Copilasi iubiti de sept-oct 2010(14)LMA Nicolas!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna ziua fetelor!

Eu ii pun perna lui Elenys , iar cand va merge la gradi eu sunt de acord sa ii duc tort si acolo

va pup o zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

salutare!
greu cu scrisul, noroc ca nu suntem prea vorbarete si am timp de citit. Sa vad daca mai stiu ce am citit

Pianna, si noi ia-m tot luat jucarii in ultimul timp, asa ca de ziua lui va primi ceva simbolic (un puzzle cu masinute si poate o masina betoniera, ca noi suntem baieti). I-am luat multe jucarii educative, pe care sa le folosim mai mult timp (puzzle, jocuri de sortat, de asamblat, de insirat). Si-a dorit o masina de gunoi (masina cu cos, cum spune el) si s-a jucat 2 zile cu ea, acum vrea "ata masina cu cos, aia dam Seba si atzi pochii" ... deci copilul comanda si noi ne executam
Cameluska, noi am trecut de cele 3 saptamani si astazi a plans cand l-am dus (saptamanile trecute nu plangea), deci nu-i valabila teoria. Eu zic ca Ioana se va adapta, mai ales daca nu are inhibitii fata de educatoate si copii. Ea mananca si pranzul acolo? Noi suntem fara masa de pranz, dar el nu vrea nici gustarea de dimineata s-o manance. Eu vreau sa-i duc tort si suc la gradinita sau m-am gandit la o tarta cu fructe, caci deocamdata sunt putini copii.
Tudor doarme cu perina, caci pozitia lui de adormit este pe burta cu perina in brate.
Mari, felicitari pentru "da/nu"! Sa vezi ce frumos o sa fie cu "nu", mie imi si canta uneori pe melodia de la "ceata lui pitigoi", nu-nu-nu cand nu vrea ceva.
Ana, isi da ea drumul la vorbit, ca nu are cu cine semana tacuta. Poti sa o pui sa imite sunete dupa tine, mai ales in fata oglinzii.
Andreea, voi tot la tara sunteti?

toate mamicile

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

stiti cum sa vindec mai repede o vanataie? M-am jucat cu T. si din greseala m-a lovit cu dintii in obraz, sub ochi. A inceput sa se umfle si eu am pus repede gheata, dar cica am gresit ca la fata nu se pune gheata, caci se sparg capilarele. A doua zi m-am trezit cu ochiul vanat (mai sus de lovitura) si acum arat ca batuta

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Buna fetelor!
Am indraznit si eu sa dau pe la voi pt ca am vazut intrebarea lui CAMISV.
Vanataile in general se vindeca cu GEL CU ARNICA. Exista in farmacii creme si geluri cu Arnica dar si pastilute homeopate. Eu am patit-o rau de tot cu Maria mea, de avea un cucui cat o pruna si am dat-o repede cu gel si intr-o ora i sa retras si nici nu s-a mai invinetit apoi.
Cami spor la oblojit ochiul vanat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

noi te mai asteptam si cu alte ocazii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

camisv, luna asta ioana e la program scurt dar include si masa de pranz, luna viitoare trece la program mediu, adica se adauga somnul de prang si costa 650 ron.
Eu intrebam de tort la gradi, avand in vedere ca sunt cam micuti si nu prea stiu ei exact ce se petrece. Si eu ma gandeam la mini-tarte cu fructe pt copilasi.
Ai pus gelul, e mai bine?

Ana, si cand isi da drumul, va turui de numa-numa.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 10 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Magdyi, indrazneste, indrazniste, ca nici nu stii de cate ori te-am pomenit. Ce mai fac copiii? Multumesc de sfat, cred ca am prin casa ceva gel de arnica

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

hei ce-au crescut copilasii, deja bobocei la gradi.. multa bafta si acomodare cat mai usoara.. noi mai copilarim ca sa zic asa, mai stam putintel acasica..
Anca, multumim pt cafeluta zilnica, as baga un energizant ceva, ca ma simt cam molesita si trebuie sa ma mobilizez, caci acum se trezeste L si iesim afara..
Mari, tare haios Vladut cu replicile lui si L a inceput sa lege cate 2,3 cuvintele..
off, Cami, speram sa-si faca crema cat mai repede efectul
Cameluska, L doarme cu perna, dar o tine intre picioare e prietena ei; daca plecam si dormim in alta parte (chiar si in masina), musai sa avem perna si pestisorul de plus cu noi..
Magdy, bine ai revenit pe la noi! numai bine copilasilor


Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

CAMI, maica-mea a patit-o mai demult, de la o lovitura se vedea un inceput de vanataie, a pus paine in vin apoi pe lovitura si nici nu s-a umflat nici nu s-a invinetit prea tare.
MAGDY, bine ai indraznit! sa mai faci de astea, ca sa stii ca e adevarat ca au mai intrebat fete de tine
Luni 27 august, de ziua puiului meu, incep cursurile pentru predarea la clasa 0...soacra-mea e de tura la munca, sotul in continuare in deplasare, bona trebuie platita...suuuper treaba! O scot eu la capat si pe asta, sa vad cum si cand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

cafeluta e servita!
o zi minunata va doresc

Mergi la inceput