Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

nu am nicio preferinta.
da-mi un pm cu mail sau id de mess si vorbim.



Am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Sunt si eu p-acia, ce pot face ?

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am si eu timp saptamana asta sa fac un capitol mai scurt ... de ex Cap 4 - Ale mele, sau poate si primul, ala cu Familia.

Nu ma bag la copiii pentru ca banuiesc ca acolo este cel mai mult material si eu am liber in valuri ...

Astept delegarea


Hai cu ale mele mai intai... ce zici? simt ca ti s-ar potrivi, desigur e doar o chestie subiectiva. Te-ai prins cum se intra pe contul ala de google docs si ce ai de facut? sau detaliem pe privat?

Rusine mie !
Am vazut raspunsul asta si am dat din cap si buze "OK" dar probabil ca nu m-a auzit nimeni. Deci ma ocup eu sa centralizez "Ale mele".
Va anunt cand termin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Buna dimineata. Am avut eu o saptamana odioasa, si ma paste diseara o plecare in afara cu munca. Dar sper ca pana diseara, intre 2 bagaje sa imi onorez datoria.
Azi adun toate documentele incarcate intr-un singur folder.
Apoi vi le trimit celor care lucrati pe capitolele agreate (va trimit tot intr-o arhiva sa cititi si sa luati de peste tot de unde apare), adica:
Buflea - Ale mele
Buli - Diana si tudor
Ralcat - Familia mea
Si mihaela_s (care nu stie inca ce o paste ca nu am apucat sa o anunt) - partea cu melanomul ( ca sa am 2 opinii diferite asupra aceluiasi capitol), eventual poate coopereaza cu cristoiu care a lucrat prima etapa, ca asta e un subiect complex si incarcat emotional.

Dupa care tura 3 de citit intra mai multi ochi sa comenteze si tura 4, editorialistul. Bine?
Ma iertati pentru ca am tras de timp, nu am avut concentrarea necesara... poate ca timpii morti am avut (ca nu vreau sa il manii pe Dumnezeu) dar nu am avut mintea focusata pe asta. Recunosc cu capul in pamant.
Va multumesc.
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

da bun asa

eventual putem roti intre noi ce am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Fetelor, ma inchin in fata voastra. Ati depus un efort enorm pana acum si fizic si spiritual/sufletesc, si dupa cum am citit din mesajele voastre inca mai e de munca.

Am intrat doar sa va spun ca zilele trecute am vorbit cu fratele Monicaisi cumnata . El m-a intrebat daca ar putea copia cumva mesajele ei de pe forum. Adevarul e ca habar nu aveau ce facea ea pe forum. Era ca un fel de ciudatenie acceptata de intreaga familie. Cand le-am spus ca li se pregateste un jurnal cu toate mesajele Monicai selectate le-au dat lacrimile. Va sunt extrem de recunoscatori si abia asteapta sa primeasca jurnalul.



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

M-ai facut sa plang. Multumim.
Noi suntem in etapa 2 cu succes, tin legatura pe PM cu cei implicati.
Cand e de etapele 3 si 4, mai strig aici sa stiti statusul proiectului.
Acum ca am citit si ce ai scris tu, ma gandesc ca ar fi fain sa fie gata de Craciun, sa aline cumva primul Craciun fara Monica...
Toate bune.
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Sau pe 1 ianuarie, cand Dienutza implineste 7 ani, si nu e mama langa ea. draga de ea, inca spera intr-un miracol....si nu e de mirare, si eu si alte fete speram la fel.

Stiu ca m-am oferit si pe urma am disparut in ceata.
am inceput cls. 1 si eu serviciul, asa ca ma impart cu greu intre copii, job si casa.
poate se mai linistesc apele si pot participa in faza 3 sau 4....promit sa mai intru sa vad cum stau treburile pe aici.
Poze veti pune in jurnal? sunt o groaza de albume in dropshot cu familia Monicai.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, nu stiu daca e o idee buna sa le dam jurnalul asta de Craciun. Fiecare reactioneaza diferit, trece diferit prin perioada asta de "dupa" ... unora le face bine sa-si aminteasca mereu, altora le face mult mai rau. Eu fac parte din a doua categorie, acum citind acum materialul trimis de Elena am un nod in gat. Cand a murit unchiul meu, 1 an de zile nu am putut sa-i pronunt numele, sa ma uit la poze cu el ... nimic.
E bine sa incercam sa-l terminam pana in Craciun ... dar cred ca ideea de a-l da Familiei in momente atat de intime ar mai trebui discutata, eventual cu fetele care cunosc familia Monicai bine.

In alta ordine de idei, vroiam sa spun ca m-am apucat si eu de bucata mea si sunt oarecum confuza. Sectiunea "ale mele" cuprinde o gramada de mesaje razlete, majoritatea raspunsuri la niste topicuri "oarecare" ... de ex mersul cu vagonul de dormit . Mie imi cam vine sa le tai, pe de alta parte poate si povestea dormitului in tren cu Diana de 2 ani o fi ceva interesant. Daca las mesajele astea, nu stiu cum sa le integrez intr-un text care sa aiba sens, ca am numai 2-3 mesaje despre asta si apoi trecem la 2-3 mesaje despre mobila si 1 carte ... etc. Ahhhhh, nu aveti idee cat apreciez acum profesia de editor ...si cand ma gandesc ca am lucrat in publishing, am trait printre ei si mi se parea ca au cel mai usor job din lume

Saptamana asta m-am oprit ca am treaba la serviciu, dar o sa revin cu niste intrebari cand reiau cititul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetele si eu ma inclin in fata voastra pt efortul vostru.
Eu sincera sa fiu, nu stiu dc as vrea ca copil sa citesc povestea mamei legata de toate incercarile sa devina gravida,de exemplu.
Cum poate nici nu vreau sa stiu unele mesaje cand il mai critica pe tata, de exemplu, cel mai bine ar fi sa fie incluse toate etapele cele mai frumoase in primul rand-povestile cu copiii si cu primele cadouri,etc.
Voi stiti mai bine,eu va spun ce simt eu cand vorbesc cu buni,mama ei si cu Diana .
Dar oricum voi stiti mai bine!Succes in continuare!

Mergi la inceput