Asp opt(802)Felicitari emilia,cosminutza,ariana!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Da draguta, m-am gandit ca Fertil Man a contribuit la minunea noastra dar baza au fost Fructoza, Polenul si L-Carnitina + L-arginina + Coenzima Q10 + Macca + Napraznic ca pe acelea le-a urmat mai mult timp. Cand am ramas eu insarcinata lua doar de 10 zile FertilMan.
Monique, nu mai bine mergi tu la o ecografie decat sa tot testezi si sa te tot stresezi? Acolo o sa stii clar ce si cum.
Eu am avut mucus si dupa ovulatie si inainte de ovulatie asa ca pe el nu ma puteam baza, nu imi spunea mare branza.


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, girls !

Citat:
citat din mesajul lui arianna05

Buna la toata lumea,
M-am hotarat sa scriu tot aici deoarece mi se pare ca tare sunteti unite :)
Am revenit cu o veste buna,se pare ca luna asta este cu ochisori:)).Nu am fost sa-mi fac beta si m-am gandit ca mai bine astept sa mergem la eco sa-l vedem.Avand in vedere ca am mai trecut printr-o sarcina(sfarsita prost) nu mai stau asa stresata acuma :)

Si totusi am o intrebare:nu am nici patru saptamani de sarcina si deja am o stare de greata groaznica,la prima sarcina nici nu am stiut ce e aia greata.Se poate sa fie de la sarcina sau o fi vreo alta dereglare?


Felicitari, Ariana, sa fie intr-un ceas bun si Doamne-ajuta sa fie bine de data aceasta ! Eu as zice sa-ti suni doctorul si sa il intrebi daca incepi vreun tratament de sustinere ceva, nu stiu ce s-a intamplat data trecuta, dar e bine sa fii prevazatoare, mai ales ca sarcina s-a oprit la o varsta asa mare. E bine ca nu esti stresata, o atitudine pozitiva te ajuta foarte mult, cu stresul oricum nu rezolvi nimic decat sa-ti faci singura rau si lui bebe.
Greata poate avea multe motive, poate fi greata clasica de sarcina cauzata de cresterea rapida de progesteron sau de la caldura. Hidrateaza-te bine, eventual bea limonada, poate ajuta.

Suna-ti, totusi, doctorul, pentru sfaturi si indicatii medicale ! Numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Emilia felicitari pt beta!
Miky trec mai tot timpul chiar daca nu scriu. Va sustin pe toate din umbra pt ca imi doresc sa aveti parte de aceeasi bucurie de care am eu acum. de molipsire.
Cosminuta sa stai cat mai linistita pana se prinde bebe bine. daca se poate cand vi acasa stai mai mult in patut.
Arianna felicitari pt bebe. Se poate sa fie de la sarcina. Fiecare organism reactioneaza in felul lui si in plus fiecare sarcina e diferita. sanatete multa si sarcina la termen!
Bob ce mai faci? Cand vine bebe?
de molipseala!

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

salutare!
bob, katy
eu am o greata si o durere de cap crunta, poate fi de la duphaston? sper sa nu ma incerce vreo raceala
arianna sa fie cu ochisori!

multi tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
cixinica da duphastonul da stari de greata si mai ales acum si cu caldura asta, incearca sa te hidratezi bine
Ariana felicitari pentru sarcina, ai facut test sau de unde stii ca s-a produs minunea? te sfatuiesc acelasi lucru ca si Bob, ia legatura cu medicul poate ai nevoie de sustinere sau de un anumit tratament mai ales ca ai mai pierdut o sarcina.
Bobule mai e putin si iti vezi minunea ta, cum stati cu pregatirile, tot nu stiti sexul?
de molipsire



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Moni am uitat de tine am zis ca te las la urma si am uitat.
Nu mai manca carne cateva zile, incearca fructe si legume ca sa iti revii putin si bea multa apa sau limonada.
Cat despre mucus cel mai bine poti face o eco si vezi cam in ce stadiu esti, daca ei foliculi, daca ai ovulat, endometru cum arata.
sa stii ca nu am uitat de teste, saptamana asta le pun, azi am iesit putin dar am rezolvat ce era mai important si am venit repede acasa ca simteam ca ma duc jos pe strada.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Moni am uitat de tine am zis ca te las la urma si am uitat.
Nu mai manca carne cateva zile, incearca fructe si legume ca sa iti revii putin si bea multa apa sau limonada.
Cat despre mucus cel mai bine poti face o eco si vezi cam in ce stadiu esti, daca ei foliculi, daca ai ovulat, endometru cum arata.
sa stii ca nu am uitat de teste, saptamana asta le pun, azi am iesit putin dar am rezolvat ce era mai important si am venit repede acasa ca simteam ca ma duc jos pe strada.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos


draguta mea
te rog mult, nu le pune nici saptamana asta
eu plec in concediu, la socrii, al Pt. Neamt, pe 11.08. si ma intorc pe 19.08.
mi-e ca daca le pui la posta si nu ajung pana vineri, ti se intorc inapoi si nu vreau sa te pun la cheltuieli si drumuri aiurea
poti sa mi le pui pe 16-17.08. incolo?
ca daca le pui asa ajung in jur de 20 august si e perfect

pupici si merci mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Moni am uitat de tine am zis ca te las la urma si am uitat.
Nu mai manca carne cateva zile, incearca fructe si legume ca sa iti revii putin si bea multa apa sau limonada.
Cat despre mucus cel mai bine poti face o eco si vezi cam in ce stadiu esti, daca ei foliculi, daca ai ovulat, endometru cum arata.
sa stii ca nu am uitat de teste, saptamana asta le pun, azi am iesit putin dar am rezolvat ce era mai important si am venit repede acasa ca simteam ca ma duc jos pe strada.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos


o sa incerc da, sa nu mai mananc carne... si eu m-am gandit la asta
cred ca am facut o intoxicatie ceva...
am luat si claritine, in caz ca e vreo alergie insa nu mi-au trecut petele

nici macar nu am pofta de mancare de ieri incoace
ieri am mancat f putin
azi la fel...m-am bazat pe un orez cu legume....

am tot avut si o usoara greata
si toate astea de la ceva ce-am mancat in weekend

am facut si un teste de sarcina dar evident ca nu asta e cauza, e negativ

multumesc mult de sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Atunci mai adumi tu aminte cand sa le pun, ca sa fie bine.
La socri vii chiar in Piatra sau in vreo localitate din apropiere?



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
felicitari noilor gravidute, sa fie intr-un ceas bun si fara colici la termen
moni vezi ca e nasol cu starile de rau si de la diphe, incearca sa iei un hepatoprotector, ajuta, eu am avut prb cu multe mancaruri cand am fost sub tratament si dupa o perioada buna nu mai puteam manca ardei gras crud...acum dupa ceva ani mi-am revenit ...pe mine ma mai ajuta foaret mult si limonada....
despre mine n-am ce sa va zic...e liniste totala, sper sa-mi vina la timp cam pe 10 cred ca voi fi invadata....
va puuup si chiar daca n-am timp mult sa mai scriu va mai citesc

Mergi la inceput