Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

eleni este bine , diseara ajung acasa si ma uit. pe mine daca ma pui sa aleg m_ai pierdut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Si eu pot incepe de azi. Daca impartirea se face pe tematici, mie mi-ar placea sa culeg toate mesajele in care Monica povestea despre sot/profesie/ intamplari amuzante din viata lor/ amintiri din tinerete/copilarie (ale Monicai), eventual despre parintii ei. Suna prea general? Sa iau mai bine o sectiune a forumului? Dar intr-o sectiune (precum "discutii generale") pot aparea referiri...la orice si care sa se suprapuna cu altele (ex: info despre copii, care apar si la "clubul scutecelor" etc.)
Sunt cam dezorientata, astept sugestii. Eu voi lucra in stilul meu handicapat, in word, si documentul il voi trimite cuiva care centralizeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Acum ies din casa. for now toata lumea e in parametrii... Dati-mi PMuri si raspund la noapte.
Numai bine,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am mai urcat sectiunea sufletul credintei si sectiunea nasterea unei stele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am mai urcat si sectiunea stiinta si cercetare.

Avem asadar complet selectate, mesajele Monicai, din urmatoarele sectiuni ale forumului si urcate in contul Alinei de google docs:
- sectiunea blog
- sectiunea zona artelor
- sectiunea sufletul credintei,
- sectiunea stiinta si cercetare
- sectiunea nasterea unei stele


Maine sper sa reusesc sa fac si ultimile 2 sectiuni promise:

- sectiunea scoli, gradinite
- sectiunea parintii intreaba

Spor la lucru doamnelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Stiu ca ati vorbit un pic despre editarea si publicarea sub forma de carte a Jurnalului Monicai.

Eu cred ca este o varianta eleganta, extrem de plina de semnificatie si perfect realizabila.

Din experienta stiu ca sunt pe forum oameni inimosi care m-au ajutat in formarea Bibliotecii de aici, oameni care ne-ar putea ajuta sa obtinem cotatii corecte pentru aceasta Carte-Jurnal.

Pentru a achita tiparitul si alte costuri absolut necesare putem reusi daca punem mana de la mana.

Apoi, toate beneficiile obtinute din vanzarea acestei Carti-Jurnal vor fi donate, pe masura incasarii, celor doi pui ai Monicai.

Pentru partea de America de Nord si Canada ma pot ocupa eu de distributie, incasare si trimitere de fonduri spre contul celor mici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Ilinca... ti s-ar si potrivi. Dar in momentul asta lucram pe sectiuni.
E mai controlabil. referinte inter sectiunmi o sa apara oricum, o sa curatam sau legam, la tura a2a, cand avem toate docurile, centralizam, si incepem cumva sa citim sa aiba sens.
Voiam initial sa incep cele 3 capitole in care Monica a fost cel mai implicata cu prietenii ei...dar cred ca le va fi greu, si probabil va dura pana vor putea incepe sa faca ceva fara sa planga.
Fa Cabinetul Psi si asteptand o minune.
Si eventual daca nu avem pana luni prieteni sau colegi de odisee, ne apucam si de clubul scutecelor?
Am scris in documentul centralizat Jurnal Monica ce am dat fiecareia.
daca totusi vreuna din voi vrea sa se apuce si nu mai are rabdare, sa se uite ce e deja facut si sa scrie in excel ce vrea sa faca... ca sa nu mai dau si altcuiva.
Pare ok?
Ilinca, pe tine chiar te-as folosi la citirea centralizata, tura 2 cumva... sa te gandesti...
Tura 3 o sa revina integral Boticelinei care va arunca ochiul editorial...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Pot primi si eu parola?
Si niste instructiuni nu mi-ar strica....
(am citit documentul adminului si m-a bagat si pe mine in ceata...ma duc sa vad fisierul acela in excel, poate ma mai lamuresc...)
Si inca ceva: eu sunt din Arad, deci la mamici din Arad discutam mai mult cu Moni...)

Multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Care au fost florile preferate ale Monicai?

Aveti o fotografie de anul acesta cu Monica si cei doi pui?

Am o idee si incerc sa o pun in aplicare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Este gata si sectiunea scoli, gradinite.Documentul este urcat in contul Alinei.


Sper maine ca pustii mei sa ma lase sa termin si ultima sectiune asumata momentan, "parintii intreaba", sunt cam 450 de mesaje.

Mergi la inceput