INSEMINARE 92

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Dana, felicitari!
Alice, a iesit din corp deja, iese de la 8 zile, testat de mine, deci Felicitari!! asteptam confirmarea de la beta!

Inseminarea mea s-a anulat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Felicitari Dana, Doamne ajuta in continuare, abia astept vesti de la beta!
Alice, Doamne ajuta si la tine sa fie cu ochisori, te asteptam cu al doilea test. Tin pumnii!
Ce vesti frumoase...

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Va tin in suspans dar locuiesc in US si sunt cu 8 ore in urma voastra.
M-am trezit de dimineata sa repet testul si surpriza, negativ. De ce mi-a fost frica n-am scapat. A fost fals pozitiv din cauza injectiei de HCG. Eu sunt printre acei oameni care metabolizeaza inectia asta mai incet probabil, ar trebui sa fac testul la 15-16 zile de la injectie. Alta posibilitate este sa fi fost sarcina chimica. Oricum, lectie invatata, sanii mei nu ma mint. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Hai ca va inebunesc de cap.
M-am mai uitat acum la testele de sarcina, pe unul se vede o linie destul de clar, celalalt e negativ. Cel care e negativ se numeste First Response si ar trebui sa fie cel mai bun...acum chiar nu stiu daca ar mai trebui sa iau progesteron sau nu. Cred ca nu mai iau si o sa vad ce se intampla. Oricum sunt in a 15 zi dupa inseminare, eu zic ca linia ar trebui sa fie destul de inchisa la culoare pe ambele pentru o sarcina viabila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Pai, Alice, tu mai iei progesteron? Pana cand? Adica in mod normal se da 10-12 zile max si apoi se intrerupe.
Nu cumva testele pe care le-ai facut aveau sensibilitatea prea mare? E foarte posibil sa vada de la 100 si sa fie inca prea devreme pt asa valoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Progesteronul l-am inceput in ziua 2 dupa inseminare. Deci in ziua 14 ar trebui sa fie 12 zile de progesteron.

Am facut testul in ziua 13 mai mult ca sa vad daca mai iau progesteron sau nu. Si testul ala cretin a fost pozitiv asa ca am continuat cu progesteronul si in ziua 14, ieri. Astazi sunt in ziua 15 si sunt confuza, o sa tai progesteronul si whatever happens happens.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Alice nu vreau sa-ti dau sperante false, dar amandoi copii mei, au reprezentat o liniuta slab pozitiv, desi in zille 20 si ceva si respectiv 18-19 cand am facut testul. Eu am facut Sure Check - nu stiu daca voi aveti testul asta pe acolo. La noi e cel mai bun. LA prima sarcina beta recoltat dupa cateva ore era de 100 si respectiv 344 si totusi testul era slab pozitiv.
Eu inca mai sper

... saptamana 19
... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Multam de incurajari Dankuta. Poate tu ramaneai insarcinata natural atunci si ovulai mai tarziu de ziua 14?
Eu zic ca nu sunt insarcinata. Poate nu am facut testul asta pozitiv cum trebuie( cel pozitiv e unul ieftin de pe internet).Ambele au sensibilitate de 25, zic ei. Cum am zis, sanii sunt radarul sanatatii mele reproductive. :)
Am inteles ca unele femei pot sa ramana insarcinate si sa nu aiba dureri de sani dar la mine nu s-a intamplat niciodata asa, din nefericire. Cand incercam sa raman insarcinata, in lunile in care sanii nu deveneau sensibili dupa ovulatie, stiam ca nu am sanse sa raman insarcinata. Luna asta sanii mei au fost linistiti linistiti, ceea ce inseamna ca ceva nu se coreleaza cum trebuie, chiar daca ecograful arata ca ovulez. Sanii astia ai mei sunt niste vedete!

Chiar ma gandeam ca n-o sa mai fac inseminare pana nu simt ca sunt in echilibru din punct de vedere hormonal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Alice, sanii mei deveneau super tari si durerosi cand se apropia menstruatia, dar in luna in care am ramas insarcinata erau super moi si nici urma de durere! Ei au inceput sa doara la fix o saptamana dupa ce am facut testul de sarcina iar la 2 saptamani de la test au inceput greturile.
Eu zic ca esti gravi
By the way, acum 2 zile , pe 14 septembrie de Ziua Crucii, s-a facut un an de cand am vazut DUBLUU
Dana, Felicitariiiiiiiiii draga mea!!
Dancutza, ai ajuns la eco de 18 saptamani? Este putzica sau nu ?

Mergi la inceput