Copilasi iubiti de sept-oct 2010(14)LMA Nicolas!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Eu o dau la gradi de la anul inca e prea "boboaca",si daca tot nu merg la servici.... stam acasa amandoua!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna dimineata!
Ana e cel mai bine asa! Cica ideal e ca cei mici sa mearga la 3 ani in colectivitate! Acum daca nevoia o cere de la 2...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

LA MULTI ANI VLADUT!
LA MULTI ANI MAIU!
VA DORESC TOT BINELE DIN LUME SI SA-I BUCURATI IN FIECARE ZI PE PARINTII VOSTRII! Imi cer scuze pt intarziere!
Fetelor ce mai faceti? Eu parca nu imi mai ajunge timpul :)
Va pup

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

buna seara.
Se pare ca lui Vlad ii place sa stea cu varu-sau in lipsa mea, se inteleg foarte bine, nu plange, mananca, se joaca. Asa ca pot spune ca am inceput ,,acomodarea'' unul fara celalalt pe timpul zilei, ca de acum doar in weekend ne vedem 24h/zi...
PIANNA, da, este nea Marin in poze, l-am ,,prins'' la festivalul Pestisorul de aur aici in Tulcea.
Sunt obosita, trebuie sa imi intru in ritm cu hartoagele si ,,aglomeratia'', asa ca nu mai iesim azi la plimbare, am fost de la ora 4 pana putin mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata !! Nu va miroase a cafea? Poftiti,va servesc la cine doreste
Voi cum mai spalati hainutele piticilor? Le amestecati cu ale voastre? Eu i le spal tot separat si tot clatite suplimentar,ca atunci cand era bebe

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Multumim de cafeluta!
Hainele le spal la gramada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

In primul rand urez si eu La multi ani lui Maiu si Vladut sa va dea Dumnezeu mult, multa sanatate ca asta e cea mai importanta.

camisv, eu zic ca Ioana s-a adaptat destul de bine, 2 saptamani, nu avea nici o treaba ca o duc acolo, plangea putin cand o ducea la masa de fruct dar ii trecea repede. De 2 zile, plange dimineata ca nu vrea la gradi, o duc inauntru educatoarea o ia sa-i dea bobitele de cereale si gata. Azi chiar a fost amuzanta. O invatata bunicu sa zica "cu bucurie merg la gradi", si incepe pe masina sa planga si tot repeta "cu bucurie merg la gradi". Ii place ca primeste bulinuta de fiecare data, daca educatoarea uita, o cere ea. Azi a venit noua educatoare si s-a acmodat repede si cu ea. Noi inca suntem la orar de fite 9:30-12, uneori papa cate ceva la pranz acolo, alteori nu, oricum ii gatesc zilnic ca sa fiu pregatita. De saptamana viitoare ar trebui sa si doarma la gradi.

ana, spal hainele ei cu ale noastre.

V-am intrebat o data daca duceti tort la gradi, avand in vedere ca ii tinem ziua si acasa(destul de multi invitati) la gradi cred ca ii voi duce niste prajiturele Barni, sau Felie de prajitura de la Kinder (Ioanei ii plac tare mult astea) si suc.

Am o maaare dilema, cu sau fara flori in prima zi de gradi??? si cui? are 2 educatoare si 1 ingrijitoare la grupa ei.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 10 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara!
Eu ii spal hainele impreuna cu ale noastre de la 1 an :)
Cameluska eu zic ca trebuie sa le iei flori ambelor educatoare , si daca iti permiti si ingrijitoarei.. parerea mea din experienta mea ca educatoare :)
M-am apucat sa fac lista de hainute pt sezonul rece...nu-i mai vine mai nimic din ce are:(
Va pup somn usor!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Neata fete!
Poftiti la cafeluta acum m- am trezit! Eli inca doarme ;)

Sa aveti o zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Heloo,multumim Andreea de cafea
Numai eu mai spal separat?

Dieta drastica din nou un mar si un iaurt pe zi..........

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput