Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Bravo pentru ideea de a face un jurnal cu mesajele monicai pentru posteritate

Va fi totusi, destul de greu sa fie mesajele scoase din context si sa ramina ceva inteligibil... cred ca e nevoie si de "cititori" care sa-si dea cu parerea daca se intelege ceva din text si de "supervizori" care sa numere mesajele, sa vada daca nu s-au pierdut "pe drum".

Eu, din pacate, nu va pot ajuta la acest proiect frumos, dar o sa mai bag un oki aici sa vad cum merge treaba, tare imi place ideea voastra.

Ah, mai era ceva: poate ca "Amintiri dintr-o viata de vis" ori alte titluri ar fi mai nimerite decit referirea la boala crincena care a rapus-o pe saraca monica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
Va fi totusi, destul de greu sa fie mesajele scoase din context si sa ramina ceva inteligibil... cred ca e nevoie si de "cititori" care sa-si dea cu parerea daca se intelege ceva din text si de "supervizori" care sa numere mesajele, sa vada daca nu s-au pierdut "pe drum".

Ah, mai era ceva: poate ca "Amintiri dintr-o viata de vis" ori alte titluri ar fi mai nimerite decit referirea la boala crincena care a rapus-o pe saraca monica.




clar avem nevoie de un ochi subiectiv, cineva care a cunoscut-o personal si care ar putea sa faca o sinteza si sa surprinda totodata esenta

de ex citeam aseara postarile de la subiectul cu 'atentie alunite' deschis de Monica... raspunsurile ei de acolo sunt ft pertinente si stiu ca au ajutat pe multi dintre noi, dar pt acest proiect nu stiu cat sunt de relevante


Chatonel titlul optimist mi se pare mai potrivit si mie


Mami_Stefi
buna ideea cu un intro... mai crosetam pe text
poate chiar vom ruga cea mai buna prietena a ei de aici de pe forum sa scrie din suflet doua trei cuvinte


sunt atatea mesaje frumoase, emotionante scrise in ultimele topicuri deschise pentru Monica...



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Eleni asteptam startul si directiile de 'atac'



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

sigur ca ma bag si eu
in special la corectura , dar nu numai.


Si eu mi-am propus sa adun mesajele scrise pe acest forum, de cand am devenit mamica lui Adi. Aici sunt toate amintirile mele dragi cu evolutia pe zile, luni, ani si visez ca in viitor sa-i "compun" o carte...




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Maine am timp sa ma ocup de acest mini proiect. Trebuie sa scriu cateva scripturi ca sa extrag corect informatia din baza de date.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

update lista voluntari pt
'jurnalul unei mame minunate' / amintiri dintr-o viata de vis


- Buflea / e in concediu, pe drumuri acum... nu cred ca poate efetiv sa faca munca de culegere texte
- Laura25
- Ilinca M.
- Lala D
- Anca Dragoman
- Alex Andra
- Aka
- Boticelina - prelucrare grafica
- Pufymic
- Gusta
- Mami_Stefi
- Eleni
- Teolinda
- Alinuk
- Lala_D
- Natasa
- laurairina13
- Rozi
- Cristoiu
- Alma
- ManuelaCrina
- Papanash
- Mickyyy
- Marcia03
- G I O


Maria_Alexia si Lala_D din mesajele voastre nu am inteles exact daca la etapa de culegere mesaje ati putea sa sprijiniti demersul.


daca am scapat pe cineva rog PM


multumim Florin!

edit: Lala te-am adaugat in lista



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La culegere, pentru mine e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

O idee - putem organiza jurnalul si pe teme, adica 'copii', sanatate, educatie, prieteni, povestile nasterilor (emotionante, le-am citi de multe ori si Moni a mai povestit si in alte subiecte despre sarcinile ei si nasterile copiilor) etc...

E doar o idee, cred ca doar strict cronologic, dar amestecate sunt poate mai putin relevante mesajele ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Cred ca niciodata tasta back/backspace n-a fost folosita atat de mult ca in ultimele 2 zile, tot incercand sa postez un mesaj, si apoi renuntand (si mesajul asta l-am sters de cateva zeci de ori pana sa-i dau send).
Spre rusinea mea, n-am cunoscut-o aproape deloc pe Monica, si citind mesajele voastre de condoleante mi-am dat seama cat de putine lucruri as putea spune despre ea din suflet. Imi dau seama ca a fost unul din oamenii aceia extraordinari pe care-i ai in preajma dar pe care nu-i remarci decat atunci cand e prea tarziu .
Cuvintele sunt de prisos, nu stiu daca a ramas ceva nespus, cititnd mesajele voastre de la toate topicurile deschise aici pe forum. Am plans alaturi de voi, chiar daca n-am cunoscut-o, si mi-as dori ca macar acum, in ultimul ceas sa pot face ceva mai mult decat sa scriu mesaje seci pe un forum.

Asa ca daca pot fi de folos cumva la realizarea acestui jurnal, cu draga inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Mickyy te trec in lista de mai sus

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput