Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Si eu maine merg sa fac DT si am niste emotii... de abia astept sa-l vad pe

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
11+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele!
Roxy multumim de vizita!
Arum bafta la DT, am si eu luni.
Eu sunt diseperata. Cred ca am o infectie, candida sau altceva. Am niste scurgeri f. urate si pana luni simt ca innebunesc. Dar oricum nici nu are rost sa ma duc la spital ca nu este acelasi lucru cu aparatura pe care o are dr. la particular. Of, pana luni o sa albesc.

11+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Katy 82su ei m-am procopsit in urma unor vizite la dr facute in spitalul judetean cu o scurgere de toata frumusetea. am luat legatura cu un dr homeopat care mi-a dat niste hapuri si am scapat de scurgere. asta se intampla acum 7 ani . acum trebuie sa fac urocultura si m-am decis inca inatnte de a afla rezultatul ca voi merge tot la homeopat fiindca n-am incredere in antibioticele recomndate in timpul sarcinii chiar daca toti jura ca nu fac rau lui bebe. daca imi nenorocesc mie flora intestinala sa inteleg sa nu-mi afecteaza copilul ? hai sa fim seriosi !

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetelor sa veniti cu vesti bune maine de la DT, luni Katy.
Katy daca faci o baie usoara nu fierbinte cu un pic de bicarbonat in ea nu te lasa usturimea?
Sau nu poti suna doctorul sa ii explici simptomele, poate iti da ceva?
Mie mi-a iesit din secretie streptococ beta hemolitic si am tratament dar abia in trimestrul 2, inainte nu aveam nimic, sigur l-am luat din spital in timpul laparascopiei.
Am mai auzit mamici si femei care au fost acolo ca s-au pricopsit cu streptococ si chiar am intrebat pe asistente cand m-am dus daca se mai stie ceva de stafilococ si au zis ca nu mai este dar uite ca de mine s-a prins.
Abia astept sa treaca timpul si la mine sa va anunt ca merg la DT.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Saru'mana! Saru'mana! Saru'mana!
Multumesc frumos de raspunsuri. Am hotarat sa ma duc la Madame Uscatescu. A intrat in concediu si vine abia dupa 27-28 august sau dupa 3 septembrie. O sa incerc sa o conving sa-mi faca cat mai multe analize posibil si restul o sa fac pe bani la MAtei Basarab sau Synevo. Trebuie sa vad care e mai ieftin.

Aruam , Cezara ma trimite la Medcenter, dar nu pt Madame Avram ci pt ca are ea o colaborare pe acolo. Clar are si Cezara un comision. Medcenter are pregatite 2 pachete: unul de 500 lei si unul de 1350 lei. Binenteles ca Cezara il vrea pe cel mai scump, dar imi pare rau, banii nu cresc in copac. Eu cred ca m-a vazut prea disperata sa nu patesc la fel sa aibe bebe retard de crestre intrauterina si atunci ma trimite unde ii convine ei.
MA gandesc ca daca imi ies ok analizele la Uschi, parca nu as mai face mutatiile alea. Nu stiu. O sa vad ce-mi recomnda ea. Daca ea ma trimite, ma duc, daca nu, ma duc la un hematolog si o sa vad ce spune mai departe.
Inca o data multumesc tare pt ajutor.

Miha si eu am avut streptococul ala nesimtit, (spre ca nu-l confund) dar l-am detectat prin saptamana 30 si ceva. Gine a spus ca in timpul nasterii o sa-mi puna o perfuzie cu un atibiotic, asta in cazul in care nasteam normal. Mi-a spus ca nu are rost sa ma trateze inainte pt ca nu scap de el, pana la nastere se reactiveaza ticalosul. Eu am nascut cu cezariana, asa ca nu a mai fost nevoie de perfuzia cu antibiotic.

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna la toate burticutzele!

Am citit asa in mare din urma, insa nu prea pot tine pasul cu voi . Eu inca nu am scapat de micile greturi, astept cu nerabdare sa trec de 13 sapt., sa vedem daca isi mai fac simtite prezenta sau nu. Analize ioc, sper maine sa ajung la Medlife sa mi le fac. O noua intalnire cu bb am pe 23 august, tot atunci fac si Bitest-ul. Iar pe 4 sept dupa ce ma intorc din vacanta am morfologia de semestru I adica 4D-ul si sper sa aflam si sex-ul .

Eu pt candida am luat Gynofort si acum nu mai am nimik. Pup si revin.








Danina 10 +
mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Gynofort este absolut genial dar din cate stiu nu e permis in sarcina.
O prietena de-a mea in sarcina s-a tratat numai cu iaurt cat a avut candidoza. Si intern si extern si de mancat. A functionat dar nu imediat, in cateva zile (vreo 5).

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Eu am facut dublu test la medlife si astept rezultatul care va veni in 11 zile lucratoare.
La prima sarcina am avut si eu streptococ beta de care nu am scapat pana la sfarsit desi am facut tratament de doua ori.
La eco i-am vazut lui bebe degetelele, manutele, piciorusele.
Succes tuturor celor care vor merge la eco.
La mine inceputul sarcinii a fost cu emotii, cu spitalizare, dar am scapat cu bine si sper sa fie asa pana la sfarsit.
Doar greturile inca nu-mi dau pace.Trebuie sa mai am putintica rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!!

Multa bafta celor ce urmeaza sa fac DT
Miha mai bine ca nu ai mers,chiar nu e bine sa ne stresam atat.Oricum daca tot aveai deja programare nu mai avea rost.Te asteptam cu vesti bune.Si pe tine Emilia la fel!!!
pony sa ne dai datele tale sa te trecem pe prima pagina
Katy sper sa treaca scurgerea repede!
Roxy multu
Danktza multa bafta!!!

Azi am fact un pic de mancare ca tare ma re a fost lenea saptamana asta.Asa m-a obosit ca abia astept sa fac nani.Nu mai spun ca toata dupa-amiaza am cascat

Pupicei multi tuturor!!!!!



Cosmi 5+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Haideti la o .
Pe mine ma chinuie o durere de cap in dimineata asta.
Datele mele sunt um 20.05.2012, dpn 2.03.2013 ca sa ma treceti in listuta

Mergi la inceput