut sa scrie pe undeva de fol. antrali.
Poate imi poti explica tu mai bine unde sa ma uit
M-am uitat si de analiza de trombo. Si da, am facut-o.
Rezultat: Nu au fost identificate mutatii la nivelul genelor Factorul II ( Protrombinic ) , Factorul V si MTHFR ( A1298C si C677T )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

TinyBby,iti raspund eu in legatura cu problemele fetelor care au mai fost la Acibadem si cu care am mai vorbit si au reusit acolo.
Tamys si Ralu-infertilitate inexplicabila.Tamys a reusit dupa 4 FIV-uri+1 FET nereusite in Ro,iar Ralu dupa 1 FIV+1 FET nereusite in Ro
Morena si eu-infetilitate de natura tubara.Morena a reusit dupa vreo 6 FIV-uri(daca retin bine) in Ro si Ungaria parca si eu dupa 1 FIV+2 FET-uri in Ro.
Se merita sa incerci,clinica este foarte buna si au un laborator performant.Fac FIV cu IMSI ceea ce iti sporeste sansele in caz de infertilitate masculina.Ai putea sa ii abordezi pe mail si sa vezi cam ce s-ar putea face in cazul tau.
Iti doresc mult succes!


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Lorelei, iti multumesc
Da, cred ca o sa optam pt Acibadem.
O sa reluam conversatia de unde am lasat-o si sa vedem ce ne recomanda si ei. Sper sa fie bine de data asta.
FELICITARI si SARCINA USOARA !!!!!!

Mergi la inceput