INSEMINARE 92

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Littleangel ma bucur ca ti-a placut de Moisa. e bine sa simti o afinitate fata de dr. Iti da mai multa incredere si speranta ca iti va indeplini visul.

Alina ma bucr ca ai mai trecut pe aici. Chiar ma si intrebam ce mai faci, daca esti bine. Ce a trecut timpul. Deja ai 12 saptamani.


Eu am fost la Cezara si mi-a dat sa fac profilul de trombofilie din cauza istoricului meu de: sarcina oprita din evolutie, copil nascut cu restrictie de crestere intrauterina, infertilitate. Pe langa faptul ca sunt scumpe rau, mor de frica din cauza rezultatului.
Se pare ca stim ce vom avea. Ceazara zice in proportie de 80% e baietel. Am vazut si eu la eco, facuta transvaginal (o interesa sa masoare doar colul, dar nu a scapat de mine sa-l vedem si pe bebe. Pana si mie mi s-a parut ca am vazut o putza in vant. Statea ca la ginecologie si atunci am vazut si eu pe ecran.

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani tutror Mariilor si Marianelor!

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

La multi ani sarbatoritelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

buna fetelor!

cum mai sunteti? optimiste, sper!
dankutza, ma bucur pentru tine, pt baietel, parca ai si o fetita, nu-i asa? sper sa nu vorbesc prostii :)

noi facem FIV luna asta, am inceput deja stimularea de cateva zile, iau vitamine si ovule vag si injectii in burtica (noroc ca am destula grasime- e si aia acum buna la ceva ) , acum m-a trecut de doua zile pe Gonal F ( e scump ca naiba, sa lesin cand am auzit cat costa) si ma monitorizeaza tot la 2-3 zile, eco si sange. Cred ca pe sfarsitul sapt va fi punctia si inceputul sapt urmatoare embriotransferul. Am emotii mari, sper din tot sufletul sa fie cu succes luna asta, nu numai pentru mine, dar si [pentru voi

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, ne pregatim pentru FIV
cu ajutorul lui Doamne-Doamne, o sa avem si noi un bebe!

waiting

ovulation ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Dana, Doanme ajuta! sa fie bine
Gonalul este scump, dar asta e... macar sa iasa odata ce trebuie sa scapi de cheltuieli de astea si sa dai peste altele. (carut, patut etc)

Eu inca sunt in luna de pauza, astept cu nerabdare sept, cand fac ultima IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

gabyv, abia astept cheltuielile acelea! o sa fie banii cheltuiti cu cea mai mare placere!

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, ne pregatim pentru FIV
cu ajutorul lui Doamne-Doamne, o sa avem si noi un bebe!

waiting

ovulation ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dana multa multa multa bafta! Si eu sunt cunostiinta veche cu Gonalul. Pe mine ma costa o IA intre 27 si 32 de milioane de lei cu absolut toate cheltuielile. Dar a meritat. Da, mai am o fetita de 2,8 ani.
Sa ne tii la curent cu ce ai facut. Sa ai multi multi foliculi.

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetelor am si eu o intrebare.
O colega de servici a descoperit de curand ca are un AMH f scazut. Este de 0,15. M-a intrebat pe mine, dar nu prea stiu sa raspund, ca eu nu m-am confruntat cu asta, daca mai are sanse sa ramana natural sau prin IA cu sau fara Gonal? Isi doreste f mult un copil. Nu s-a asteptat la asa un rezultat.


15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Dankutza, eu am AMH-ul 0,87 (la varsta mea e oarecum normal) si am ramas natural la al treilea ciclu monitorizat in detaliu, pe langa asta mai sper si de acum inainte.

Am auzit caz in care a ramas natural cu 0,01 AMH dar asta probil este o exceptie, adevarul este ca nici pe mine medicul specialit pe infertilitate nu m-a foarte incurajat a zis ca natura le mai face surprize dar sa mu imi fac mari sperante.

La AMH asa mic ca al ei am citit ca si raspunsul la stimulare este f slab sau deloc, eu am luat acum 3 luni clostilbegyt 5 zile, o pastila pe zi dar n-am avut decat 2 foliculi pana la 14,3 mm apoi unu s-a resorbit si am ramas tot cu unu pe care-l aveam si fara stimulare.
La urma urmei e si chestiune de organism si noroc, sau ce vrea Dumnezeu ca uneori nici medicii nu isi explica anumite lucruri.

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Betty multumesc frumos pt raspuns. Poti sa-mi spui la ce dr ai fost? Mersi.

15 saptamani

Mergi la inceput