300 lei

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Ela, asa si al meu,ariel profesional(ala pt pete) de care ziceam mie mi se pare mai bun ca si vanishul,nu stiu ca si pret cum e(14lei/l),in sa am invatat ca sunt pete care pur si simplu nu mai ies si asta e, hainutele respective i le dau prin casa sau la vreo activitate la care stiu sigur ca se pateaza sau murdareste.Aaaa si oricum multe hainute de joaca si de stat afara i le iau second, deci la faza asta sunt relaxata, daca devine nepurtabila o trasform in carpa de sters praful si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

inca ceva,eu daca ar fi doar murdar cu nisip, pe pantaloni(nu si ud), l-as lasa asa pana la somnul de amiaza,adica mie mi se pare fara sens sa-i schimb pantaloni doar daca s-a murdarit cu nisip/praf,stiind ca oricum la joaca tot asa ajunge.Dar eu sunt mai relaxata in privinta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Selene -Fish Fingers cod de Alaska ...ti se par bune? Adica se vede asa pestele frumos in ele ? Ma bate fi-mea la cap sa-i cumpar ca a mancat la cineva, am luat odata unele din real...nu pot spune ce marca, insa le-am aruncat... Am zis sa-i fac damblaua odata cu asa ceva.

Noi lapte luam cate un bax din lidl, Pilos 1,5...insa nu ne ajunge o saptamana, mi s-a parut cel mai bun si imi place ca are capac, nu trebuie sa tai cutia. Luam intr-un timp branza la cutie tot Pilos, dar ni s-a parut scumpa apoi...dar foarte buna. Painea si produsele de panificatie...mai ales painicile fitness ( eu mi le iau pe post de "ceva bun"). La fel dulciurile de la ei mi se par foarte bune si convenabile...insa luam rar. Daca sunt cu copiii le iau biscuitii cu jeleu sa napolitane.


Cereale si legume/fructe din kaufland.

Carne si lactate din real...deocamdata la noi sunt in drumul nostru cele trei magazine.

Cosmetice DM.

Textilele TEX din Carrefour la oferta, la oferta ofertelor :) mi se par bune. Colanti/strampi fetite iau oricand fiindca tin foarte bine, nu se desira, nu se raresc sau largesc...chiar imi plac.

Avem noroc ca ne aprovizionam si de la tara. Iar la mine invetia este pe locul I in ale gatitului, apogeul l-am atins cu niste clatite ( apropos de cine zicea ca nu poti face zilnic ceva bun), in 10 minute satur toata casa de clatite, iar retetele nu sunt niciodata la fel...din ingredientele puse in aluat ar fi ( in diverse combinatii): lapte/ iaurt simplu sau cu fructe/ sana/ lapte batut/smantana/ branza dulce/ apa minerala/ sirop fructe...un fel de aroma, faina + seminte de in/ tarate grau sau ovaz/ cereale integrale, malai ( asta a fost o greseala dar sunt bune )... sare, zahar ( deobicei folosesc brun ) si oua ... si umplute cu ce am prin casa. Aceste clatite ( fiindca fi-mea a vazut ca nu seamana niciodata ) le denumim dupa cum ne vine : frantuzesti, turcesti, nemtesti, americane ( astea chiar le fac americane, adica mai mici si mai umflate si folosesc praf de copt si ies cu gaurele... am zis ca o s aiau odata si sirop de artar dar este fooarte scump) si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Si noi suntem in perioada stransa.....si imi aduc aminte de replica lui Tiriac, intrebat fiind "Cand v-ati simtit bogat? Cand plecat in strainatate nu m-am mai uitat la preturi!"
Deci va dati seama cand ma voi simti eu bogata, daca in tara ma uit la preturi?

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Citat:
citat din mesajul lui dianad

Ela, pune un pic de balsam de rufe si in prima etapa de clatire. Sparge al naibii de bine orice spuma de detergent. Apoi lasa masina sa le clatesca obisnuit si la ultima clatire sa mai bage un balsam.

DianaD & Alexandru 12 04 2006

www.ghid-az.ro


O sa incerc si varianta asta...
desi am ce face cu dero chiar daca nu il bag la masina...
nu stiu cum voi tot spuneti ca ai vostri copii nu se murdaresc, nu pateaza ca la mine e jale mare...
cred ca il schimb de vreo 5 ori pe zi...daca se nimereste ceva alb sau deschis la culoare ...nici mama venisului nu mai scoate...
se trezeste dimineata nici nu apuc sa fac ochi bine ca el fuge pe usa dupa catel...eu dupa el...se impiedica, se aseaza pe vreo masinuta ceva, oricum deja e murdar in fund sau in genunchi...
aaa...asta daca nu isi da pantalonii jos sa faca pipi la gard si uita sa tina puta...atunci scoate pantalonii de tot si ii lasa la gard... de unde i-a venit lui ideea asta cu gardul...numai D-zeu stie...

+28


Sunf off topic dar mi-am amintit o poveste f amuzanta

Cand a venit prima oara verisoara din Germania cu copilul in Romania, la un mom dat , toata familia la cabana, copilul zice fac pipi! Noi toti..da pantaloni jos si fugi la gard acolo si fa pipi!
Zis si facut! A doua zi la fel!
Pleaca in Germania.
La un mom ce vede verioara pe geam! Toti copiii din casa , erau in curte si faceau pipi la gard :) spre oripilarea parintilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

ela, patatul si murdaritul sunt doua dintre motivele pentru care o droaie din imbracamintea Dariei e de SH.

De ce sa ma crizez ca pateaza/mazgaleste cu pixul/acuarele/gaureste o bluza sau un pantalon de 20-30 de lei, cand pot sa stau linistita ca hainuta cu pricina nu a costat decat 2, 3, 4 lei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

inbox, spun dupa ce i le gatesc, deocamdata sunt in frigider. La Lidl erau doar inca o marca, si alea erau amestec de peste. Daca e sa ma iau dupa eticheta, nu contin porcarii, asta de Alaska.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Neata...urati-mi bafta azi e o zi mare si tare am inpresia ca eu si Eva vom cheltui bani.......si deseara iesim in oras...e ziua ei.....azi va merge unde pofteste...si parca vad ca incepe sa ratae cu degetelul ei @si aia si aia si aia....asa zice....

Mai am si de luat pentru casa.....chiar sunt curioasa daca ma pot abtine de la prostii...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


La multi ani! Sa creasca mare si sanatoasa si frumoasa si sa va bucurati unii de altii!


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

la multi ani Evei de eumada si lui Tudor de monica70!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


La multi ani si lui Tudor!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

ela, patatul si murdaritul sunt doua dintre motivele pentru care o droaie din imbracamintea Dariei e de SH.

De ce sa ma crizez ca pateaza/mazgaleste cu pixul/acuarele/gaureste o bluza sau un pantalon de 20-30 de lei, cand pot sa stau linistita ca hainuta cu pricina nu a costat decat 2, 3, 4 lei?



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.








Mai, eu nu ma crizez nici la alea scumpe. Eu alt copil nu mai fac, deci nu am nevoie sa le pastrez, asa ca le dau la altii; si nu imi stresez eu copilul, sa aiba copiii altora haine aproape noi. Si un sezon cat poarta ea o haina... are atat de multe ca poate le poarta de vreo 2-3-4 ori fiecare... deci, nu are timp sa le 'distruga'. Daca va spun ca i-am luat adidasi de la Puma, am dat aproape $70 pe ei si i-a purtat de 3 ori! Toata vara nu i-a vrut, nu a plouat mai deloc, asa ca a fost in flip-flops sau sandale tot timpul si i-au ramas mici. Asta e!

Mergi la inceput