Sunt speriata...am o sarcina de 4 sapt si fatul nu

Sunt speriata...am o sarcina de 4 sapt si fatul nu | Autor: ElenaH25

Link direct la acest mesaj

Buna,ma numesc Elena si am 25 de ani... Am aflat viberi ca sunt insarcinata in 4 saptamani...imi doresc acest copil si il consider o binecuvantare!:) Ceea ce ma nelinisteste este faptul ca la echo inravaginala nu se observa nimic in gura uterului...:((( ceea ce ma sperie e sa nu fie o sarciba extrauterina:( Va rog raspundeti mi urgent e normal sa nu se vada nimic la 4 sapt ? Ori asta arata ca poate fi o sarcina extrauterina:((??? Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

si eu am fost la primul eco la 4 sapt ... si nu s-a vazut nimic, decat endometrul marit. apoi am mai fost peste 2-3 sapt si i-am auzit si inimioara, mai ai rabdare cateva zile si dute din nou. poti sa mai incerci si la alt doctor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaH25 spune:

Ma bucur tare mult sa aud asta...maine trebuie sa mai fac o analiza a sangelui ptr depistarea hormonului sper din suflet ca totul sa fie bine... din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Eu am fost prima data, cu teste pozitive si simptome de sarcina la eco, si nu s-a vazut nimic. Peste 2 saptamani s-a vazut, si mi s-a spus ca varsta e de 5sapt si 5 zile. Deci prima eco fusese la 3 sapt si 5 zile si nu se vedea nimic.

Asta acum aproape 7 ani

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

e perfect normal sa nu se vada inca. Peste inca 2 sapt o sa se vada si vei auzi si inimioara. Fa-ti 2 teste de sange Beta Hcg la interval de 48 ore sa fii mai linistita.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Este mult prea mic sa se vada, stai cumintica si ai rabdare.Va trebui sa inveti sa nu te mai nelinistesti asa usor, stresul e unul din lucrurile pe care bebe nu le vrea absolut deloc si care unei gravide nu ii aduce nimic bun, asa ca zambeste, ai incredere, ai rabdare si..Doamne-ajuta!

24 + cu Nicholas

Mergi la inceput