FIV LA GENESYS F.C. CU DR. TUTUNARU & MATEI

FIV LA GENESYS F.C. CU DR. TUTUNARU & MATEI | Autor: vreau_bebel

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin!

Adresa: Str. Stefan Sanatescu 5, sector 1, Bucuresti

Programari: +40733 999999

email: secretariat@genesys-fertility.ro

Echipa
INFERTILITATE
Dr. Daniel TUTUNARU
Embriolog Mioara MATEI

CHIRURGIE REPRODUCTIVA
Dr. Daniel TUTUNARU
Dr. Ioana Luiza POPIAN
Dr. Daniela Florentina LEBIT

CHIRURGIE PLASTICA SI REPARATORIE
Dr. Daniela VASILESCU

UROLOGIE
Dr. Sebastian VOINEA

ANESTEZIE TERAPIE INTENSIVA
Dr. Ovidia MOLDOVEANU

ASISTENTE MEDICALE
As. Cristina BUCUR
As. Maria DUMITRACHE

SECRETARIAT
Nela IONESCU

PRETURI
SERVICII FIV/ICSI
-CONSULTATIE INITIALA 200 RON

-CICLU FIV 2000 EUR

-CICLU FIV CU ICSI 2500 EUR

-CICLU FIV CU IMSI 2800 EUR

-CICLU FIV CU SPERMA EXTRASA PRIN TESA/PESA/microTESE 2500 EUR

-CICLU INCOMPLET 1200 EUR

-MONITORIZARE CICLU FIV 200 RON


SERVICII SPERMA
-SPERMOGRAMA 200 RON
-CRIOPREZERVARE SPERMA 150 EUR

-SCSA -DNA FRAGMENTATION TEST 200 RON
SERVICII EMBRIONI
-CONGELARE EMBRIONI 300 EUR

-EMBRIOTRANSFER EMBRIONI DECONGELATI IN GFC 1200 EUR

-EMBRIOTRANSFER EMBRIONI DECONGELATI DIN ALTA CLINICA 1400 EUR

-DIAGNOSTIC GENETIC PREIMPLANTARE (PGD) 400 EUR

-HATCHING ASISTAT 400 EUR (discount 100%)

-CULTURA BLASTOCISTI 300 EUR (discount 100%)
SERVICII OVOCITE
-MATURATIE IN VITRO (IVM) 1500 EUR













-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Am tot cautat la capitolul fiv si nu exista deschis un topic cu discutii despre fivuri facute de dr. Tutunaru.
Eu, in prezent in proces de "revenire" dupa tratament cu diphereline, 3 luni, astept prima menstra pentru a incepe schema pt fiv.
Eu am 29 de ani, iar sotul 31, suntem casatoriti de vreo 2 ani si bebe nu vine.
La noi problema initiala a infertilitatii a fost la sot, insa laparoscopic mi-a fost gasita/indepartata o endometrioza in stadiu incipient.
Voiam sa rog doamnele care au facut FIV cu aceasta echipa(indiferent de rezultat) dar si pe cele care sunt in focuri acum sa impartaseasca cu noi experientele traite.
VA pup si imbratisez cu drag pe toate

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Hai mai M fetelor, ajutati-ma cu orice informatie aveti despre aceasta echipa.
Mi-e teama de un esec, desi este f probabil sa-l intalnesc, indiferent de echipa/clinica.
Aveti idee ce tip de protocol/schema abordeaza Dr.Tutunaru?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Buna,

se pare ca nu este nimeni in procez de FIV LA TUTUNARU.De ce l-ai ales pe el sau clinica unde practica?
In incercarea de a avea un copil am ajuns si eu la cabinetul lui ...prima impresia ,,,nu a fost prea placuta....prin urmare nu stiu dc am mai ajuns la el a doua oara.....erau peste 20 de pers la usa lui,...o inghesuiala si un rulaj ca pe banda rulanta,,,,nu stiu dc a durat mai mult de 5 min consultatia cu analizat dosar control indicatie medicala....NU MI-A PLACUT,,,,desi se spune ca la cabinet ti se acorda mai multa atentie fata de spital...are un stil greu de digerat de unele dintre noi "in 3 luni de zile te las gravida"...nu a mai reusit ca nu m-am mai dus la el.
Dc imi permiti sa iti dau un sfat:
Sunt multe clinici pe acest forum care practica FIV,,ar tb sa le studiezi putin si sa vezi rata de reusita...eu te-as putea indruma catre Gynera...dna doctor Laura Dracea sau Codreanu Dorina...

Datorita echipei am o nazdravana care face un somn de frumusete la ora asta.

Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Da si eu am aceeasi intrebare de ce dr.T? nu am fost si nu am de gand sa devin pacienta lui, datorita fetelor care au fost si au impartasit impresii, insa cu siguranta (si asta de la dr. mea) ptr. el mai mult actul comercial conteaza si nu cel medical.
Sunt destule clinici si in Buc. care au rezultate.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Intradevar asa este. Felul inabordabil al lui, scurt si la obiect, poate speria pacientele.
Inainte sa fiu pacienta lui, am fost de vreo 2-3 ori la dr. Albu, care e genul mai cald.
Eu am ajuns la dr. Tutunaru, dintr-un fel de lant al slabiciunilor. Dupa cum va spuneam, la cuplul nostru, problema principala e la sot.
Intrucat nu gaseam cauza azoospermiei lui, am fost initial la Dr. Calomfirescu care ne-a trimis la dr. Mihalca. Dupa ce acesta i-a facut o punctie testiculara sotului, curiozitatea ne-a impins sa cerem si parerea dr. Voinea care ne-a recomandat-o pe dr. Matei pt spermograma pt a stabili cu certitudine daca azoospermia este non/obstructiva, aceasta facand o analiza f complexa a spermogramei. Ce am priceput eu a fost ca daca sperma contine fructoza nu e azoo obstructiva iar daca nu contine este obstructiva.
Astefl asteptand sa vedem daca e sau nu fructoza in sperma, Dr. embriolog Matei ne-a dat cea mai buna veste de cand incepuse lupa cu infertilitatea. Nu numai ca exista fructoza, dar erau si spermatozoizi vii, nu multi, dar de la azoo la OATZ pentru noi a fost extraordinar. Vazand ca nu ne venea sa credem ne-a luat sus si ni-a si aratat(cate 3-4 ametiti pe camp de vizualizare, cred ca asa se zice). De atunci am hotarat practic sa ramanem cu aceasta echipa, mai ales din prisma embriologului.
A mai fost 1 pas pana a ma posta la usa dr. Tutunaru, de care mi-era si mie teama, recunosc, intrucat citisem pe net de atitudinea lui.
Insa surpriza mea a fost ca a discut cu noi, ca si cuplu intr-un mod absolut uman, ne-a explicat care sunt pasii de facut, care sunt variantele si tot atunci mi-a facut si o eco foarte responsabila zic eu, adica s-a uitat destul de mult pe acolo. Deci am fost multumita

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Tot la prima consultatie, dr. mi-a recomandat sa fac laparo inainte de FIV, motivand astfel "desi pare totul ok, sunt aspecte care nu pot fi vazute la eco si despre existenta carora trebuie sa stim inainte de a investii f multi bani, dar si sperante. Un fiv nereusit te poate mutila sufleteste"
Motiv pentru care mi-am si facut programare o saptamana mai tarziu.
Mi-a dovedit ca a avut dreptate. Aveam endometrioza, ceea ce mi-ar fi scazut sansele de reusita la FIV. Sa nu va mai spun ca a asteptat sa-mi revin din anestezie, mi-a spus ce a gasit pe acolo si atunci cand vin sa-mi scoata firele sa trec si la el la cabinet ca sa-mi prescrie tratament. Ceea ce am si facut. La acel consult nu mi-a mai luat niciun ban.
Mi-a prescris dipherelin 3,75 pe care l-am facut 3 luni, iar acum de preo 65 de zile sunt in asteptarea CM. Mult nu mai dureaza, pt ca conform graficului de temperatura bazala, se pare ca ieri am ovulat.
AM intalnit acolo multe doamne care erau in derulare fiv, insa nu sunt active pe forumuri de specilitate. Una stiu ca a reusit, pe alta am vazut foarte suparata ca desi ii reusise initial, s-a oprit din evolutie la vreo 50 de zile parca si nu pricepea de ce.
AM si inghetat niste gigei, cu toate ca atunci vor incerca sa mearga pe proaspat, dar in caz ca nu se poate, sa avem pe ce ne baza.
Mai adaug ca la recomandarea dr. Matei, sotul a facut mai multe spermograme cu diferite perioade de abstinenta si astfel am aflat ca productia buna e undeva la 10 zile de abstinenta din cauza malformatiei ductei ejaculatorii(pe o parte, caci pe cealalta lipseste cu desavarsire).
Cam asta este povestea noastra de infertilitate care sper ca anul asta sa se sfarseasca cu un bebe mic

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Sunt atat de emotinata pt acest FIV.
De ne/reusita lui depinde tot restul vietii mele,pt ca bani de altul nu mai avem(doar de cel mult un ET, daca ramane ceva de congelat).Nici de asta nu aveam dar am facut credit ipo pe 10 ani

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

recunoasc - nu am putut citi totul, dar, in mare, vad c-o lauzi pe Matei. Ceea ce pentru mine pare hilar, mai ales ca nu are studii in embriologie, din ce stiu eu. Am facut primul fiv si un fet cu dr. miciner si aceasta doamna doctor embriolog, mioara matei, in aceasta clinica a doctorului tutunaru. am fost efectiv furati, nu am primit nicio factura, nicio chitanta, ni s-au vandut fiole de pregnyl (atentie, eu vorbesc de anul 2008) la pretul de 5 milioane vechi o fiola!!!
Am fost furata si fizic si cred ca pe undeva prin lumea asta, am un copil, doar ca nu mi-l cresc eu: am avut 29 foliculi, dar doar 8 embrioni de foarte proasta calitate (in conditiile in care estradiolul era de 8.000 si aveam in jur de 20 foliculi intre 16 si 23 mm la ultima eco; aveam 25 de ani, ovarele erau la prima stimulare si nu avusesera ever vreun chistulet, deci am fost "marfa perfecta") - dar cum aceasta echipa lucrase la sabic, sunt convinsa in proportie de 1000 la suta ca mi-au vandut ovocitele.
Sfatul meu: FUGI !!!

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Of Aristica, mi se face pielea gaina, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva.
Pe mine echipa asta parca m-a vrajit. Am fost si la Albu si la grecii de la Biogenesis si totusi am optat pt.dr. T.
Multumesc mult de sfat,pe care de altfel l-am mai primit si sper sa nu-mi smulg parul ca nu v-am ascultat.
Sa inteleg ca restul de embrioni nici nu i-ai congelat?
Dr. Matei e dr. biolog -cercetator stiintific nu stiu ce grad si mi se pare fascinata de ceea ce face.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

eu ti-am povestit cum au profitat de un cuplu tanar, visator, fara cunostinte depre ce inseamna un fiv (fiv+fet, ecografiile si injectiile, ne-au costat 7.000 euro)
alegerea va apartine!

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput