Fulgusori nov-dec 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kia spune:

Buna fetele,

Multumesc pentru sfaturi. I-am taiat alaltaieri suzeta si i-am zis ca a muscat-o Jerry. N-a reactionat prea urat spre surprinderea mea (am mai avut o tentativa, si mi-a urlat dupa alta de m-a innebunit). Diseara o sa ii mai tai un pic din ea, sa vedem poate progresam cat de cat.

Iar cu pampersul ce sa zic, azi noapte am fost asa de obosita ca nu m-am trezit la 1 sa ma duc cu ea la WC. Stiu exact cand face (intre 1 si 1:30). M-am trezit la 1:30 cand a cerut suzeta si cand am pus mana pe pampers facuse deja :). Uff, o sa imi pun ceasul sa sune

Copii vostri se uita la desene? cat ii lasati pe zi la tv? andreea nu prea se uita, nu ii plac. Daca vede Tom si Jerry, ea sufera pentru Tom . E f sensibila, cum vede o oratanie la tv (gen o libelula mare sa zicem intr-un desen), cum zice ca nu se mai uita. Nu stiu ce sa fac cu ea. Are doar 2 desene la care se uita (iepurasii clopotei si curiosul george), dar nici pe asta nu le agreeaza uneori :). Asa eram si eu cand eram mica, cand mi-a citit mama Fetita cu chibrituri m-am pus pe un plans .... aia e poveste pentru copii? sau "singur pe lume"? doamneee, cred ca nici acum nu le-as putea citi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Kia:

-desene animate selectiv Minimax...nonviolente...si mai am duck tv...si am invatat-o sa iubeasca cartile si muzica tv/radio.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Vias...nu-s chiar asa neagra in cerul gurii.

pt.saltea va recomand tuturor daca aveti banuti disponibili:


1. http://www.pervita.ro/produse/incontinenta/paturele-absorbante
2. http://www.bondodo.ro/productcart/pturi-absorbante-ultra-plush



sau mai pe buzunarul tuturor:

3.http://www.happy-club.ro/cearsaf.php

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

kia, uite aici:

http://babygogoshel.blogspot.ro/2012/08/cum-am-scapat-de-suzeta.html

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare!

Va mai amintiti de mine ?
la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'seara
alexa ne amintim, ne amintim...cum sa nu?
lady despre protectii din alea pt saltea spuneam si eu
kia la David ii plac desenele...eu nu prea il las, dar observ ca tatasau il cam lasa....si el se uita la curiosul George, Scooby-Doo, Tom si Jerry...

un we placut va doresc


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

un salut voios de ...prescolar...cica au inceput gradinitele si noi am ratat si prima si a doua zi..

O sa merg maine sa vad ce si cum...


JR nu se uita la TV...desi il lasam deschis prin sufragerie, nu se uita deloc ..doar cateodata vine la laptop si ma roga sa-i pun TUTITU...atat..dar si asta destul de rarut..

pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Vias...eustiam ca au inceput cresele, nu gradinitele.gradinitele incep pe 17.eu asa stiu!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

da...am aflat si eu acum o ora...am cumparat cadou si un ghiveci frumos cu trandafirasi...si cand am ajuns l gradinita...era o educatoare...care mi-a explicat ca ele sunt in concediu, dar ca vin cu randul pana pe 17 sept ...am lasat acolo ce luasem directoarei..si am plecat..plus ca nici nu mi-a placut de educatoarea care era acolo..of...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Buna dimineata la toata lumea!
Roxy, felicitari pt bebe, sarcina si nastere usoara si...concediu placut! Pe cand ai data nasterii?
Eu am pus cateva poze pe picasa,
si mai noi, si mai vechi dar tare dragi mie. In rest, cu mutatul ni se apropie termenul, trebuie sa ne apucam de impachetat. Pe la inceputul lui oct ca fi "marea imgramadeala", iar noi saptamana viitoare plecam doua sapt in concediu...
De la cresa am luat vacanta, si de-abia in noiembrie reincepem, de data asta insa la gradinita, ca de, suntem mari...
V-am pupat si o zi faina va doresc!

Mergi la inceput