Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Jurnalul e in faza 4... adica toate materialele sunt adunate (mai am doar putin la unul, dar nu stam pe loc din cauza asta) si acum sunt editate in format complet. Doar ca partea editoriala o face un singur om, si nu e usor, stiu asta.

Va multumesc ca va pasa. In alta ordine de idei, ca sa raspund la un post de mai sus, jurnalul va ajunge la adultii familiei (sotul, fratele, parintii) si ei decid cand si cum il vor da copiilor.
Pe forum e usor sa citesti postarile, nu trebuie un jurnal pentru asta.
Motivatia acestui demers a fost sa dam inapoi copiilor ei timpul petrecut aici, sa ne revansam cumva noi ca si comunitate pentru lipsa timpului petrecut cu ea de acum incolo. A fost ca un depozit cu dobanda... acum se intoarce dobanda afectiva, emotionala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Si eu m-am gāndit zilele astea la copilasi. Ce o fii fost in sufletul lor?

ALINUK m-ai f#259;cut sa plāng de diminea#539;a. Of draguta ta nepotica:(((.

RAZA de SOARE e greu sa stergi un cont de FB dac#259; nu ai parola. Restul familiei nu au a#537;a preocup#259;ri, probabil nici nu #537;tiu de el.....
M#259;car a#537;a ii mai ved pe copii, a mai pus o verisoara de-a Monic#259;i poze de la Cr#259;ciun.

Numai bine si spor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Dragelor... as vrea sa va intreb. Informatia adunata, etapizata, ordonata... in ce format o livrez final?
Ma gandeam sa fac un pdf de descarcat si de citit pe calculator si copiilor/parintilor sa le fac 2 copii brute. Adica tiparite, copertate si legate la un atelier.
Vi se pare rezonabil?
Credeti ca e cazul ca facem cine stie ce desene si imagini?
Mie personal mi se pare ca scopul e atins asa. Dar as vrea si opinia voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Si eu consider ca varianta cat mai simplu e cea mai potrivita, informatia din interior e ceea care intereseaza.

Eventual, pe coperta ar putea fi folosit bannerul care a stat pe forum sub titlul jurnalul Monicai.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Am terminaaaaaaaaaaat!

Elena, si eu cred ca nu e nevoie de desene si figurine. Simplu si decent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

si eu am terminat o parte.
a fost tare greu :(, dar ma bucur ca macar asa am cunoscut-o, m-a facut sa rad, sa plang, sa invat, sa pretuiesc mai mult momentul...

Mergi la inceput