Monica70 s-a dus la ingeri - organizatorice.

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza2 spune:

Acesta este mesajul meu pentru Monica:

Monica, ti-am citi toate postarile din clipa in care ti-ai tinut in brate baietelul pe care stiu ca il vei stringe in brate pina aproape de sufocare la anul pe vremea asta, cind va implini 4 ani. Am vazut cit de mult ai citit, cit te-ai educat si cum ai devenit "biolog", am vazut cit de puternic ai luptat, pe cite drumuri ai umblat si cite posibilitati ai scanat si te-am admirat pentru ca in aceeasi perioada copiii ti-au fost inca prioritatea numarul 1 si cautatul manualelor sau aplanarea conflictelor dintre copilasii tai ti-au umplut viata. Acum esti slabita si poate tu insati ai uitat de persoana care ai fost si nu mai stii cum ai putut sa lupti atit de infrigurat. Nu mai stii unde s-a dus speranta ta. As dori sa stiu cum s-a intimplat asta, pentru a te putea sustine intr-un mod mai corect. Poate simti ca ai luptat prea mult si prea singura si nu mai ai putere, poate ai crezut ca un trial va fi solutia si dezamagirea a fost prea mare cind ai aflat ca e prea tirziu pentru el, poate pur si simplu durerea fizica e prea mare, sau poate inconstient ti-ai fixat o limita la speranta ta si acum s-a epuizat si crezi ca ai ajuns acolo de unde nu mai e cale de intoarcere, sau poate pur si simplu organismul tau se detoxifica. Oricare ar fi motivul, speranta ta revine acum si lupta ta reincepe. Nici nu e o lupta, a fost un test, atita tot, pe care l-ai trecut, acum poate inceta. Toata viata e plina de teste si din ele invatam, devenim mai buni, mai superiori fata de noi insine. Asta a fost testul tau. Dumnezeu a stiut cit esti de puternica, dar a stiut si cit de mult poti creste si inca ce om deosebit poti deveni. Si pentru ca noi toti avem nevoie de lovituri, de durere pentru a face pasii cu adevarat importanti, la unii dintre noi, la cei cu potentialul cel mai mare de a invata, ne da teste. Asta a fost testul tau, unul foarte greu. Ai ajuns prin el sa ii cunosti mult mai bine pe cei dragi, sa intelegi viata cu alti ochi, dar mai presus sa te cunosti pe tine mai bine, ai invatat despre tine si ai devenit un om mai bun. Incepind de azi te vei intoarce si fizic la o persoana superioara celei care erai inaintea acestui test.
Esti inca slabiti si trebuie sa incepi prin puterea mintii, trupul va asculta. O sa vizualizezi cum tumorile incet-incet dispar. Gindeste-te la toti oamenii care te iubesc si pe care ii iubesti. Din iubirea pe care voi o impartasiti vin spre tine multe, multe inimioare mici. Le tii in mina, le simti caldura si stii cit de mult bine iti vor face. Incet, le asezi peste tumori, le asezi peste tot in corpul tau si simti cum incep sa distruga tumorile, incet, dar sigur. Inimioarele astea mici iti sunt cele mai bune si eficiente medicamente. Fa asta in fiecare ora in care esti treaza, zi de zi. Miine vei fi mai bine. Stii asta si simti asta. Crezi asta. Peste citeva zile o vei ruga pe mami sa iti aduca copiii sa ii stringi in brate, vei izbucni in plins cind ii vei vedea si o vei ruga pe mami sa ii ia, ca nu vrei sa te vada plingind, si o sa o rogi sa ii aduca iar peste citeva zile, cind ii vei stringe in brate, ii vei saruta si le vei spune ca ii iubesti mai mult ca orice pe lume. Apoi vei vrea sa te ridici si sa scrii un mesaj prietenelor tale si fiecare zi va fi mai buna.
Peste o luna, incepind numaratoarea de azi, voi citi un mesaj in care spui ca le-ai citit copiilor povestea de culcare.
Asa te vor ajuta gindurile in recuperarea trupului tau. In timpul asta continui cu ceaiurile tale si tincturile, fara pic de zahar adaugat. In momentul in care fizic te vei simti capabila, trebuie sa ajuti direct si corpul. Cancerul se hraneste cu zahar, care este combustibilul tumorii pentru metabolismul ei anaerobic. Nu poti consuma decit sucuri de legume si fructe crude, nici o proteina din mincare solida nu este permisa, iar fructele si legumele trebuie sa fie alcaline (mere, caise, avocado, banane,sfecla rosie, mure, brocoli, varza de bruxel, varza, morcovi, telina, conopida, visine, castravete, curmale uscate, smochine uscate, grapefruit, struguri, pastai verzi, salata verde, lamii, ceapa, portocala, pastirnac, piersica, para, ananas, cartof dulce, cartof alb, ridichii, stafide, zmeura, varza acra, spanac, capsuni, rosii, pepene verde). Exista multe diete si exista multe carti despre diete care vindeca cancerul. Eu am "Cancer-the complete recovery guide", Jonathan Chamberlain, ti-o pot trimite/comanda daca vrei. Una dintre optiuni este postul cu suc Breuss, acest suc consta in 50% sfecla rosie, 20% morcov, 20% radacina de telina, 5% cartof crud, 5% ridichii, doar asta timp de 40 de zile. Poti alege ce vrei, dar doar legume si fructe crude, din cele alcaline si doar sucul lor.
Faci asta 6 saptamini. Fara nici o ezitare.
In plus mega-doze de vitamina C, pina la limita ta de tolerabilitate, incepi treptat, cu 3g si cresti in fiecare zi cu un gram (Linus Pauling, "How to live longer and feel better", e doar un exemplu). Vitamina C se poate face si i.v., suplimentat in continuare si oral, cel mai bine cu o forma non-acida (ascorbat de magneziu, zinc, potasiu, sodiu, nu de calciu). Neaparat luat treptat, altfel e pericol de hemoragie al tumorilor.
Protocolul complet al lui Pauling contine zilnic vitamina C (pina la limita de toleranta), vitamina E 400-1600IU, 1-2 tablete de mega-doze de B-uri, 25000IU vitamina A, un supliment de multi-minerale.
Pot spune mult mai multe despre toate astea, dar acum nu e momentul. Acum tu incepi sa crezi ca te vei vindeca. Stii asta, ai stiut mereu. Ai stiut ca esti atit de puternica si ai stiut ca Dumnezeu are alte planuri cu tine. Daca vroia sa te ia la el, te omora direct, intr-un accident de masina, nu a vrut asta, a vrut sa cresti, sa inveti si asta ai facut. Acum tot tu, numai tu poti asta, incepi sa crezi ca din momentul asta incepe o noua etapa, ai trecut peste test. De acum te vei intrema, pentru ca pentru toate lucrurile minunate pe care le mai ai de facut trebuie sa fii sanatoasa. Si asa vei fi. Curind. Vor spune toti ca esti un miracol si vor spune toti ca au stiut mereu asta despre tine. Dar numai tu stii asta, numai tu stii ce a insemnat testul asta si cum te-a schimbat. Si peste un an vei spune, cum spun toti cei care au trecut cu bine printr-un astfel de test, ca a fost cea mai importanta lectie pe care ai invatat-o si ca ii multumesti lui Dumnezeu ca te-a ales pe tine pentru ea, pentru tot ceea ce ai devenit datorita ei. Acum stii ca poti face tot ceea ce iti propui. Stii cit de puternica esti, stii ce test important ai reusit sa treci si stii cit de multe lucruri importante vei realiza. Astept cu nerabdare primul tau mesaj. Stiu ca te vei insanatosii.
Asa cum stii si ai stiut si tu mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Danutza, m-a luat cu fiori citind mesajul tau. Parca m-am simtit teleportata intr-o alta lume, numai la hypnoterapia lui Glenn Harold am mai simtit asa ceva.

Sper din tot sufletul sa fie cum spui tu.

Moni draga mea sa iti traiasca baiatul. I-am citit povestea nasterii, i-am vazut poza, ti-am vazut si tie chipul. Ai o blindete in privire si zimbetul parca spune" Nu ma las invinsa cu una cu doua".
Te rog sa lupti in continuare,daca credeai ca ai multe prietene pe forum te-ai inselat. Ai un cimp de stele deasupra ta, sunt atitea ginduri bune care se indreapta spre tine din toate colturile lumii. Ai o lume intreaga de prietene care se roaga ptr tine.

Aseara am citit si eu Paraclisul ptr prima oara,am plins si la sfirsit am mai adaugat si eu citeva cuvinte ptr Maica Domnului rugind-o sa te vindece asa cum i-a vindecat pe ceilalti.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Dragele mele fete minunate...Moni s-a dus. A rezistat pana de ziua lui Tudor si atat. Am auzit-o aseara la telefon, m-a sunat Cristi, fratele ei si i-am auzit si ei vocea. Dar azinoapte la 3 a plecat dincolo.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui adablackcat

Dragele mele fete minunate...Moni s-a dus. A rezistat pana de ziua lui Tudor si atat. Am auzit-o aseara la telefon, m-a sunat Cristi, fratele ei si i-am auzit si ei vocea. Dar azinoapte la 3 a plecat dincolo.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC


DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE ...MAICA SFANTA A LUAT-O CU EA LA FIUL EI!!!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

O,nu!

Dumnezeu sa o ierte si sa-i fie tarana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamne, nu-mi vine sa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca!



Cat de trist, nu am cuvinte.....

Chiar de Adormirea Maicii Domnului... Maica Preacurata sa o aiba in paza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Offffffff ce greu e , parca ni-mi vine sa cred. D-zeu sa o odihnesca in pace

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Dumnezeu så o ierte si så se odihneascå in pace
Såracii copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

In afara de faptul ca plang incontrolabil, nu pot sa spun decat atat: Monica, ai lasat atat de mult in jurul tau si ai atins atatea vieti... Pentru mine esti un model de misiune in viata si iti multumesc ca m-ai invatat atatea. Si ca mi-ai dat un sens vietii. Pentru mine esti o sfanta a mea personala! Sa iti gasesti linistea acolo sus, unde meriti sa fii.
Dumnezeu sa te odihneasca in pace!

Mergi la inceput