Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ce naiba, acum am vazut mesajul Shefei, parca citesc selectiv, zau asa ...

Deci Shefa, eu am multe amintiri despre ea si diverse rude la "Ale mele" ... Pentru ca acolo sunt tot felul de subiecte, despre vacante, despre copilarie, despre perioada ceausista ... etc

Inteleg ca vrei sa sparg capitolul asta in Familia si Restul ?

Ok, o sa fac luni... Am mixed feelings despre asta, nu e o idee rea sa separam Familia, sa vad ce inseamna exact impartirea asta .

Despre lumea virtuala, nu ma bag ca nu mai am timp ... Sapt urmatoare la noi e Curcan Day si noi plecam 4 zile, apoi vine inchiderea de luna si Sarbatorile si in Ianuarie am inchidere de an, deci mai am loc tocmai in Febr.

Dar nu cred ca e mult cu Lumea virtuala, doar recitite mesajele de la aradence si adaugate topicele alea cu incurajarile si donatiile de bani si condoleantele ... Astea din urma cred ca nici nu au fost introduse in fisierul initial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Ale mele insemnau restul, fara familie: de la sprancenele ei pensate pana la imbracaminte preferata, filme si carti preferate, din astea. Amintirile legate de rude merg la familie.
Prietenii eu ii vedeam la ale mele, sub sectiunea prietenii mei... dar pot accepta si un capitol cu lumea mea virtuala, are sens.
Ma scuzati ca sunt asa dictatoare, dar vreau sa fie treaba facuta, nu sa o lalaim si sa o sucim pana nu mai terminam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ce-mi plac mie shefii astia care dau cu biciul si apoi isi cer scuze

unde da mama ..creste

Eleni eu doar chibitz de pe margine, stiu ca mi-o cer..
dar totusi, eu ce am de facut...pls ia in calcul ca mai sunt cumva prinsa....ceva ce mai ramane de facut prin ianuarie!?)

tuturor vrednicutelor

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Prietenii lui Mosh Craciun



...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Creste, creste ...
Eu pana acum cativa ani eram din aia proasta de buna. si din cauza asta am ratat niste proiecte ca eram incapabila sa cert oamenii, sa le zic exact cat si cum sa faca, sa deleg si sa ii supraveghez... you get the point. Eu eram din aia de intelegea pe toata lumea... si cand era sa dea clientul castane, doar eu primeam... ca deh eram prietena tuturor si intelegeam pe toata lumea.
Am ratat pe pielea mea niste proiecte din cauza "bunatatii/prostiei" asa ca am schimbat placa: nu inseamna ca nu inteleg, dar am mai atenuat din "prostie"... si merge. Si ghici ce, nu sunt considerata mai rea din cauza asta, tot am prieteni. So, buba era la mine...
Si acum revenind, Alinuko, tu fa ce stii mai bine... e zic ca deocamdata suntem bine... Ne-am folosut de adresa ta de mail, your job is done.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok - deci sterg din fisierul meu tot ceea ce e legat de Familie.

De "prieteni" adica tot ce s-a cules de la Aradence nu ma ating.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Shefa,

Am terminat partea mea - Ale mele.
Trimit fisierul pe email ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Santa, nu am primit nimic de la tine, pe nici un mail... ia vezi care-i treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Se mai misca ceva la proiectul nostru? In ce stadiu suntem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Suntem la 50%. Celelalte 2 fete au amanat livrarea din motive obiective. Si ma roaga sa le las sa isi termine treaba, dar in timpul lor. Si problemele sunt reale, nu pot comenta.
Ce am de la voi 2 e ok, cand am tot, merge la adunat/legat/...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Da, cred ca anul viitor va fi mai potrivit pentru familie sa primeasca acest jurnal al Monicai.

Acestea sunt primele Sarbatori pe care la vor avea fara ea.
E un moment delicat pt toti.
Jurnalul i-ar fi rascolit si mai tare.

asa ca nu intamplator..lucrurile sunt cum sunt

zic sa nu le fortzam, cand va fi sa fie gata, va fi o treaba bine facuta si utila...peste timp

felicitari tuturor celor care s-au implicat realimente si au facut munca asta de chinez batran







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput