Monica70 s-a dus la ingeri - organizatorice.

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

eu in contul asta am virat de la Alpha Bank.
lipseau ulimele cifre, dar le-a gasit tipa cand i-am zis numele.
so......
Jerpel Varvoara
RO08BUCU162031813024RON


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am si eu o rugaminte pt fetele din Arad....in data de 9 august am depus in contul Monicai suma de 10 lei. Nimeni nu a mai facut confirmari pentru contul ei de la BT.Eu acum apar ca si cum nu as fi platit un produs. Am anuntat ...si anunt si acum pe oricine cand iau produse de la bazar ca nu pot sa trimit poza cu chitanta ca am probleme cu aparatul de fotografiat...si tot timpul astept ca persoana care prmeste banutii in cont sa faca confirmarea platii si la bazargeneral.poate cineva sa vb cu sotul Monicai, sa-l intrebe de ocofirmsre? In data de 9.08.2012 dela Pustai Elena Camelia....



Va multumesc din suflet, astept o este de la voi!

O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Vias, ti-am raspuns la Aradence.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nu stiu daca sotul Monicai stie sau a facut ceva in acest sens: daca Monica a lucrat cu carte de munca copiii au dreptul la pensie de urmas. Sa mearga la casa de pensii sa se intereseze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Lavi din ce stiu eu, au facut deja demersurile in acest sens.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Nu stiu daca sotul Monicai stie sau a facut ceva in acest sens: daca Monica a lucrat cu carte de munca copiii au dreptul la pensie de urmas. Sa mearga la casa de pensii sa se intereseze.


Stai linistita,pe 14.10 ar trebui sa primeasca primii bani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Foarte bine atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Majoritatea o stiti pe Monica70 pe forum si multe dintre noi o cunoastem "dechiar". Din 2010 incoace se lupta cu o forma crunta de cancer: melanom malign. Ne-a dat lectii incredibile de curaj si echilibru. Are doi copii frumosi si destepti.
In linkul de mai jos e trimitere la subiectul deschis de ea in 2010, an in care multe dintre noi am fugit la dermatolog pentru alunitele pe care le avem.

MELANOM MALIGN - ATENTIE LA ALUNITE !



Si ultimul rezultat PET-CT:

Departament de referinte: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA - ARAD
Medic trimitor: Dr Ilie Cristiana
Diagnostic de trimitere: Melanom malign interscapular, operat mai 2010. Limfadenectomie axilara drt 2010.2011. Recidiva axilara drt si gl mamara drt operate.
Indicatii: Restaging.

Parametrii de examinare:
SIEMENS Biograph 16 PET/CT scanner 18F – fluor – deoxi – glucoza (FDG)
Repaus alimentar 7,0 ora
Ora administrarii 15:55
Regiunea examinata; Vertex - Coapsa
Nivelul glicemiei 82,0 mgldl
Locul injectiei Brat stang
Activitatea de injectare 6,7 mCi
Timpul pe o achizitie 3 min
Cooperarea pacientului Buna
Parametrii CT

Adenopatie latero-cevicala bilaterala cu ganglioni hipercaptanti FGD, dimensiuni intre 9-13 mm. Ganglioni hipercaptanti FDG, dimensiuni intre 9-23 mm, se disting supra- si subclavicular bilateral. Axilar stanga se afla un ganglion hipercaptant FDG de 33 mm. Fara adenopatii axilare dreapta. Fara modificari morfologice sau de activitate FDG decelabile la nivel cranio-cerebral sau la nivelul gatului.
Plamani expansionati, prezinta multiplii noduli captanti FDG, dimensiuni intre 8-38 mm, diseminati in ambele campuri pulmonare, cel mai mare fiind situat posterior in segmentul 6 LIS. Minima colectie pleurala dreapta. Fara colectii pleurale stanga.
Adenopatie mediastinala cu 1ganglion hipercaptant FDG de 7 mm situat paraesofagian superior stanga, respectiv alti 2 ganglioni de 11-13 mm, situati retrosternal.
Glanda mamara stanga prezinta 4-5 noduli hipercaptanti FDG, dimensiuni intre 6-16 mm. Glanda mamara dreapta aspect normal.
Splina cu 5-6 noduli hipodensi captanti FDG, dimensiuni intre 8-20 mm. Ambele GSR prezinta cate 2 noduli hipercaptanti FDG, dimensiuni intre 15-20 mm. Ovar drept cu o formatiune tumorala hipercaptanta FDG de 58/50 mm. Focare similare captante FDG la nivelul ovarului stang. Fara alte modificari morfologice sau de activitate FDG decelabile la nivelul organelor parenchimatoase abdominale sau la nivelul tubului digestiv. Noduli hipercaptanti FDG de 10-20 mm sunt grefati in periferia renala bilateral.
Ganglion de 9 mm captant FDG situat in hilul hepatic, interaortico-cav alt ganglion captant FDG de 14 mm. Ganglion similar hipercaptant FDG de 35 mm situat la bifurcatia aortei abdominale. Iliac extern dreapta ganglion captant FDG de 10 mm. Fara adenopatii pelvine stanga sau inghinale. Minima colectie lichidiana situata perihepatic dar si pelvin.
Focare hipercaptante FDG fara corespondent pe examinarea CT vizibile in condilul drept os occipital, clivus, vertebre T1, T3, T6, T12, L5, L2, aripa sacrata dreapta, corp iliac stang, cap femur proximal bilateral, coaste bilateral. Noduli hipodensi captanti FDG situati in muschiul gluteu mare drept, respectiv in muschiul infraspinos stang.
Concluzie:
Adenopatie supra- si subdiafragmatica metabolic activa. Determinari secundare pulmonare bilaterale, mamare stanga, splenice, GSR si ovariane bilateral, osoase si musculare.

Data: Oradea 18.06.2012

Ne-a fost greu sa o convingem sa deschidem topic la umanitare, pentru ca stie ca sunt multi copii care au nevoie de bani. Dar si copiii ei (Diana - 6 ani si Tudor - 3 ani) au nevoie de mama lor.
Acum Moni are nevoie de noi.

Paypal: roxana . pavlicu @ gmail . com



Total Paypal:
180.93 USD
retrasi 302 eur in 03.08
retrasi 302 eur in 13.08
retrasi 402 eur in 15.08
retrasi 302 eur in 17.08
retrasi 147 eur in 31.08


Multumim donatorilor:

maria_rubi, cristinacsa, X-ray, flavia_ramona, adablackcat, Claudelu, alinamoro, Somleac, Melania14, gabitzica, Alina33, Nico_26G_I_O, T_Ioana, ancapolgar, Laura.Cios, IngridS, Denisam, porumbita , rall, Bogdan V. , Dan D. , Dan J., Florina B., Mircea P., Cornelia , corap , anca16, P.A.G. , tzitziri

capitolul 1

[red
]VA RUGAM NU TRIMITETI BANI IN CONTUL VECHI DE BANCA TRANSILVANIA
MULTUMESC!

ROXANA
[/red]






****
Datele contului nou:


RO33 RZBR 0000 0600 0806 1954 - Raiffeisen Bank, Marza Adriana

****









Buna seara, am facut si eu o mica donatie. De mult vroiam s o fac, Dar nu gaseam o adresa de mail ca sa pot trimite prin PayPal.

Mergi la inceput