Copilasi iubiti de sept-oct 2010(14)LMA Nicolas!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

BRAVO MARI!

ce nota imensa ai luat!ce mai, 9!
asta e cadoul lui Domane Doamne pentru ca ai reusit sa stai si sa ai grija si de strumful tau si sa si inveti!
nu vii si la mine la germana,ca vad ca dai rezultate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

BRAVO MARI!

ce nota imensa ai luat!ce mai, 9!
asta e cadoul lui Domane Doamne pentru ca ai reusit sa stai si sa ai grija si de strumful tau si sa si inveti!
nu vii si la mine la germana,ca vad ca dai rezultate!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Germana...neeeaaaah...engleza, franceza, spaniola da!
Multumim ANA pentru cafea, am nevoie, ca nu stiu de ce, probabil din cauza vremii de la noi, imi este somn rau de tot.
De dimineata ma ,,cert'' cu al meu copil, face figuri si urla daca nu il las sa faca ce vrea el (=deschis frigiderul sau cocotat pe scaun sa scoata ochiurile de la aragaz).
Multumesc pentru felicitari, da, este cineva acolo sus care mi-a dat putere sa ,,gandesc'' la examen, ca a fost greu cu adevarat sa invat cu Vlad in casa, adica doar noaptea ce am reusit sa citesc. Oboseala s-a acumulat, dar trece. Si sper ca a fost ultimul an in care am mai dat examenul asta si sa imi depun dosarul de pensie de la scoala unde voi fi titulara, ca nu mai am ganduri de a-mi schimba profesia, este ceea ce stiu sa fac cel mai bine si imi si place. E minunat sa vezi ca poti forma un omulet, sa il indrumi in viata, sa il inveti destul de multe. Sunt salariile din invatamant asa cum sunt, dar in alta parte nu as avea beneficiile de aici: weekend liber, vacante, excursii, serbari, si multe jumatati de zi dedicate doar familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mari, si mie imi pare rau ca am renuntat la invatamant,dar ,fiind barbatul in casa, nu am avut de ales!
sa vedeti ce strumf am eu:
daca e suparat pe mine imi spune ETA,de la Nicoleta.
daca se alinta, imi spune NICO.
daca vrea ceva, ii e rau, somn, foame spune: mami, mamica mea.
pai, sa nu ma topesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Din punct de vedere al ,,barbatului in casa'' am mare noroc, al meu sot mi-a spus sa merg la munca doar de vreau eu neaparat, dar sa nu ma stresez cautand ceva bine platit dar cu program ingrozitor, sa fie ceva care sa imi permita sa il astept seara cu zambet pe fata, sa nu imi rup spatele carand, sa nu fie tura de noapte, el vrea ca atunci cand vine acasa sa aiba un sprijin moral ,,sanatos'', nu o ,,obosita'' fizic si psihic(=maica-sa a muncit toata viata sa isi creasca cei 4 copii, a plans mult si nu a avut sprijin din partea sotului, nu vrea asa ceva in casa noastra). Cica face el tot posibilul sa nu ne lipseasca ceea ce avem nevoie, eu sa imi fac datoria de femeie (a nu se intelege ca imi cere sa sterg praful sau sa stau doar printre oale si farfurii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Mari felicitari! Trebuie sa ne faci cinste :)
Elenys nu se trezeste noaptea, uneori se trezeste si cere pipi, blenduit de la 8 luni nu mai folosim blanderul :)
Nu stiu ce sa mai fac de mancare , sunt in pana de idei...
Si Elenys are perioade de rasfat mai ales cand este inconjurata de bunici:)

Va doresc o zi frumoasa!
Pupici

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Au inceput aniversarile si vreau sa rog fetele care stiu parola de user comun si stiu sa faca modificari in titlu sa nu ezite sa treaca sarbatoritii in titlu daca observa ca nu sunt trecuti inca.Nu este nimeni "responsabil" sau "insarcinat" cu modificarile sau cu facerea de capitol nou,acestea fiind facute ocazional de catre diferite mamici(care au parola).Eu poate nu intru zile la rand sau nu am timp sa ma loghez cu userul comun,asa ca va rog sa nu va suparati.

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna seara!

Am si eu o nota de care sunt partial multumita. Dar tinand cont ca nu am predat niciodata matematica si ca vin dupa doi azi de stat acasa, ar trebui sa fiu multumita.
Ionut este fan Angry Birds. Cum deschid calculatorul imi arata pictograma si incepe scandalul.
Daca e vorba de alint, Ionut numai la mama se pune in fata ei si cere in brate. In rest cu noi merge normal de manuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

buna seara!

Felicitari fetelor pt rezultate!!!

LA MULTI ANI, SARBATORITILOR! (scuze pt intarziere )

Ana, M mai mananca din cand in cand blenduit - adica cand nu-i place ceva ... ca daca ii place "se bat turcii la gura lui" Azi, de exemplu, mi-a mancat 2 snitzele. Se mai trezeste noapte si imi cere ba apa, ba lapte, pe caldurile astea si noi ne trezim sa bem apa, deci il inteleg.
Camisv, acum am reluat mersul la plaja pt ca abia mi-a trecut raceala care m-a tinut 3 saptamani

Am vazut si eu pozele cu copilasii frumosi

O noapte linistita!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/PozeMobil?authkey=Gv1sRgCNvyz7PBhLXoag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Anca multumim de cafeluta! Acum o savurez

Off,intrebam de papa blenduita.....Maia ar papa si ea bucatele dar nu stiu cand ii va trece senzatia aia de greatza ...nu baga nimic in gura sa mestece ...ea saracuta ar manca,ia bucatele in manuta,ii fura la ta-su cremwustii de pe masa,si le linge toate,dar daca le bage in gurita ii vine sa verse Acu doua seri s-a urcat pe scaun la masa (manca ta-su) si a luat pe rand cate o maslina din caserola si le-a lins pe toate...o lingea,o punea pe masa,si lua alta....ar fi mancat si ea.. noi ii tot aratam cum sa pape (am si mestecat cu gura deschisa sa vada ce se intampla cu papa in gura si cum trebuie sa mestece) si degeaba.. Nu stiu cand va incepe si ea sa manance normal,ca nu mai stiu ce sa fac cu ea si ce sa-i mai dau de papa. E frustrant,si in parc,se uita la copii cum papa pufuleti,sticksuri,biscuiti....ii dau si ei,ea pune doar limba pe ele,le linge si le arunca. Am mai intebat si pe altii,nimeni nu a mai "vazut" vre-un copil sa faca asa Chiar nu mai stiu ce sa-i fac.
Hai ca m-am plans destul
Mergem afara pana nu vine caldura....

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput