Asp opt(802)Felicitari emilia,cosminutza,ariana!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Ce vesti bune. Cosminuta plang de fericire pt tine. Felicitari mamico!. Iupi. Haideti fetele ca vad ca a inceput barza sa viziteze si aspirante mai vechi.
Emilia felicitari si tie inca o data. Bebe sanatos si papacios!

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Cixinica eu am inteles ca utrogestan e mai bun pt ca e progesteron natural, sau arefam.
Anka si eu de-abia astept sa te vad pe tine la titlu,, de altfel pe toate mai ales ca stiu cat am suferit impreuna pt cele 2 liniute. de molipsire.
Fetele apropo de Vit E, nu stiu daca a avut si ea un cuv de spus dar eu in luna aia am luat vit E, acid folic cu complex de Vit B, magneziu, Calciu, Seleniu. Tin pumnii tuturor!


10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Emilia cu siguranta cine nu trece prin aceasta asteptare nu are cum sa ne inteleaga. Incearca sa gandesti pozitiv ca e f. imp. Eu mi-am facut eco la 5 sapt si a vazut punctuletul in uter. Asa ca poti face un eco sa scapi de dubii.
Cami asa e, minuni se intampla. Sa dea Dumnezeu sa auzim de bine si despre tine!
Kmy sanatate multa!
Maria nu stiu cum e la tine dar eu aveam dureri de sani imediat dupa ovulatie, semn ca am ovulat. Poate fi si altceva pt ca fiecare organism reactioneaza dif.
Moni bafta, sa fie luna cea norocoasa!

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Dr meu mi-a zis ca pana la o valoare a beta hcg de minim 1000 nu se vede nimic in uter deci eco e in zadar.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna gagici.
ce faceti?
Emilia eu zic sa astepti sa iti vina rezultatul la beta si apoi hotarasti impreuna cu doctorul cand poti face un eco, uite eu vineri aveam beta 729 si am facut eco marti dupa aia si tot nu se vedea embrionul si beta ar fi trebuit sa fie aproape 2900, nu are rost sa faci eco acum ca o sa te demoralizezi si mai mult.
Kmy multa sanatate sa treci cu bine peste operatie si acum refacere cat mai rapida.
Alex multumesc pentru sfaturi.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Da, mai astept cu eco, nu fac acum ca nu ma simt in stare si nici medicul nu e de acord sa imi faca inca tocmai in ideea ca o sa fiu prea deprimata daca nu o sa se vada nimic.

Kmy_Black, am citit acum din urma sa imi amintesc ce s-a intamplat in cazul verisoarei tale dar nu am gasit decat cand ne-ai anuntat tu vestea proasta ca a murit bebe in burtica la 31 sapt. S-a descoperit cauza? Iarta-ma daca dezgrop rani, poti sa nu imi raspunzi daca nu doresti.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Felicitari noilor gravidute

CosmiDoamne ajuta sa ai parte de o sarcina de vis, nastere usoara si bebic sanatos/oasa la termen!!!!Ma bucur ca ti-ai facut curaj sa anunti minunea ta

Ramayana, Tanamera sa vedeti si voi doua liniute luna asta


fericita de Elisa Maria (26.10.2010)

27+ Emma Andreea

www.pregnology.com/preggoticker80/330066/CCCCCC/My%20second%20little%20blondie%20/10/26/2012.png" target="_blank">asa creste BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Neata fetelor,
Emi si ma sa fie bine sarcina si bebe sa fie ok. Noi toate suntem alturi de tine, imi inchipui prin ce ganduri si stari treci si iti tin pumnii pentru beta super grasa. Rezultatul la beta tot dupa-amiaza vine? Tu in afara de acest beta care iti da batai de cap, cum te simti, ce simptome ai?
restul fetelor si luna asta sa vad cat ma dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Multumesc!
Sunt cu nervii tocati marunt pe tocator si apoi dati prin blender dar asta e, ce sa fac, sunt tare pe pozitii. Tot dupa-amiaza vine rezultatul. Acum e abia 12 si simt ca pana la 4-5 mai e o vesnicie.
In afara de beta asta care ma seaca ma simt bine. Doar ca prea bine. Nu mi-e somn, nu mi-e foame, nu mi-e greata, nici sanii nu mai sunt asa sensibili, am mici dureri ca la ciclu cand si cand si iau NoSpa pt ele si singurul lucru diferit acum este ca beau lapte in cantitati mari (inainte nu beam deloc ca nu puteam sa-l sufar dar acum beau cate 2-3 pahare mari pe zi).

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Faza cu laptele e de bine, e un semn bun, ca eu am auzit ca in sarcina ai pofte de alimente pe care inainte nu le suportai, nu-ti placeau, cat despre greata, foame, somn aceste lucruri difera de la om la om si chair de la sarcina la sarcina, nu e obligatoriu sa le ai, plus de asta poate fi si prea devreme pt ele. Poate nu vei avea parte de aceste simptome in sarcina si vei avea o sarcina usoara asa cum ti-am urat toate fetele de aici. Cat despre rezultatul la beta tin pumnii si ma rog la DD sa fie un rezultat foarte bun care sa te linisteasca, pana atunci te inteleg in ce stres stai, parca orele, minutele trec de parca ar fi ani, dar ma bucur ca incerci sa te mobilizezi si sa fii tare pe pozitii. Asa trebuie sa faci.
Te si iti transmit o doza mare de optimism .

Mergi la inceput