aspirante optimiste(803)!Felicitari maria-r!!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Maria_R felicitari pentru sarcina, sa fie intr-un ceas bun! asculta sfatul fetelor!
Eu nu am nimic de raportat doar ca sunt z6 si ma indrept cu pasi marunti catre fiv, in septembrie o sa il fac.
Va pup si va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Dia, sa stii ca nici eu n-aveam nimic doar sfarcurile putin sensibile (lucru care s-a tot agravat in ultima vreme) dar nu din ziua 22 ci mai de prin ziua 25-26.
Miky, septembrie e dupa colt, mai e putin de tot

Pupici de molipsire tuturor aspirantelor

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Emilia prind si eu unu din zbor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

VA multumesc din suflet fetelor. Sper sa fie bine.Liniuta e asa firava ca mi-e sa nu fie doar in imaginatia mea. Sotul zice ca si el o vede... eu stiu ce sa zic.
Azi sunt ziua 29. testul de sarcina e unul no name.
Astazi o sa-mi fac programare la ginecolog. LA beta nu stiu daca pot sa merg maine, iar miercuri e sarbatoare, nu cred ca se lucreaza.
VA pup pe toate si va multumesc pentru felicitari.


Doamne Isuse Hristoase iti multumesc si Tie Sfanta Fecioara Maria !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria-r

VA multumesc din suflet fetelor. Sper sa fie bine.Liniuta e asa firava ca mi-e sa nu fie doar in imaginatia mea. Sotul zice ca si el o vede... eu stiu ce sa zic.
Azi sunt ziua 29. testul de sarcina e unul no name.
Astazi o sa-mi fac programare la ginecolog. LA beta nu stiu daca pot sa merg maine, iar miercuri e sarbatoare, nu cred ca se lucreaza.



E ok sa fie firava liniuta pentru ziua 29. Astazi te programezi pentru peste doua saptamani, adica? Ca acum chiar nu are ce sa-ti faca medicul. La eco nu se vede nimic azi. Dar poti sa suni si sa te consulti cu doctorul tau ce sa iei intre timp.
Miercuri trebuie sa lucreze cam toate laboratoarele, nu se opresc ei din business pentru o sarbatoare. Poti suna sa te convingi. De exemplu, eu merg miercuri la analize la Academica. Incearca, totusi, si o beta, te convinge 100% ca e bebe si nu mai stai cu dubii. Bafta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Stai linistita ca e normal sa fie firava liniuta, e sarcina incipienta. Si la mine era firava si am facut vreo 8 in 3 zile teste si pe fiecare aparea liniuta a doua firava si era sarcina.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
nu stiu daca sa cad din cer sau sa sper, cu toate ca in inima mea inca sper si ma gandesc la ce zicea dia parca ca si beta surorii ei crestea lent si acum bebe e bine.
Beta de astazi e 32848 fata de vineri 22084, am sunat doctorita si e in consultatii ma suna ea imediat cum poate ca am vorbit cu asistenta, o sa insist sa ma duc pana diseara la cabinet sa fac un eco si in functie de eco vad daca mai merg maine la Fundeni sau nu.
A crescut dar nu destul de mult, nu s-a dublat si totusi sunt 72 de ore.
Stau cu telefonul in mana si astept sa sune.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Buna

Maria.R felicitasi si sarcina usoara!

Dyarnina

Mikyce putin mai este, abia astept sa ne spui ca ai o beta frumoasa

Emilia am prin un pana la urma trebuie sa fie unul norocos

Moni cum mai esti?

Diaconmaria te mai asteptam , s-a produs ovulatia?

Bob cumintelul din burtica

Mihaela hai linisteste-te eu zic ca e bine, compara valorile si ai sa vezi ca esti in grafic

celelalte fete unde sunteti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna fetelor!
Felicitari maria_r, multa sanatate, sa creasca mare bebe si sa va aduca bucurii!

Emilia, bine ca ai reusit sa ajungi la dr la Fundeni, de acum poti sa te linistesti si sa fii pozitiva ca isi va intra bebe in drepturi cat de curand.

Mihaela, ma sa fie si la tine totul bine. Ma pun in locul tau si te inteleg Ai sa vezi ca totul va fi bine.

Va pup pe toate si astept vesti bune!


http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Daena mai continui tratamentul?

eu sunt in ziua 9 si au inceput sa am intepe ovarele

Mergi la inceput