** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (88)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Hai baby!


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

simt ca o iau razna , de la 23 la 0.30 am murit incet cu Isa in patul mare incercand s-o adorm . la inceput cu pupaturi, mi-a cantat, mi-a povestit, dar gluma s-a ingrosat dupa o jumate de ora cand a inceput sa-l strige pe tati, apoi sa ceara alt lapte, apoi sa-si traga paturica pana-n gat si vroia s-o mai si tin in brate. rezultat: am udat tot patul amandoua! am simtit la un moment dat ca ma sufoc, ca ma mananca toti puricii din lume si ca trebuie sa ies din camera. ioii, ce cataclism am declansat!!! in secunda 2 a fost dupa mine in salon, dar cand l-a vazut pe tati a fugit la el in brate sa ma... parasca . n-am inteles niciunul nimic, doar ca mama... nu stiu ce n-a facut . asa ca inca nu doarme, ii comenteaza filmul lui Florin si eu ma indop cu cornulete cu rahat . nu stiu ce sa-i fac, o las asa de data asta. nu pot sa zic ca nu e obosita, azi am declarat zi de mers pe jos la mici cumparaturi (i-am luat caruciorul pentru orice eventualitate dar n-a fost nevoie, 3 ore a umblat pe jos!) si ne-am oprit si in parc unde la plecare a dat peste un catel - s-au fugarit reciproc in chiote si latraturi

PS: imi vine si sa rad: "tatiii, adeee! mira, mira! pfuuuu, pupa" (traducere din romana/spaniola: tatiii, arde! uite, uite! pfuuu, buba!), comentariu la o faza de lupte cu gladiatori (cred...)


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ca tot e ora la care mai intra carla in povesti, am tot vrut sa te intreb cum merge tratamentul cu crema aia de maini. de fiecare data cand ma trezesc noaptea imi amintesc de tine cum nu puteai dormi si mi se pare groaznic, inuman!


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata,

Mai apuc si eu din an in Paste sa dau asa ca poftiti de va serviti!

Hai Iuliana! Hai Mara!
Mai e o jumatate de ora si vine pe lume mica bebelina Ce emotii...ma gandesc la voi, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!

Si cum sunt din nou restanta cu urarile:

Raducu
Albert
Iulia
Victor Andrei
Miguel
Sasha
Victor Petru
Antonito
David
Iulia
Sa cresteti frumos, sa fiti cuminiti, sanatosi si fericiti, pui dragi!

Rodi la ce ora v-ati culcat pana la urma?
Si la noi dureaza mai nou adormitul o vesnicie , nu-i tace gura o clipa lui V, noroc cu suzeta...deci clar nu-i un moment bun sa i-o scot Ii trebuie sa-i zic povesti, poezii, sa-i cant. Bona m-a luminat si mi-a zis ca pe masura ce cresc copiii adorm tot mai greu, asa ca sa nu astept la imbunatatiri

Crispro ma bucur ca Vladut e bine cu somnul

Saddie, Victo imi pare rau de experienta cu litoralul nostru. Ufff, se pare ca n-o sa se mai schimbe niciodata Nici eu n-am mai fost din 2006.



Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

neata..

rody ... nu spun ca stiu ce e bine sau nu pt toti copiii, imi pun problema in sensul in care cei mici isi schimba comportamentul dupa o pedeapsa daca o inteleg in sensul in care a fost aplicata.

In privinta lui Vlad, acum la 9 ani, nu e scutit de pedepse pentru ca altfel se pare ca nu se poate la aceasta varsta, cel putin in privinta calculatorului si a desenelor animate, exista o o intelegere ce si cat, daca se sare peste intelegere apare sanctiunea...si se pare ca asa functioneaza mai bine altfel era toata ziua la tv si la calculator!


La mare si-a facut vreo doi prieteni mai de varsta lui si ce credeti ca au povestit....despre jocurile pe care le joaca pe PC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!1



Hai Mara!!Hai Iuliana!!


Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:


Hai Mara!!Hai Iuliana!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

Rodi la ce ora v-ati culcat pana la urma?


la 3.30 inca eram TOTI pe baricade, nici Maria n-avea somn asa ca, dupa ce a comentat si finalul filmului "no, gataaa???" au plecat amandoua in patul sora-sii si... la 4 dormea! am mutat-o in patutul ei la noi in camera dar am avut amandoua o noapte grea , la jumate de ora ma striga si intindea mana sa ma simta . la 9.30 m-am ridicat din pat ca nu mai aveam stare, asa ca prinde tare bine de la tine . sper sa recuperez azi la amiaza ceva din somn, ca deseara nu cred ca pot promite ca ne punem mai devreme in pat . stiu ca pentru unii va fi tot mai greu cu somnul, Maria mea n-a mai vrut somn la amiaza inainte de 2 ani, altii in schimb isi fac siesta si acum, oameni mari . sper cand o incepe iar gradi sa adoarma mai usor chiar daca mai putin timp, ca peste vreo 2 luni noi iar nu mai venim acasa de dimineata pana seara si tare greu prevad ca ii va fi Mariei


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

La mare si-a facut vreo doi prieteni mai de varsta lui si ce credeti ca au povestit....despre jocurile pe care le joaca pe PC!


cunosc povestea, deci nu te pot linisti ca va fi mai bine in viitor . cat despre cei mici, utilitatea pedepselor la mine acasa n-o vad, ca nu ma pot tine pe pozitii... la gradi a fost pedepsita ca si-a muscat prietena (lucru care acasa nu l-a facut niciodata si nici nu-l face), dupa 2 minute de stat singurica pe scaunelul de pedeapsa a pupat-o si s-au impacat (pedeapsa e de a sta pe un anume scaunel in aceeasi camera cu ceilalti, dar fara a participa la joaca lor pana nu da semne ca vrea sa se integreze iar fara suparare). ei, a fost pedepsita (cred) si pentru pipi in chilotei, ca a inceput la un moment dat sa planga acasa rau si sa se panicheze cand facea pipi pe ea (que asco, que asco - tot asa repeta plangand). eu nu am considerat ca e de pedepsit asta, dar ea era suparata rau de ce a tinut minte ca i se spunea (ce gretos!)... deci, sunt pedepse si pedepse, noi acasa cunoastem bine copiii si stim ce li se potriveste, stim cum le putem explica si daca le putem explica (eu de cele mai multe ori imi racesc gura de pomana, ca rade si-o ia de la capat, e ca o joaca pentru ea, dar perseverez...). cu pipi pana la urma vad ca am cam scos-o la capat, nu stiu daca solutia a fost ca i-am luat chilotei cu Dora si Winx sau pur si simplu a incantat-o tot circul care-l faceam toti in casa cand facea pipi la olita/wc, aplaudam, strigam... deh!

PS: gata linistea, s-a trezit puiul de om si vrea... Doraaaa! daca i-am spus ca Dora inca doarme (le am pe calculator doar desenele), a inceput cu Mimiii. si la ora asta nu e nici o Minnie disponibila


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!!
La multi ani Iulia!!

A nascut Iuliana! Mara are 3200 si 49 cm. A zis " e frumoasa foc si cu o gura mareee" dar a mai zis si ca sunt bine si fericite


Mergi la inceput