INSEMINARE 92

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisicar spune:

Crisia, da, la Cezara merg. La Columna Medical.
Ce anume din serologie ti-a dat de facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Crisicar am de facut hiv, vdrl, hbe, hbs, hcv (si eu si sotul), eu mai am progesteron si culturi col.
Dintre toti medicii la care am fost de Cezara mi-a placut cel mai mult, are alta abordare. Multumesc fetelor care au fost si au povestit despre ea: Dankutza, Andra, Belissimaeva .


“Nimeni nu poate garanta cum va arata viitorul.
Cel mai bun lucru pe care il putem face este de a ne creste sansele, de a calcula riscurile implicate, de a ne estima abilitatea de a le face fata si apoi, sa ne facem propriile planuri cu incredere.” -Henri Ford II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisicar spune:

Mie nu mi-a dat astea de facut . Am facut doar culturi din col.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Alice12

Gabyv are dreptate cu HSG ,ar fi trebuit facut inainte de orice IA...la mine asa s-a procedat...si asa am aflat ca am doar o trompa permeabila . Iti urez numai bine si mult succes sa privesti cat mai curand la cele 2 liniute .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisicar

Mie nu mi-a dat astea de facut . Am facut doar culturi din col.


Nu inteleg de ce ma pune sa le repet desi le-am facut in iunie si sunt negative sai tie nu ti le-a dat deloc.
Se mai plangea cineva pe forum la un moment dat ca a facut IA si nu i-a prescris nicio analiza.
Important este sa ne gravideasca si pe noi ca pe celelalte fete


“Nimeni nu poate garanta cum va arata viitorul.
Cel mai bun lucru pe care il putem face este de a ne creste sansele, de a calcula riscurile implicate, de a ne estima abilitatea de a le face fata si apoi, sa ne facem propriile planuri cu incredere.” -Henri Ford II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dana cum te simti? despre mine ce pot sa zic : m- am ales ales cu micoza bucala in urma tratamentului cu Zanocin si Metronidazol( chiar daca am luat si fluconazol) , micoza pe care i-am dat-o si sotului . Momentan eu si sotul suntem certati ( dormin in camere separate) , am adus in discutii varianta Divort ( lucru pe care el nu il accepta) . Nu vreau sa il tin langa mine daca nu sunt in stare sa il fac fericit ( isi doreste un copil ) . Nu stiu ce sa fac ? El zice ca vrea ma ma stie pe mine Bine , restul nu conteaza pt el . Sunt cu psihicul la pamant , nici eu nu stiu ce vreau , il iubesc ca ochii din cap dar in acelasi timp vreau sa fie fericit

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisicar spune:

Maria, imi pare rau sa aud ca tu si sotul tau sunteti certati. Sfatul meu este sa nu te mai gandesti la asa ceva mai ales ca ai si confirmare din partea lui ca nu este de acord cu un divort. Nu te mai gandi la divort ca sa nu atragi asupra ta lucrurile rele. Nu are niciun rost. De ce sa iti creezi probleme acolo unde nu sunt?
Ca o mica gluma, eu cand ma gandesc la tot felul de lucruri rele si imi fac probleme de genul "daca...." tatal meu imi spune ca sunt bolnava de "scenarita", adica fac scenarii despre ceva care nu stiu daca se va intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Maria pai se poate! Cum sa te certi cu jumatatea, din cauza unor hormoni inutili!! Da, da, asta ai!!
Pai cand v-ati luat ati semnat contract ca vreti x copii?
Sa stii ca si eu mai am stari din astea, dar imi revin repede, ca nu e de vina el, ca sunt eu cu capul, si nici eu ca nu functionez!
Hai, fuguta sa va impacati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Alice, eu as fi facut inainte de IA test pentru trompa ramasa, HSG, ca sa nu dau banii degeaba, acum tu faci cum stii.
Nu face test mai devreme de 10 zile, la mine de la a 9 zi nu se mai vede pe test, dar ca sa fii sigura, asteapta 14 zile de la IA.


Merci Gabyv!

Locuiesc in US si nu cred ca plateste asigurarea daca doctorul nu da un motiv valid. Probabil ca poate sa ridice un semn de intrebare daca nu raman insarcinata dupa 3 incercari.

O sa astept 14 zile dupa IA pt test...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisicar spune:

Fetelor, am o durere sacaitoare de cap . Credeti ca as putea sa iau un algocalmin sau macar o jumatate?
Nu stiu daca s-a "lipit" ceva dupa inseminare, dar - sa nu radeti de mine- ma tot gandesc daca am voie sa iau medicamente

Mergi la inceput