Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sefa,
Eu toata sapt trecuta nu am ajuns la serviciu, locul unde lucram la Jurnal ... Si azi sunt acasa, dupa care urmeaza inchiderea de luna ... Nu sunt neserioasa si nu vreau sa dau la altcineva, doar am nevoie de putin mai mult timp si de putina intelegere.



Cam cat timp?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Se pare ca azi se deschide offceul ... O sa aflu ce termene avem pentru inchiderea de luna, dupa asta mai am nevoie de 1 sapt. As zice max 20 Nov livrez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Bine Doris. Ma bazez pe restul fetelor ca termina pana pe 15 cum am zis. Si ma apuc de alea, si mai eficientizez procesul asa.
Hai bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Am terminat. Au ramas 40 de pagini, adunate de la Aradence, Melanom, stiinta.

e prea mult? sa mai tai? am mai taiat pe unde se mai repeta, de multe ori spunea aceleasi lucruri in diverse postari, dar ufff ... e tare greu ...

am lasat doar un lucru pentru cine are tastatura romaneasca sa faca un pustiu de bine si sa inlocuiasca diacriticele. eu am incercat, dar nici macar nu le am, am niste diacritice cu punctulete sub ele, ciudat. si trebuie sa dau cu insert la fiecare, e mult mai simplu pentru cine are tastatura romaneasca. sau le lasam asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si eu am reluat lucrul ... ma deranjeaza emoticoanele, folosea foarte multe ...
Cristoiu, tu ce au facut cu emoticoanele, ca eu cochetez cu ideea sa le sterg.

Ah, si inca ceva, tu ai facut un singur fisier cu ce ai extras din subiectele alea ? sau le-ai lasat asa separate si doar le-ai curatzat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

As vrea sa scoateti emoticoanele.
Nu va omorati cu diacriticele, se pun la final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Buflea, am scos toate emoticoanele si am adunat toate mesajele intr-un singur document. Se citeste exact ca niste journal entries. Nu sunt replici data altora, nu sunt dialoguri, am transformat tot.

Si am inlocuit din limbajul de chat, prescurtari. Ce am bagat in plus ca sa se inteleaga este [intre paranteze patrate]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

As vrea sa scoateti emoticoanele.



buna fetelor!

mai intai vreau sa va spun cat va admir pentru ceea ce faceti, sper sa iasa ceva cu adevarat minunat, si mi-as dori sa il pot citi si eu candva, daca ar fi posibil.

imi pare rau ca nu v-am putut ajuta si eu, dar stau foarte prost cu timpul (un exemplu: acum am terminat treaba pe ziua de azi - si daca as mai avea energie as mai avea ce face, si asta tot cu ochii in calculator).

sper sa nu va deranjeze foarte tare o opinie din exterior: chiar credeti ca e ok sa scoateti emoticoanele? ok, inteleg ca va fi o varianta tiparita, si recunosc ca n-am vazut vreun emoticon tiparit pana acum, dar stilul scrierii pe forum e diferit de literatura clasica.

eu mai citesc si pe la subiecte unde n-am de ce sa scriu, asa ca am citit destul de mult din ce scria Monica. intr-adevar folosea multe emoticoane, dar mie imi placeau mult, parca o vedeai razand. chiar si la melanom, unde frecventa lor nu era atat de mare ca in alte parti, cand folosea un emoticon vedeam cum ii da cu tifla bolii (cand era cazul).

daca decideti sa nu le folositi, sper doar ca zambetul Monicai sa razbata din toate paginile, asa cum a razbatut si aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Lucrez la Jurnal si nu ma pot abtine sa nu va copiez mesajul de mai jos ...e superb, e sincer si e al ei.

Cea mai valoroasa experienta pe DC?
15/01/2008
Cea mai valoroasa experienta? Cred ca e faptul ca m-a schimbat pana in strafundul strafundurilor.Ca dintr-o persoana care nu spunea si nu spune nimanui ce-o doare,am ajuns sa spun atatea despre mine unor necunoscute.Intre timp,multe dintre necunoscute mi-au devenit prietene,amice.
Ce mai e experienta valoroasa pe DC? E locul unde oricand te poti trezi cu surpriza ca iti sare cineva in ajutor dezinteresat cu o informatie pretioasa,sau cu surpriza ca esti citit de cine nu credeai.Dar poate ca nu e surpriza,ca si tu faci la fel,raspunzi la intrebari cand simti ca poti ajuta,citesti din umbrra cu admiratie,dar poate n-ai timp sau chef sa te arati...
O alta experienta valoroasa e ca am cunoscut oamenii asa cum sunt,cu bune si rele.Am vazut in anii astia multe certuri urmate de "stergeri de conturi la cerere" la nervi si suparare si apoi reveniri ... cred ca DC asta are un magnet de fapt Si noi suntem niste bucatzele de fier in jurul lui:oricat de departe si definitiv am pleca,tot revenim,odata si odata ... DC e undeva acolo ascuns in sufletul nostru,poate prea mult spus ca prima iubire,dar cam asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:



no comment

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Prietenii lui Mosh Craciun



...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput