Pestisori...pestisori... <72>

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Uoff Nafi, insanatosire grabnica ! Din pacate e sezonul... si noi avem in casa un bolnavior... sper sa nu se ia... vom vedea... numai bine si multa sanatate!


Asa... si... pana la urma... am dat iama si in celalalt capitol ... Imi pare rau de necazurile si neplacerile pe care le-ati avut . Sper, si cred, ca ati reusit sa le depasiti cu bine si (sa) asteptam numai bine pe viitor ! Ca tot schimbaram anul, nu? Tre'sa se intample (si) numai de bine de amu ! Nu-i asa?


Mno, iar daca nu mai are balta peste ... asta e si gata . Nu mai are ... . Macar sarbatorerile sa le facem si dupa aia... mai vedem... mai vedem... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si sa va las si ceva dragut... poate va smulge un zambetel :

Un cal, deprimat, se tranti intr-o zi pe jos si nu mai voi cu niciun chip sa se ridice. Stapanul, disperat, nereusind sa-l convinga sa se ridice, chema veterinarul. Acesta sosi, examina animalul si zise:
- Aaaa, e foarte grav, singura solutie sunt aceste pastile pe care i le vei da cateva zile; daca nu reactioneaza, trebuie eutanasiat.
Porcul, auzind totul, fugi la cal:
- Ridica-te, altfel se sfarseste rau!!!
Dar calul dadu incapatanat din cap. A doua zi, veterinarul vine din nou sa vada efectul pilulelor:
- Nu reactioneaza, mai asteptam o zi, desi nu cred ca sunt sperante!
Porcul, auzind tot, fugi din nou la cal:
- Trebuie sa te ridici, altfel vei pati mari necazuri!
Dar calul, nimic! A treia zi, constatand lipsa oricarui progres, veterinarul ii ceru stapanului:
- Du-te dupa carabina, a venit timpul sa-l scapam pe bietul animal de chinuri!
Porcul fugi disperat la cal:
- Trebuie sa reactionezi, e ultima ocazie, te rog, astia sunt gata sa te impuste!!!
Calul se ridica, se scutura, facu cateva miscari de dans, o lua la fuga in galop si sari cateva obstacole. Stapanul, care tinea mult la calul sau, foarte fericit, ii spune veterinarului:
- Multumesc mult, esti un medic minunat, ai facut un miracol!!! Trebuie neaparat sa sarbatorim evenimentul! Haide sa taiem porcul si sa facem o masa mare!!!

* Morala: Vezi-ti mereu de treburile tale!!!

Hmmhhh... si cam adevarat , nu?

O seara buna tuturora si vise placute la noapte! Pe maine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ok. Tot eu... cu stangu'n dreptul ... nu-i nimic... deci... buna dimineata la toata lumea!

Sperasem sa ma trageti de manecuta, cum ca, s-au petrecut si lucruri bune ... dar, nu-i nik ... daca prin omisiunea mea nu am reusit sa va aduc pe aici , la ceva vorba ... asta e... asadar, si felicitarile de rigoare pentru toate bucuriile, reusitele si implinirile despre care am citit in capitolasul acesta si celalaltul !

Si va las si cafeluta, ceiutul, sucul si/sau apa dorita ... o zi buna si frumoasa tuturora !
Navigari placute si linistite sa aveti! Nu doar azi, ci mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Cryna te pup si bafta multa Robertelului cu scoala ! Te asptept sa mai vb .pe mess , aici intru mai rar.

Va pup pe toate si am fugit !
Revin eu curand cu mai multa vorbaraie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

La multi ani de Dragobete! Iubiti , iubiti si pretuiti !

Asa cum am promis iata-ma pe aici sa mai relatez una alta , am fost la 2 interviuri dar pana cum nu am nici un alt semnal, ambele tin sa va precizez cu recomndare ca deh in tara noastra draga Romania la 40 de ani esti considerat "old " Cu Dumnezeu inainte !
Saptamana aceasta a fost saptmana teatrala , am castigat invitatii la teatru ( asa ma recompenseaza DD pt, alte lispuri momentane ) , am vizionat Don Quijotte la TNB , IN REGIA LUI dAN PuRIC ,IAR IERI O PIESA LA TEaTRUL EVREIESC , in limba germana , dar cu traducere , iar dimineata am facut o mare bucurie unei fetite dragi mie ca ii promisesem am mers la un spectacol : Tiribam Tiribum cu gasca Zurli !

Cam astea sunt vestile .Acum va invit la papa , ficatei de pui cu mere !

Va pup si va urez o saptamana minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Crinoooooooooo....da unde-mi fusesi, maica? In Afganistan...cred ca e mai bine de juma' de an de cand disparusi!!!Bine ai revenit. Sa nu mai pleci!

Noi-raciti iar...care cu febra care cu secretii nazale innodate in barba...dinti...diaree...etc., ca la balamuc!

Incepu' sezonu' sarbatorelilor...LA MULTI ANI LA TOATA BALTOACA!

Maria, cum mai esti!

Dana, nu-ti pierde speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetelor va pup si eu sunt inca in belgua...si eu tot cu probleme de sanatate ,necazuri ,incilceli si nehatariri...ca s peste nu???
Va pup ,seara buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenete!


"La multi ani!" Alinutza ! Sa ai parte de o zi frumoasa si plina de toate bucuriile si implinirile dorite ! Sanatate multa si o viata cat mai lunga si fericita ! "La multi ani!"



De ochi_verzi ce mai stiti? () "La multi ani!" Mihaela si o zi asa cum iti doresti! Plina de bucurii si impliniri ! "La multi ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si ceva muzica ... sper sa va placa, enjoy :




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Alinutza, nu promit ca nu mai dispar iar ... asta depinde... depinde... de "barzauni" ... mno, adevaru' e ca, am avut un an destul de incarcat psihic, emotional... probleme personale si de familie... cu pierderi familiale ... si in cazuri de genul asta, io de obicei ma retrag... in ale mele... sper ca nu va e cu suparare ... dar nu avui ce spune ... sper ca (ma) intelegeti ... eh, nici amu nu-s mai breaza dar, venii macar la sarbatoreli ... dupa aia, mai vad eu ...
Multa sanatate la gagicile tale faine ! Nasol cu sezonul asta... si pe Robert il doftoricesc... si mi se pare ca voi urma si eu... mno... schimbare de anotimp ...


Dany, o sa vad eu cand 'oi intra si pe mess ... inca ma adun ... tin pumnii in continuare pt. job si bravos pentru iesirile teatrale ! Cu scoala poznasului meu... una calda, una rece ... mergem inainte... mersi de urari . Se zareste limanul... deja ...


Carma , tinem pumnii si pt. tine, bineinteles ! Multa sanatate si toate bune!


Celelalte sirenete? pe unde umblati?


Baby, sper ca nu disparusi iar ... hai la vorba!


Nafy, sper ca ati scapat de doftoriceli ! Multa sanatate si hai la vorba!


No, va las cafeluta ... sau ce doriti voi ... si ma reintorc mai tarziu... o zi frumoasa tuturora!

Mergi la inceput